Ухвала
від 06.08.2024 по справі 420/11296/24
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/11296/24

У Х В А Л А

06 серпня 2024 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Лебедєвої Г.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Злогодуха О.А.,

представника відповідача Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Жук А.Р.,

представника відповідача Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні Демченко А.Д.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання позивача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 12.03.2024 № 184-к Про звільнення ОСОБА_1 ;

- поновити ОСОБА_1 на посаді начальника Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні з дати фактичного звільнення - 11.03.2024 року;

- стягнути з Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Ухвалою від 19.04.2024 року суд відкрив провадження в адміністративній справі та ухвалив розгляд справи № 420/11296/24 здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання на 22.05.2024 року.

В підготовче судове засідання, призначене на 22.05.2024 року, з`явився представник відповідача Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Інші учасники в підготовче судове засідання не з`явилися про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином та завчасно. Суд ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання від 22.05.2024 року, відклав підготовче засідання на 19.06.2024 року.

Підготовче судове засідання, призначене на 19.06.2024 року, відкладено на 25.06.2024 року у зв`язку з перебуванням судді у відрядженні.

В підготовче судове засідання, призначене на 25.06.2024 року, з`явився представники відповідачів. Позивач в судове засідання не з`явився про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно.

Ухвалою суду від 25.06.2024 року закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 06.08.2024 року.

В судове засідання, призначене на 06.08.2024 року, з`явився представники відповідачів.

Позивач в судове засідання не з`явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності та про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили рішення суду касаційної інстанції у справі №420/35487/23.

Суд, надаючи оцінку пред`явленому клопотанню про зупинення провадження у справі, зазначає наступне.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07.02.2024 року по справі № 420/35487/23 позов ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів про визнання протиправним та скасування висновку щодо оцінювання, визнання протиправними та скасування наказу про затвердження висновку щодо оцінювання, наказу про звільнення задоволено.

Визнано протиправним та скасовано висновок щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців територіальних органів Держпродспоживслужби, які займають посади державної служби категорії Б - начальників головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, м. Києві та міжрегіональних головних управлінь Держпродспоживслужби на державному кордоні, а також державних службовців, на яких покладено виконання обов`язків начальників територіальних органів Держпродспоживслужби у 2023 році, що затверджений наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 05.12.2023 №760-к, - в частині визначення результатів виконання завдань начальником Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні ОСОБА_1 .

Визнано протиправним та скасовано наказ Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 05.12.2023 № 760-к в частині затвердження висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності начальника Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні ОСОБА_1 .

Визнано протиправним та скасовано наказ Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 12.12.2023 № 781-к «Про звільнення ОСОБА_1 », яким ОСОБА_1 звільнено з посади начальника Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні в перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, у зв`язку з отриманням ним негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу».

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2024 року рішення Одеського окружного адміністративного суду від 07.02.2024 року скасовано.

Прийнято нове судове рішення, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про визнання протиправним та скасування висновку щодо оцінювання, визнання протиправними та скасування наказу про затвердження висновку щодо оцінювання, наказу про звільнення.

Вказана постанова набрала законної сили 12.06.2024 року.

Станом на 06.08.2024 року провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2024 року не відкрито.

Відповідно до пункт 3 частини 1 статті 236 КАС України передбачає зупинення провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі, а рішення у справі №420/35487/23, яку позивач вказує як підставу для зупинення провадження, набрало законної сили 12.06.2024 року.

У зв`язку з цим, суд дійшов до висновку, що касаційне оскарження вищезазначеної постанови, не є підставою для зупинення провадження у даній справі.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зупинення провадження у справі №420/11296/24, а тому клопотання позивача про зупинення провадження у справі не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 236, 241, 248, 293, 294, 295 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження у справі № 420/11296/24 за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Г. В. Лебедєва

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120868886
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них

Судовий реєстр по справі —420/11296/24

Ухвала від 25.12.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

Ухвала від 17.12.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

Ухвала від 06.08.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

Ухвала від 05.08.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

Ухвала від 25.06.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

Ухвала від 20.05.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

Ухвала від 19.04.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні