532/1728/24
2/532/626/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 липня 2024 р. м. Кобеляки
Суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області Омельченко І.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини,
Встановив:
30 липня 2024 року до Кобеляцького районного суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини.
Ознайомившись з даною позовною заявою, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.
У позовній заяві зазначено, що відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позивача наявні оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
За положеннями ч.ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163:2020», затвердженим наказом ДП «УКРНДНЦ» від 01 липня 2020 року № 144, пунктом 5.26 якого передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Однак, усупереч наведених вище вимог законодавства, додані до позовної заяви копії документів або засвідчені неналежним чином (не містять дати засвідчення, прізвища та імені особи, яка засвідчує документ), або не засвідчені жодним чином.
Незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів можуть бути належними, проте недопустимими доказами у справі.
Аналогічні правові позиції висловлені Верховним Судом у постановах від 11.07.2018 по справі № 904/8549/17, від 27 вересня 2021 року по справі № 5026/886/2012.
Також суддя звертає увагу, що до позовної заяви долучено копії вироків Кобеляцького районного суду Полтавської області від 11 квітня 2019 року та від 23 липня 2020 року, які не містять відмітки про набрання законної сили.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Згідно ч.ч. 1, 2, 5 ст. 17 КПК України, особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.
Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.
За приписами ч. 6 ст. 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Таким чином, обов`язковим для суду є саме вирок, постановлений за наслідками розгляду кримінального провадження, який набрав законної сили.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме: належним чином засвідчити додані до позовної заяви додатки, як у примірнику для суду, так і в примірниках для відповідача та третьої особи; надати належним чином засвідчені копії вироків, які набрали законної сили, про визнання винуватою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні зазначених позивачем кримінальних правопорушень.
Керуючись статтями 95, 175, 185 ЦПК України, суддя,-
Постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заяви 10 днів з дня отримання ухвали суду.
Позивачу роз`яснюється, що в разі невиконання вимог ухвали суду, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120879794 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Омельченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні