Справа №710/880/24
Номер провадження 1-кп/710/118/24
УХВАЛА
про виправлення описки
08.08.2024 м.Шпола
ШполянськийрайоннийсудЧеркаської областівскладі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду, питання про виправлення описки у вироці Шполянського районного суду Черкаської області від 07.08.2024,
ВСТАНОВИВ:
07.08.2024 Шполянським районним судом Черкаської області постановлено вирок по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024255310000195 від 10.04.2024, яким було визнано винуватим ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначене йому покарання у виді обмеження волі строком 1 (один) рік, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік, який рахувати з часу проголошення вироку та покладені на підставі п.п. 1, 2 ч. 1 та п.2 ч.3 ст. 76 КК України на нього обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; визнано винуватим ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначене йому покарання у виді обмеження волі строком 1 (один) рік, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік, який рахувати з часу проголошення вироку та покладені на підставі п.п. 1, 2 ч. 1 та п.2 ч.3 ст. 76 КК України на нього обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; визнано винуватим ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначене йому покарання у виді обмеження волі строком 1 (один) рік, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік, який рахувати з часу проголошення вироку та покладені на підставі п.п. 1, 2 ч. 1 та п.2 ч.3 ст. 76 КК України на нього обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
При перевірці тексту даного рішення судом встановлено, що під час підготовки тексту вироку було допущено описку, а саме: в резолютивній частині в абзаці 12 помилково вказано «Застосувати спеціальну компенсацію» замість правильного: «Застосувати спеціальну конфіскацію».
Суд з власної ініціативи порушив питання виправлення описки в зазначеному вироку.
Згідно з ст.379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено.
Засуджений, потерпілий та прокурор в судове засідання не з`явилися, що не перешкоджає розгляду питання про виправлення описки.
Частиною 4 ст.107КПК України передбачено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження у суді не здійснюється.
Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 1990 р. №11 «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов`язаних з вироком суду», суди мають право вирішувати питання про усунення описок, якщо вони є очевидними, і їх виправлення не стосується суті вироку та не тягне погіршення становища засудженого.
Враховуючи те, що описка є технічною, допущена помилково, вона є очевидною, не стосується суті вироку, не тягне погіршення становища засудженого, тому суд вважає, що дана описка підлягає виправленню.
Керуючись ст.ст. 107, 371, 379 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Виправити описку, допущену у вироці Шполянського районного суду Черкаської області від 07.08.2024 у справі №710/880/24, провадження№ 1-кп/710/118/24.
В дванадцятому абзаці резолютивної частини вироку слова «Застосувати спеціальну компенсацію» змінити на: «Застосувати спеціальну конфіскацію».
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана Черкаському апеляційному суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120880536 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні