Рішення
від 06.08.2024 по справі 128/494/24
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/494/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

06 серпня 2024 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Фанда О.А.,

при секретарі судового засідання Олексієнко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в місті Вінниці цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє вимоги на предмет спору: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини, -

в с т а н о в и в:

В лютому 2024 року Орган опіки і піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради звернувся до суду з позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє вимоги на предмет спору: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради було встановлено, що відповідачі тривалий час ухиляються від виконання обов`язків щодо виховання своєї неповнолітньої дитини та забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

ОСОБА_3 була взята на облік Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради як дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яка зазнала жорстокого поводження, зокрема, домашнього насильства згідно наказу №15 від 22 травня 2023 року. Було встановлено, що мати неповнолітньої дитини ОСОБА_4 тривалий час зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, не піклується про свою дитину.

Відповідно до листів відділу поліції №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області № 6581/202/2023 від 29 травня 2023 року встановлено, що 10 травня 2023 року, до ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області, із заявою звернулась ОСОБА_5 , про те, що 07 травня 2023 року о 20:30 год., мати заявниці - ОСОБА_1 , перебуваючи по вул. Незалежності (Гагаріна), с.Бохоники, Вінницького району, Вінницької області, нанесла тілесні ушкодження неповнолітній сестрі заявниці ОСОБА_3 , дана подія зареєстрована в журналі ЄО ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області за №3010 від 11 травня 2023 року, та внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за №1202302505000113 - правова кваліфікація кримінального правопорушення ч.1 ст.125 КК України, №15796/202-2023 від 18 грудня 2023 року, ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області, відносно жительки ОСОБА_1 , неодноразово складалися адміністративні протоколи. Окрім того, ОСОБА_1 ухилялася від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання на виховання, встановлених законом обов`язків по догляду за неповнолітньою дитиною - ОСОБА_3 . ОСОБА_1 , 1969 року народження, характеризується негативно, скарги від сусідів та місцевих жителів неодноразово надходили.

На розгляді Вінницького районного суду Вінницької області перебуває справа № 128/2343/23 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, (потерпіла: ОСОБА_3 , законний представник неповнолітнього потерпілого: ОСОБА_6 ).

Згідно акту обстеження умов проживання від 11 травня 2023 року, затвердженого начальником служби у справах дітей Агрономічної сільської ради: будинок знаходиться в незадовільному стані а саме брудно в кімнатах, будинок потребує генерального прибирання. Для дитини не створено ніяких умов для проживання і виховання. Під час обстеження умов проживання речей дитини не виявлено.

З 11 травня 2023 року по 13 листопада 2023 року родини ОСОБА_1 отримувала соціальну послугу соціального супроводу центру надання соціальних послуг Агрономічної сільської ради (далі також - Центр), з метою проведення роботи з матір`ю щодо подолання нею складних життєвих обставин та підвищення рівня виховного потенціалу сім`ї. Фахівцями Центру неодноразово надавалися консультації та рекомендації матері, щодо зміни поведінки, необхідності її участі у вихованні, спілкуванні та утриманні дитини. Проте, протягом всього часу змін в ставленні ОСОБА_1 до дитини не відбулося.

Вищезазначений факт підтверджується листами Центру: № 213 від 11 травня 2023 року, № 280 від 04 липня 2023 року, № 320 від 31 серпня 2023 року, №370 від 17 листопада 2023 року, в яких зазначено, що родина ОСОБА_1 характеризується в громаді негативно. Дорослі члени родини постійно зловживають алкоголем, що перешкоджає виконанню їх прямих батьківських обов`язків. В будинку незадовільні житлово-побутові умови проживання, недотримані санітарно-гігієнічні норми. Під час надання соціальної послуги соціального супроводу фахівцями Центру було здійснено близько 10 актів відвідування, проведено більше десяти профілактичних бесід щодо відповідального батьківства та методів виховання, ознайомлено із ЗУ «Про попередження насильства в сім`ї та кримінальну та адміністративну відповідальність.

Згідно характеристик Комунального закладу Якушинецької сільської ради Вінницької області «Якушинецький ліцей» № 193 від 16 травня 2023 року №194 від 16 травня 2023 року, мати ОСОБА_1 недостатньо приділяє уваги вихованню своїй доньці, не підтримує її, не допомогає у навчанні. Батько із сім`єю не проживає та шкільним життям не цікавиться. Класний керівник з матір`ю спілкується лише в телефонному режимі, але ОСОБА_7 не одразу завжди реагувала на дзвінки. Цікавилися навчанням та вихованням учениці старші (повнолітні) сестри - ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Згідно акту прийому дитини до центру від 05 липня 2023 року ОСОБА_3 перебувала на повному державному утриманні КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей». Причиною направлення дитини до центру стала заява матері від 13 червня 2023 року.

Відповідно до листа КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» №21 від 25 січня 2024 року гр. ОСОБА_1 та батько ОСОБА_2 за час перебування дитини в даному закладі, жодного разу не цікавилися реабілітацією дитини: не відвідували доньку, не виходили на телефонний зв`язок.

Згідно повідомлення від КЗ «Вінницький обласний центр соціально- психологічної реабілітації дітей» №304 від 30 серпня 2023 року про зміну перебування дітей ОСОБА_3 вибула із закладу 29 серпня 2023 року на навчання до Фахового коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту І рівня акредитації.

Відповідно договору ГО «Кризовий центр «Ми поруч» ОСОБА_3 від 30 серпня 2023 року, згідно заяви мами ОСОБА_1 від 30 серпня 2023 року є отримувачем соціальних послуг з 30 серппня 2023 року, як дитина, яка постраждала від домашнього насильства і опинилась у складних життєвих обставинах.

Згідно листа ГО «Кризовий центр «Ми поруч» 150/23 від 17 гудня 2023 та листа Фахового Коледжу економіки і права №319 від 19 грудня 2023 року питаннями подачі документів на вступ, поселенням у гуртожиток, здоров`ям, побутовими питаннями, навчанням опікується волонтер ОСОБА_10 - Голова ГО «Кризовий центр «Ми поруч».

Відповідно до звіту за результатами соціального супроводу сімї КУ Центру надання соціальних послуг Агрономічної сільської ради від 13 жовтня 2023 року ні один пункт плану соціального супроводу ОСОБА_1 виконано не було «Станом на 17 листопада 2023 року ОСОБА_11 відновила паспорт за рахунок коштів працівників Агрономічної сільської ради, не працевлаштувалась, жодним чином не покращила житлово-побутові умови та продовжує зловживати спиртними напоями, стосунки з донькою не налагодила».

ОСОБА_2 на території Агрономічної сільської ради не проживає, що підтверджується довідкою Агрономічної сільської ради № 10 від 10 січня 2024 року участі у вихованні та спілкуванні з неповнолітньою дитиною, ОСОБА_2 , не цікавиться її фізичним та моральним розвитком та навчанням.

Питання доцільності позбавлення батьківських прав мами ОСОБА_1 , відносно неповнолітньої дитини: ОСОБА_3 та батька ОСОБА_2 , відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 було розглянуто на комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Агрономічної сільської ради, що підтверджується Протоколом №37 від 15 січня 2024 року.

Виконкомом Агрономічної сільської ради було прийняте рішення №1982 від 15 січня 2024 року та затверджений висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Посилаючись на вказані обставини, представник позивача просив позбавити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківських прав стосовно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , також стягнути з них аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частини від усіх видів її заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 08 лютого 2024 року і до досягнення дитиною повноліття.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити, щодо винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідачі в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, причини неявки суду не повідомили, правом на подання відзиву не скористалися.

Враховуючи вимоги ч.1 ст.280 ЦПК України, судом проведено заочний розгляд справи.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Згідно до ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Частинами 1-3 статті 150 СК України встановлено, що батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Частинами 1-2, 4 ст. 155 СК України закріплено, що здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до п. 16 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30 березня 2007 року "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і кожен в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 є матір`ю неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 , виданим Вінницьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) 11 травня 2023 року, паспорт № НОМЕР_2 , виданий 0542 від 10 листопада 2023 року.

ОСОБА_2 є батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується вищезазначеним свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 , та витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статті 126 Сімейного кодексу України № 00039911439 від 13 травня 2023 року.

ОСОБА_3 була взята на облік Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради як дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яка зазнала жорстокого поводження, зокрема, домашнього насильства згідно наказу №15 від 22 травня 2023 року .

Відповідно до листів відділу поліції №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області № 6581/202/2023 від 29 травня 2023 року встановлено, що 10 травня 2023 року, до ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області., із заявою звернулась ОСОБА_5 , про те, що 07 травня 2023 року о 20:30 год., мати заявниці - ОСОБА_1 , перебуваючи по вул. Незалежності (Гагаріна), с.Бохоники, Вінницького району, Вінницької області, нанесла тілесні ушкодження неповнолітній сестрі заявниці ОСОБА_3 , дана подія зареєстрована в журналі ЄО ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області за №3010 від 11 травня2023 року, та внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за №1202302505000113 - правова кваліфікація кримінального правопорушення ч.1 ст.125 КК України, №15796/202-2023 від 18 грудня 2023 року, ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області відносно жительки ОСОБА_1 , неодноразово складалися адміністративні протоколи. Окрім того, ОСОБА_1 ухилялася від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання на виховання, встановлених законом обов`язків по догляду за неповнолітньою дитиною - ОСОБА_3 .

Згідно акту обстеження умов проживання від 11 травня 2023 року, затвердженого начальником служби у справах дітей Агрономічної сільської ради: Будинок знаходиться в незадовільному стані а саме брудно в кімнатах, будинок потребує генерального прибирання. «Для дитини не створено ніяких умов для проживання і виховання. Під час обстеження умов проживання речей дитини не виявлено».

Фахівцями Центру неодноразово надавалися консультації та рекомендації матері, щодо зміни поведінки, необхідності її участі у вихованні, спілкуванні та утриманні дитини. Проте, протягом всього часу змін в ставленні ОСОБА_1 до дитини не відбулося, що підтверджується листами Центру : № 213 від 11 травня 2023 року, № 280 від 04 липня 2023, № 320 від 31 серпня 2023 року, №370 від 17 листопада 2023 року, в яких зазначено, що родина ОСОБА_1 характеризується в громаді негативно. Дорослі члени родини постійно зловживають алкоголем, що перешкоджає виконанню їх прямих батьківських обов`язків. В будинку незадовільні житлово-побутові умови проживання, недотримані санітарно-гігієнічні норми.

Згідно характеристики Комунального закладу Якушинецької сільської ради Вінницької області «Якушинецький ліцей» № 193 від 16 травня 2023 року, №194 від 16 травня 2023 року мати ОСОБА_1 недостатньо приділяє уваги вихованню своїй доньці, не підтримує її, не допомогає у навчанні. Батько із сім`єю не проживає та шкільним життям не цікавиться. Класний керівник з матір`ю спілкується лише в телефонному режимі, але ОСОБА_7 не одразу завжди реагувала на дзвінки. Цікавилися навчанням та вихованням учениці старші (повнолітні) сестри - ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Згідно акту прийому дитини до центру від 05 липня 2023 року ОСОБА_3 перебувала на повному державному утриманні КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей». Причиною направлення дитини до центру стала заява матері від 13 червня 2023року.

Відповідно до листа КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» №21 від 25 січня 2024 р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за час перебування дитини в даному закладі, жодного разу не цікавилися реабілітацією дитини: не відвідували доньку, не виходили на телефонний зв`язок.

Згідно повідомлення від КЗ «Вінницький обласний центр соціально- психологічної реабілітації дітей» №304 від 30 серпня 2023 року про зміну перебування дітей ОСОБА_3 вибула із закладу 29 серпеня 2023 року на навчання до Фахового коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту І рівня акредитації.

Відповідно договору ГО «Кризовий центр «Ми поруч» ОСОБА_3 від 30 серпня 2023 року згідно заяви мами ОСОБА_1 від 30 серпня 2023 року є отримувачем соціальних послуг з 30 серпня 2023 року по день подачі позову до суду, як дитина яка постраждала від домашнього насильства і опинилась у складних життєвих обставинах.

Згідно листа ГО «Кризовий центр «Ми поруч» 150/23 від 17 грудня 2023 та листа Фахового Коледжу економіки і права №319 від 19 грудня 2023 року питаннями подачі документів на вступ, поселенням у гуртожиток, здоров`ям, побутовими питаннями, навчанням опікується волонтер ОСОБА_10 - Голова ГО «Кризовий центр «Ми поруч».

Відповідно до звіту за результатами соціального супроводу сімї КУ Центру надання соціальних послуг Агрономічної сільської ради від 13 жовтня 2023 року ні один пункт плану соціального супроводу ОСОБА_1 виконано не було «Станом на 17 листопада 2023 рік ОСОБА_11 відновила паспорт за рахунок коштів працівників Агрономічної сільської ради, не працевлаштувалась, жодним чином не покращила житлово-побутові умови та продовжує зловживати спиртними напоями, стосунки з донькою не налагодила».

ОСОБА_2 на території Агрономічної сільської ради не проживає, що підтверджується довідкою Агрономічної сільської ради № 10 від 10 січня 2024 року участі у вихованні та спілкуванні з неповнолітньою дитиною, ОСОБА_2 , не цікавиться її фізичним та моральним розвитком та навчанням, що підтверджується відповідними документами: Фахового Коледжу економіки і права № 319 від 19 грудня 2023 року, КУ «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради від 13 жовтня 2023 року, КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» №102 від 24 січня 2023 року.

Питання доцільності позбавлення батьківських прав мами ОСОБА_1 та батька ОСОБА_2 відносно неповнолітньої дитини: ОСОБА_3 було розглянуто на комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Агрономічної сільської ради, що підтверджується Протоколом №37 від 15 січня 2024 року.

Виконкомом Агрономічної сільської ради було прийняте рішення №1982 від 15 січня 2024року та затверджений висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Викладені обставини та підтверджуючі їх докази свідчать про те, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 неналежним чином виконують свої батьківські обов`язки відносно дитини, матеріально її не утримують, не цікавляться навчально-виховним процесом, розвитком та станом здоров`я.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування.

Стаття 8 Закону України "Про охорону дитинства" визначає, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Відповідно до ч.2 ст.51 Конституції України, обов`язок батьків щодо утримання своїх дітей є одним з головних конституційних обов`язків.

У відповідності до ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При цьому такий обов`язок є особистим та рівним як щодо матері, так і до батька дитини.

За ст.181 СК України, у разі відсутності домовленості між сторонами щодо обрання способу виконання обов`язку утримувати дитину, питання щодо стягнення аліментів і визначення їх розміру вирішується судом.

Згідно роз`яснень, які містяться в п.17 Постанови Пленуму Верховного суду України №3 від 15 травня 2006 року "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

З матеріалів справи вбачається, що дитина знаходиться на державному утриманні, відповідачі матеріальну допомогу на утримання дитини не надають, тому, позивач вважає, що аліменти на утримання дитини необхідно стягувати рішенням суду.

За положеннями ч.2 ст.182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

При визначенні розміру аліментів суд повинен враховувати: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів, інші обставини, що мають істотне значення (ст.182 СК України).

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Враховуючи рівний обов`язок батьків щодо утримання дитини, а також виходячи з положень ст.27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Постановою ВР №789-XII від 27 лютого 1991р., яка визначає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів на користь дитини аліменти в розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення від дати подання позову до суду та до досягнення дитиною повноліття, що відповідає вимогам ст.183 СК України.

Визначений судом розмір аліментів може бути згодом змінений за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених сімейним Кодексом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку про необхідність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відносно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягувати з них аліменти на утримання дитини.

Суд вважає за необхідне роз`яснити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 їх право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав в порядку, передбаченому ст. 169 СК України.

Відповідно до викладеного, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Питання про судові витрати, суд вирішує відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.112,114, 164, 165, 166, 180-183 Сімейного кодексу України, ст.ст.12,13,81,141,142,259,263-265,267,268,280-283,430 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позов Органу опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє вимоги на предмет спору: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.

Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьківських прав стосовно неповнолітньої дитини: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьківських прав стосовно неповнолітньої дитини: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів її заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 08 лютого 2024 року і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення з ОСОБА_1 аліментів в межах суми виплат за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 08 лютого 2024 року і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів в межах суми виплат за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути поновлений в разі пропусу з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення безпосередньо до Вінницького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо позивачу не було вручено заочне рішення у день його проголошення, він має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач: Орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради (вул. Незалежності, 43А, с. Бохоники, Вінницького району Вінницької області, ЄДРПОУ: 43979101).

Відповідач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 ).

Відповідач: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 ).

Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє вимоги на предмет спору: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради (вул. Незалежності, 43А, с. Бохоники, Вінницького району Вінницької області, ЄДРПОУ: 43939907).

Повний текст рішення складено 07 серпня 2024 року.

Суддя О.А. Фанда

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120883974
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —128/494/24

Рішення від 06.08.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

Рішення від 06.08.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні