ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.08.2024м. ДніпроСправа № 904/2194/24За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерголіга", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юаском", м. Дніпро
про стягнення 364021,44грн
Суддя Євстигнеєва Н.М.
Без виклику (повідомлення) учасників
С У Т Ь С П О Р У:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерголіга" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Юаском" заборгованість у розмірі 364 021,44грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №ДГ-10 від 22 квітня 2020 року в частині повної та своєчасної оплати за поставлений товар.
Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2024 справу №904/2194/24 передано на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.05.2024 відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників.
Відповідач правом на подання відзиву на позов з викладенням письмових пояснень у межах визначеного законом і судом строків не скористався, клопотань про необхідність витребування доказів чи прийняття від нього додаткових доказів не заявляв, як не заявляв і про бажання надати власні пояснення по суті спору.
Про розгляд справи відповідач повідомлявся рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення (ухвали суду) за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: вул. Генерала Пушкіна, буд. 1, м. Дніпро, 49107.
Направлена судом на адресу відповідача ухвала про порушення провадження повернута підприємством зв`язку з відміткою: "за закінченням встановленого терміну зберігання" (а.с. 6-8 том 2).
Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Суд звертає увагу, що адреса, зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є офіційним місцезнаходженням відповідача. Отже, якщо відповідач за власним волевиявленням не скористався правом отримати кореспонденцію, а тому відповідач вважається таким, що повідомлений про розгляд справи.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду, яка викладена у постанові від 29.03.2021 у справі №910/1487/20 та врахована судом, направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, яким в даному випадку є суд (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №800/547/17 (П/9901/87/18) та постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 у справі №913/879/17, від 21.05.2020 у справі №10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі №24/260-23/52-б).
У разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії або судове рішення направлено судом рекомендованим листом за належною поштовою адресою, яка була надана суду відповідною стороною, і судовий акт повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то необхідно вважати, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії або про прийняття певного судового рішення у справі (аналогічний правовий висновок викладено у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 13.01.2020 у справі №910/22873/17, від 14.08.2020 у справі №904/2584/19, від 17.11.2021 у справі №908/1724/19 та від 01.03.2023 у справі №910/18543/21).
Встановлений порядок надання послуг поштового зв`язку, доставки та вручення рекомендованих поштових відправлень, строк зберігання поштового відправлення забезпечує адресату можливість вжити заходів для отримання такого поштового відправлення та, відповідно, ознайомлення з судовим рішенням.
День невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду (зазначений висновок викладено у постанові Верховного Суду від 07.06.2022 у справі №910/4430/21).
Отже, відповідач вважається таким, що повідомлений про відкриття провадження у справі належним чином.
Згідно з частиною дев`ятою статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Окрім того, права відповідача, як учасника справи, не можуть забезпечуватись судом за рахунок порушення прав позивача на своєчасне вирішення спору судом, що є безпосереднім завданням господарського судочинства, та яке відповідно до норм частини 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до статті 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи приписи частини 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення підписано без його проголошення.
Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В:
22 квітня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерголіга" (постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Юаском" (покупець, відповідач) укладено договір поставки №ДГ-10 (а.с. 10-14 том 1).
За умовами пункту 1.1 договору постачальник зобов`язується передавати (поставляти) у встановлений строк товари у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності, а покупець зобов`язується прийняти вказані товари та сплатити за них на умовах цього договору.
Предметом поставки є такі товари: самоутримний ізольований провід (СІП), лінійна арматура в асортименті, інструмент для монтажу електричних ліній та інші товари вказані у видаткових накладних (п. 1.2 договору).
Кожна партія товарів передається відповідно до накладної, в якій зазначаються:
найменування товарів, одиниця виміру кількості, кількість, ціна та вартість товарів (п. 2.1 договору).
Товари, вказані в п. 1.2 цього договору, поставляються партіями на підставі письмової заявки покупця надісланої постачальнику засобами факсимільного або електронного зв`язку. Після отримання заявки, постачальник засобами факсимільного або електронного зв`язку надсилає покупцю рахунок, в якому зазначаються ціна кожної одиниці товару та загальна вартість партії товарів. У разі погодження загальної вартості партії товарів покупець засобами факсимільного або електронного зв`язку передає постачальнику довіреність на отримання товарів, у якій повинно бути зазначено прізвище, ім`я та по-батькові особи, уповноваженої на отримання товарів, а також її паспортні дані, після чого постачальник організовує відправку товарів покупцю. Поставка товарів здійснюється шляхом їх передачі перевізнику, визначеного постачальником (п. 3.1 3.4 договору).
Перехід права власності на товари від постачальника до покупця відбувається в момент отримання покупцем відповідної партії товарів на складі перевізника та підписання квитанції про отримання, або при отриманні безпосередньо від представника постачальника та підписання видаткової накладної (п. 3.7 договору).
Відповідно до пунктів 4.1, 4.2 договору ціна цього договору складається із сумарної вартості всіх партій товарів, вказаної у видаткових накладних. Ціна одиниці товару та вартість кожної партії товарів вказується у рахунку на оплату та у видаткових накладних, що передаються з кожною партією товарів.
Оплата вартості кожної партії товарів здійснюється покупцем шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на банківський поточний рахунок постачальника, зазначений в рахунку на оплату товарів, не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття покупцем товарів (п. 4.3 договору).
Товари вважаються оплаченими з дати зарахування грошових коштів на поточному рахунку постачальника (п. 4.4 договору).
За пунктом 5.2 договору покупець зобов`язаний: прийняти товари, крім випадків, коли відповідно до умов цього договору він має право вимагати заміни таких товарів; оплачувати отримані товари у строки та порядку, що визначені цим договором; виконувати інші обов`язки, передбачені законодавствам України.
Даний договір набирає чинності з моменту підписання сторонами і діє до 31 грудня 2020 року, але в будь якому випадку до повного виконання сторонами зобов`язань за цим договором (п. 8.2 договору).
Даний договір вважається пролонгованим на тих самих умовах на кожний наступний календарний рік, якщо жодна із сторін не заявить про свій намір припинити дію договору за 15 календарних днів до закінчення строку його дії (п. 8.2 договору).
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками без зауважень та заперечень до нього.
Згідно статті 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
В матеріалах справи відсутні докази того, що спірний договір визнавався недійсним у судовому порядку.
Так, жодна із сторін письмово не виявила бажання припинити дію договору. Відтак, договір поставки №ДГ-10 від 22.04.2020 був чинним протягом спірного періоду.
На виконання умов договору поставки №ДГ-10 від 22.04.2020 ТОВ "Енерголіга" поставило відповідачу продукцію на загальну суму 4 112 288,63грн, що підтверджується видатковими накладними:
№308 від 08.05.2020 на суму 70 078,98грн (замовлення покупця №331 від 22.04.2020);
№383 від 01.06.2020 на суму 4 284,00грн (замовлення покупця №492 від 01.06.2020);
№746 від 15.09.2020 на суму 12 480,00грн (замовлення покупця №960 від 15.09.2020);
№883 від 13.10.2020 на суму 181 565,46грн (замовлення покупця №1112 від 12.10.2020);
№893 від 16.10.2020 на суму 453 982,46грн (замовлення покупця №1111 від 12.10.2020);
№902 від 19.10.2020 на суму 124 855,68грн (замовлення покупця №1140 від 19.10.2020);
№940 від 26.10.2020 на суму 501 278,08грн (замовлення покупця №1051 від 29.09.2020);
№994 від 11.11.2020 на суму 9 873,60грн (замовлення покупця №1275 від 11.11.2020);
№1049 від 19.11.2020 на суму 522 060,00грн (замовлення покупця №1158 від 20.10.2020);
№1101 від 04.12.2020 на суму 6 754,80грн (замовлення покупця №1398 від 04.12.2020);
№1126 від 09.12.2020 на суму 22 486,67грн (замовлення покупця №1423 від 09.12.2020);
№1130 від 10.12.2020 на суму 6 098,40грн (замовлення покупця №1431 від 10.12.2020);
№1141 від 14.12.2020 на суму 93 060,01грн (замовлення покупця №1439 від 11.12.2020);
№1154 від 18.12.2020 на суму 14 025,60грн (замовлення покупця №1462 від 18.12.2020);
№1190 від 30.12.2020 на суму 14 995,58грн (замовлення покупця №1513 від 30.12.2020);
№54 від 08.02.2021 на суму 1 102,75грн (замовлення покупця №102 від 08.02.2021);
№56 від 09.02.2021 на суму 140 336,66грн (замовлення покупця №106 від 09.02.2021);
№76 від 18.02.2021 на суму 6 066,60грн (замовлення покупця №144 від 11.02.2021);
№77 від 18.02.2021 на суму 51 191,29грн (замовлення покупця №145 від 18.02.2021);
№78 від 18.02.2021 на суму 8 279,93грн (замовлення покупця №146 від 18.02.2021);
№98 від 27.02.2021 на суму 605 112,23грн (замовлення покупця №164 від 25.02.2021);
№99 від 26.02.2021 на суму 78 018,46грн (замовлення покупця №166 від 25.02.2021);
№100 від 26.02.2021 на суму 87 155,28грн (замовлення покупця №167 від 25.02.2021);
№101 від 26.02.2021 на суму 206 759,40грн (замовлення покупця №173 від 26.02.2021);
№102 від 26.02.2021 на суму 28 511,76грн (замовлення покупця №176 від 26.02.2021);
№139 від 22.03.2021 на суму 87 431,90грн (замовлення покупця №240 від 22.03.2021);
№154 від 29.03.2021 на суму 28 567,62грн (замовлення покупця №164 від 25.02.2021);
№155 від 29.03.2021 на суму 4 217,40грн (замовлення покупця №166 від 25.02.2021);
№156 від 29.03.2021 на суму 9 078,00грн (замовлення покупця №167 від 25.02.2021);
№157 від 29.03.2021 на суму 15 570,00грн (замовлення покупця №173 від 26.02.2021);
№158 від 29.03.2021 на суму 6 240,00грн (замовлення покупця №176 від 26.02.2021);
№167 від 01.04.2021 на суму 6 441,48грн (замовлення покупця №269 від 01.04.2021);
№209 від 22.04.2021 на суму 19 374,38грн (замовлення покупця №336 від 21.04.2021);
№353 від 07.06.2021 на суму 2 505,60грн (замовлення покупця №470 від 07.06.2021);
№425 від 25.06.2021 на суму 1 596,00грн (замовлення покупця №517 від 24.06.2021);
№485 від 09.07.2021 на суму 77 923,63грн (замовлення покупця №573 від 09.07.2021);
№529 від 28.07.2021 на суму 9 360,00грн (замовлення покупця №615 від 28.07.2021);
№568 від 11.08.2021 на суму 4 080,00грн (замовлення покупця №660 від 10.08.2021);
№778 від 03.11.2021 на суму 158 869,94грн (замовлення покупця №923 від 03.11.2021);
№793 від 10.11.2021 на суму 9 868,80грн (замовлення покупця №947 від 10.11.2021);
№829 від 24.11.2021 на суму 57 770,16грн (замовлення покупця №993 від 24.11.2021);
№835 від 25.11.2021 на суму 2 318,40грн (замовлення покупця №997 від 25.11.2021);
№871 від 10.12.2021 на суму 61 411,40грн (замовлення покупця №1033 від 10.12.2021);
№905 від 23.12.2021 на суму 57 321,22грн (замовлення покупця №1080 від 23.12.2021);
№911 від 24.12.2021 на суму 9 594,96грн (замовлення покупця №1084 від 24.12.2021);
№1 від 04.01.2022 на суму 19 517,28грн (замовлення покупця №1 від 04.01.2022);
№2 від 04.01.2022 на суму 1 920,00грн (замовлення покупця №1084 від 24.12.2021);
№9 від 12.01.2022 на суму 18 330,72грн (замовлення покупця №18 від 12.01.2022);
№23 від 20.01.2022 на суму 7 957,44грн (замовлення покупця №52 від 20.01.2022);
№37 від 26.01.2022 на суму 4 032,00грн (замовлення покупця №68 від 26.01.2022);
№40 від 27.01.2022 на суму 2 697,12грн (замовлення покупця №72 від 27.01.2022);
№44 від 28.01.2022 на суму 64 720,56грн (замовлення покупця №80 від 28.01.2022);
№54 від 03.02.2022 на суму 13 485,60грн (замовлення покупця №99 від 03.02.2022);
№72 від 14.02.2022 на суму 85 120,94грн (замовлення покупця №140 від 14.02.2022);
№98 від 21.02.2022 на суму 14 552,40грн (замовлення покупця №162 від 21.02.2022) (а.с. 15-70 том 1). Видаткові накладні містять підписи сторін та печатку постачальника (деякі печатку покупця).
ТОВ "Енерголіга" виставлено ТОВ "Юаском" рахунки на оплату по замовленням (а.с. 71-120 том 1).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Юаском" частково розрахувалось за поставлену продукцію, сплатило на рахунок позивача 3 555 267,62грн (а.с. 170-176 том 1).
Згідно платіжного доручення №5004 від 22.02.2021 позивач перерахував відповідачу грошові кошти у розмірі 23 085,00грн, як помилково перераховані (а.с. 177 том 1 ).
ТОВ "Юаском" повернуло частину продукції на загальну суму 216 084,57грн, що підтверджується видатковими накладними (повернення):
№ВП-0000001 від 27.04.2021 на суму 12 828,98грн;
№ВП-0000002 від 13.05.2021 на суму 6 545,40грн;
№ВП-0000001 від 12.06.2023 на суму 14 552,40грн;
№ВП-0000002 від 12.06.2023 на суму 7 957,44грн;
№ВП-0000003 від 12.06.2023 на суму 2 697,12грн;
№ВП-0000004 від 12.06.2023 на суму 13 485,60грн;
№ВП-0000005 від 12.06.2023 на суму 49 863,36грн;
№ВП-0000006 від 12.06.2023 на суму 33 277,39грн;
№ВП-0000007 від 12.06.2023 на суму 19 363,10грн;
№ВП-0000008 від 12.06.2023 на суму 10 108,32грн;
№ВП-0000009 від 12.06.2023 на суму 28 746,48грн;
№ВП-0000010 від 12.06.2023 на суму 16 658,98грн (а.с. 178-189 том 1).
Залишок несплаченої суми становить 364 021,44грн (4 112 288,63грн 3 532 182,62 грн (3 555 267,62грн-23 085,00грн) - 216 084,57грн).
Сторонами складено та підписано Акт звірки взаєморозрахунків за період 01.03.2021 - 14.03.2024, станом на 14032024, заборгованість складає 364 021,44грн (а.с. 190-191 том 1).
Позивач посилається на те, що ним належним чином виконано зобов`язання, поставлено узгоджений товар, натомість відповідач взяті на себе зобов`язання з повної оплати не виконав, внаслідок чого позивачем заявлено вимогу про стягнення заборгованості у розмірі 364 021,44грн, що і стало причиною виникнення спору.
Предметом доказування у даній справі є обставини укладення договору поставки, строк його дії, умови поставки, факт поставки, загальна ціна, строк оплати, докази оплати, наявність/відсутність заборгованості.
За змістом статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору (стаття 626 Цивільного кодексу України).
Згідно з частиною 1 статті 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського Кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цім Кодексом.
Згідно з частиною 1 статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму (частини 1, 2 статті 712 Цивільного кодексу України).
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
У відповідності до статті 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до частини 1 статті 691 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу.
Договір купівлі-продажу є оплатним, відтак одним із основних обов`язків покупця є оплата ціни товару. Ціна - грошове відображення вартості товару за його кількісну одиницю. Ціна товару, як правило, визначається у договорі за згодою сторін.
Частиною 1 ст. 692 ЦК України встановлено, що покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
В силу статей 525, 526 Цивільного кодексу України та статті 193 Господарського кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, умов договору та вимог зазначених Кодексів, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно до п. 4.3 договору оплата вартості кожної партії товарів здійснюється покупцем шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на банківський поточний рахунок постачальника, зазначений в рахунку на оплату товарів, не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття покупцем товарів.
Враховуючи умови спірного договору, положення ч.1 ст. 692 Цивільного кодексу України строк оплати товару, поставленого позивачем відповідачу, поставка якого підтверджується зазначеними вище видатковими накладними, є таким, що настав.
Доказів на підтвердження погашення заборгованості в сумі 364 021,44грн відповідач не надав, доводи позивача щодо наявності боргу, шляхом надання належних доказів, не спростував.
За наведеного, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 364 021,44грн визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Пункт 3 частини 2 статті 129 Конституції України визначає одним із принципів судочинства змагальність сторін та свободу в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно з частинами 1, 3 статті 74, частиною 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Отже, обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Враховуючи вищевикладене, надавши відповідну юридичну оцінку всім доказам наявним в матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.
При зверненні до господарського суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 5 460,32грн, що підтверджується платіжною інструкцією №7812 від 06.05.2024. Зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України підтверджено випискою (а.с. 198 том 1, а.с. 3 том 2).
Згідно зі статтею 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача у сумі 5 460,32грн.
Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерголіга" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юаском" про стягнення 364021,44грн задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Юаском" (ідентифікаційний код 37277072; вул. Генерала Пушкіна, буд. 1, м. Дніпро, 49107) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерголіга" (ідентифікаційний код 38169909; просп. Берестейський, 56, м. Київ, 03057) заборгованість у розмірі 364 021,44грн (триста шістдесят чотири тисячі двадцять одна гривня 44коп.) та витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 5 460,32грн (п`ять тисяч чотириста шістдесят гривень 32коп.), видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення підписано 08.08.2024
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120886346 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні