номер провадження справи 26/42/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.07.2024 Справа № 908/1499/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали справи
кредитор Товариство з обмеженою відповідальністю Фалернум, код ЄДРПОУ 434954071 (79008 Україна, м. Львів, вул. Руська, буд. 18, кв. 9А)
боржник Товариство з обмеженою відповідальністю Веселі Садки, код ЄДРПОУ 44656577 (69000 Україна, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 39)
Представники сторін не з`явились
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 11.06.2024, зокрема, відкрито провадження у справі № 908/1499/24 про банкрутство ТОВ «Веселі Садки»; визнано грошові вимоги ТОВ «Фалернум» до боржника у розмірі 1 065 928,90 грн основного боргу, 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сєдову Н.І.; попереднє засідання призначено на 25.07.2024 о 10-00.
На офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство за № 73430 від 14.06.2024р.
Представники сторін своїм правом на участь у судовому розгляді справи 25.07.2024. не скористалися, у судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
До суду 23.07.2024 від розпорядника майна боржника Маглиш Л.С. надійшов письмовий звіт про результати розгляду вимог кредиторів, а також клопотання про доручення до матеріалів справи інформації щодо відсутності вимог, забезпечених заставою.
Згідно ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Адміністратор за випуском облігацій, який діє як конкурсний кредитор, подає заяву з вимогами до боржника з урахуванням вимог статті 93-1 цього Кодексу.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Частиною 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
Згідно ч. 1 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною 1 статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
У передбачений Кодексом строк, до суду з грошовими вимогами до боржника заявилась Львівська митниця на суму 1 063 484,12 грн.
Суд розглянув заяву Львівської митниці з грошовими вимогами до боржника на суму 1 063 484,12 грн. та установив наступне.
10 березня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 09 березня 2022 року № 236 «Деякі питання митного оформлення окремих товарів, що ввозяться на митну територію України у період дії воєнного стану» (далі Постанова).
Відповідно до пункту 1 Постанови установлено, що на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» під час ввезення на митну територію України товарів, їх декларування та митне оформлення відповідно до митного режиму імпорту може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації, яка містить всю необхідну інформацію для випуску товарів, без пред`явлення таких товарів митному органу відповідно до частини п`ятої статті 259 Митного кодексу України, або за місцем перетину митного кордону України шляхом подання митної декларації, заповненої у звичайному порядку, або в будь-якому митному органі в установленому законодавством порядку.
Митне оформлення товарів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, здійснюється без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю).
Пунктом 3 цієї Постанови було визначено, що Державна митна служба чи визначений нею митний орган можуть здійснювати відстрочення сплати митних платежів під час ввезення на митну територію України товарів за переліком згідно з додатком до цієї Постанови на підставі письмової заяви платника податків, поданої одночасно з митною декларацією із зобов`язанням протягом трьох місяців після закінчення або припинення воєнного стану у встановленому порядку сплатити належні суми митних платежів шляхом оформлення аркушів коригування.
Зокрема, Перелік товарів, під час ввезення яких на митну територію України надається відстрочення сплати митних платежів містить:
1. Лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в Україні та внесені до Державного реєстру лікарських засобів.
2. Медичні вироби, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, і дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію та застосування в України.
3. Продукти харчування.
4. Товари, визначені списком товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, згідно з додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. № 1807.
5. Товари критичного імпорту, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. № 153 «Про перелік товарів критичного імпорту».
У графі 47 митних декларації у разі надання відстрочення сплати митних платежів відповідно до Класифікатора способів розрахунку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011, застосовується код способу розрахунку «091».
При цьому пунктом 4 Постанови передбачено, що внесення змін до оформленої митної декларації, пов`язаних із сплатою митних платежів, здійснюється шляхом оформлення аркуша коригування у встановленому порядку у строки, визначені законом.
Листом Державної митної служби України від 10.03.2022 № 08-1/15/7/1493 було проінформовано митниці, що відповідно до пункту 1 Постанови № 236 на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» під час ввезення на митну територію України товарів їх декларування та митне оформлення відповідно до митного режиму імпорту може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації, яка містить всю необхідну інформацію для випуску товарів, без пред`явлення таких товарів митному органу відповідно до частини п`ятої статті 259 Митного кодексу України, або за місцем перетину митного кордону України шляхом подання митної декларації, заповненої у звичайному порядку, або в будь-якому митному органі в установленому законодавством порядку.
Пунктом 3 Постанови № 236 визначено, що Держмитслужба чи визначений нею митний орган можуть здійснювати відстрочення сплати митних платежів під час ввезення на митну територію України товарів за переліком згідно з додатком до цієї постанови на підставі письмової заяви платника податків (форма заяви додається), поданої одночасно з митною декларацією.
Надання відстрочення сплати митних платежів здійснюється митницями, що працюють у штатному режимі.
Додатком до цього листа затверджено форму заяви про надання відстрочення сплати митних платежів «Деякі питання митного оформлення окремих товарів, що ввозяться на митну територію України у період дії воєнного стану», у якій визначено термін сплати відстрочених митних платежів (протягом трьох місяців після закінчення або припинення воєнного стану у встановленому порядку сплатити належні суми митних платежів шляхом оформлення аркуша коригування).
Частиною восьмою статті 264 Митного кодексу України встановлено, що з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.
Згідно з пунктом 3 Постанови на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», митний орган міг здійснювати відстрочення сплати митних платежів під час ввезення на митну територію України товарів за переліком згідно з додатком до цієї Постанови на підставі письмової заяви платника податків, поданої одночасно з митною декларацією.
Заява платника податків про надання відстрочення сплати митних платежів, подана разом з митною декларацією, зокрема, містить зобов`язання платника перед митним органом у встановленому порядку сплатити належні суми митних платежів.
Так, Товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» впродовж 2022 року здійснено поставки товарів, ввезених на митну територію України в зоні діяльності Львівської митниці, які оформлені за МД від 23.03.2022 № UA209160/2022/003201, від 25.03.2022 № UA209160/2022/003336, від 28.03.2022 № UA209160/2022/003348, від 28.03.2022 № UA209160/2022/003349, від 04.04.2022 № UA209160/2022/003616 та від 04.04.2022 № UA209160/2022/003617. Зазначені митні декларації оформлені Львівською митницею відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2022 року № 236 «Деякі питання митного оформлення окремих товарів, що ввозяться на митну територію України у період дії воєнного стану».
На підставі письмової заяви від 23.03.2022 № б/н при митному оформленні товарів за МД від 23.03.2022 № UA209160/2022/003201 платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» (код ЄДРПОУ 44656577) надано відстрочення сплати митних платежів, а саме з податку на додану вартість та ввізне мито на суму 178 641,84 грн.
На підставі письмової заяви від 25.03.2022 № б/н при митному оформленні товарів за МД від 25.03.2022 № UA209160/2022/003336 платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» (код ЄДРПОУ 44656577) надано відстрочення сплати митних платежів, а саме податку на додану вартість та ввізне мито на 174 164,11 грн.
На підставі письмової заяви від 28.03.2022 № б/н при митному оформленні товарів за МД від 28.03.2022 № UA209160/2022/003348 платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» (код ЄДРПОУ 44656577) надано відстрочення сплати митних платежів, а саме податку на додану вартість та ввізне мито на суму 187 134,07 грн.
На підставі письмової заяви від 28.03.2022 № б/н при митному оформленні товарів за МД від 28.03.2022 № UA209160/2022/003349 платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» (код ЄДРПОУ 44656577) надано відстрочення сплати митних платежів, а саме податку на додану вартість та ввізне мито на суму 170 365,56 грн.
На підставі письмової заяви від 04.04.2022 № б/н при митному оформленні товарів за МД від 04.04.2022 № UA209160/2022/003616 платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» (код ЄДРПОУ 44656577) надано відстрочення сплати митних платежів, а саме податку на додану вартість та ввізне мито на суму 177 181,06 грн.
На підставі письмової заяви від 04.04.2022 № б/н при митному оформленні товарів за МД від 04.04.2022 № UA209160/2022/003617 платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ» (код ЄДРПОУ 44656577) надано відстрочення сплати митних платежів, а саме податку на додану вартість та ввізне мито на суму 175 997,48 грн.
Застосування відстрочки зі сплати податку на додану вартість підтверджується вищезазначеними заявами Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСЕЛІ САДКИ», яке відповідно до гр. 9 митних декларацій є особою відповідальною за фінансове врегулювання, а також гр. 47 вказаних декларацій, де проставлено код способу розрахунку « 091».
Судом визнаються зазначені грошові вимоги до боржника, а також 4 844,80 грн судового збору за подання заяви до суду.
Заперечень до суду не надійшло.
Керуючись ст.ст. 2, 45, 46, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 12, 202, 216, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Віднести кредиторські вимоги ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю Фалернум у розмірі 1 065 928,90 грн основного боргу до четвертої черги задоволення, 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви до першої черги задоволення.
Визнати кредиторські вимоги до боржника Львівської митниці у розмірі 1 063 484,12 грн. основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 844,80 грн судового збору з першою чергою задоволення.
Зобов'язати розпорядника майна боржника провести збори кредиторів відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства.
Дата проведення зборів кредиторів та комітету до 21.08.2024.
Підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначити на 27.08.2024 об 11-30.
Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4.
Копію ухвали надіслати: кредиторам, боржнику, розпоряднику майна.
Ухвала набирає законної сили з дня її винесення 25.07.2024р. Ухвала суду може бути оскаржена лише в частині конкретних вимог кредиторів в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України.
Ухвалу складено та підписано 08.08.24.
Суддя О.О. Юлдашев
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120886565 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні