Справа № 1-кс/593/203/2024
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" серпня 2024 р. м. Бережани
Слідчий суддя Бережанського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 та слідчого СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Бережани клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 про проведення огляду, в межах досудового розслідування матеріалів, що внесені до ЄРДР за №42024212010000001 від 04 січня 2024р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.362 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ ВП №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 звернулася із клопотанням із якого вбачається, що в провадженні СВ ВП №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №42024212010000001 від 04.01.2024, за ч.1 ст.362 КК України.
Встановлено, що до Бережанської окружної прокуратури надійшли матеріали з Управління Служби безпеки України в Тернопільській області з приводу того, що 15.12.2022 службовими особами відділу державної реєстрації Підгаєцької міської ради Тернопільської області без рішення відповідних органів та без належних на це правовстановлюючих документів, здійснили реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на громадський будинок «Братський корпус №21» з Великими вхідними воротами, що знаходяться на земельній ділянці з кадастровим номером 6123410500:02:001:1216 (цільове призначення: для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), за адресою АДРЕСА_1 , які згідно п.9.8 роз`яснення Вищого арбітражного суду №02-5/109 від 29.02.1996 перебувають у державній власності.
04.01.2024 відомості про вчинене правопорушення, внесено до ЄРДР за №42024212010000001, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.362 КК України.
Згідно з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №362075392 від 16.01.2024, державний реєстратор Підгаєцької міської ради, ОСОБА_5 , 13.12.2022 вніс до Державного реєстру речових прав зміни до запису Державного реєстру речових прав на об`єкт нерухомого майна: 1687263261234 (будівля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці), що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме в описі змін загальну площу 111.7 кв.м., змінив на 203.3 кв.м. та додав технічний паспорт, серія та номер:27356220026-01/0318, виданий 20.03.2018, видавник: ТОВ «Науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «СХІДБУДПРОЕКТ», тим самим здійснив реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Братського корпусу №21 загальною площею 25.4 кв.м., та Великих вхідних воріт, загальною площею 66.2 кв.м., за АДРЕСА_2 і видав за наслідками проведення вищевказаних дій витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Згідно акту за результатами проведеної камеральної перевірки від 19.03.2024 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державного реєстратора Підгаєцької міської ради Тернопільської області ОСОБА_5 , останнім проведено державну реєстрацію прав з порушенням вимоги статтей 3, 5,10,18, 24 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», пунктів 12,40, 77 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2025 №1127, пункту 21, 22 Порядку №1141, оскільки не отримано відомостей з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про технічні характеристики та прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта та не проведено пошуку відомостей у Державному реєстрі прав про речові права та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів таких прав, у тому числі в його невід`ємній архівній складовій частині щодо майна.
Будучи допитаний у кримінальному провадженні державний реєстратор Підгаєцької міської ради ОСОБА_5 , у своїх показах вказав, що зміни, які стосуються площі та об`єктів у розділі Державного реєстру прав №1687263261234, відкритому на будівлю Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 вносив на підставі поданого заявником технічного паспорта, виготовленого станом на 20.03.2018 ТОВ «Науково-дослідний та проектний інститут цивільного будівництва «СХІДБУДПРОЕКТ» щодо Братського корпусу №21 з Великими вхідними воротами та інших документів.
Згідно інформації з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно будівля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, разом із Братським корпусом №21, Великими вхідними воротами, знаходяться на земельній ділянці за кадастровим номером 6123410500:02:001:1216, що розміщена за адресою АДРЕСА_1 та перебуває у користуванні релігійної організації: Почаївська Свято-Успенська Лавра, код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 адреса: АДРЕСА_3 .
На даний час є необхідність у проведенні огляду земельної ділянки за кадастровим номером 6123410500:02:001:1216, яка за адресою: АДРЕСА_1 де розміщена будівля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яка згідно охоронного договору №1593 - «Всесвятська Церква на Кладовищі 1773 року» разом із Братським корпусом №21 та Великими вхідними воротами, що перебуває у користуванні релігійної організації: ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 адреса: АДРЕСА_3 з метою встановлення фактичних технічних характеристик нерухомого майна, які настали у результаті реконструкції, а також з метою фіксації відомостей про обставини вчинення правопорушення.
Відомості, які планується отримати у наслідок проведення вказаної слідчої дії мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, оскільки результати огляду дадуть змогу встановити усі обставини вчинення кримінальних правопорушень.
У судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали та просять його задоволити.
Розглянувши матеріали клопотання, суд приходить до переконання, що дане клопотання підлягає до задоволення, тому, що відомості, які планується отримати у наслідок проведення вказаної слідчої дії мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, оскільки результати огляду дадуть змогу встановити усі обставини вчинення кримінальних правопорушень.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 233, 234, 237 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду земельної ділянки за кадастровим номером 6123410500:02:001:1216 яка знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю доступу до всіх наявних об`єктів на ній, а саме до: Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яка згідно охоронного договору №1593 - «Всесвятська Церква на Кладовищі 1773 року», Братського корпусу №21, Великих вхідних воріт, що перебуває у користуванні релігійної організації: Почаївська Свято-Успенська Лавра, код ЄРДПОУ:14035189 адреса: АДРЕСА_3 з метою встановлення фактичних технічних характеристик нерухомого майна, які настали у результаті реконструкції.
Дозвіл на проведення огляду земельної ділянки надати: заступнику начальника СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , слідчому СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 , слідчому СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 , слідчому СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , слідчому СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11 .
З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, надати дозвіл для участі в огляді спеціалістів.
Ухвала суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бережанський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120890252 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Музика Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні