ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
з питань продовження процесуального строку
07 серпня 2024 рокусправа № 380/15267/24
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кисильова О.Й., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДПС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Глобал Констракшн" про накладення арешту,
в с т а н о в и л а:
Головне управління ДПС у Львівській області (далі позивач) звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Глобал Констракшн" (далі відповідач), у якому просить накласти арешт на кошти відповідача, що знаходяться у банках.
Ухвалою від 22.07.2024 позовна заява залишена без руху, позивачу наданий строк для усунення недоліків, а саме: надання доказів сплати судового збору у сумі 3028, 00 грн або подання мотивованого клопотання про розстрочення, чи відстрочення сплати судового збору із наданням документів, які підтверджують підстави для відстрочення від сплати.
На виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху від Головного управління ДПС у Львівській області надійшла заява, в якій позивач, покликаючись на ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", ст. 133 КАС України та Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в України" зазначає, що на даний час не має можливості сплатити судовий збір у зв`язку з відсутністю коштів, призначених для сплати судового бору. З урахуванням зазначеного, просить продовжити процесуальний строк для сплати судового збору або ж відстрочити сплату судового збору.
Вирішуючи питання відстрочення сплати судового збору, слід врахувати таке.
Щодо підстав для відстрочення позивачу - суб`єкту владних повноважень сплати судового збору, слід урахувати таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Отже, передумовою для вирішення питання про відстрочення, розстрочення чи звільнення сторони від сплати судового збору, є наявність належного обґрунтування із наданням відповідних доказів неможливості сплати судового збору у строки, визначені судом.
Обґрунтовуючи неможливість виконання вимог ухвали суду від 22.07.2024 у частині сплати судового збору, позивач покликається на відсутність коштів в бюджеті Пенсійного фонду, передбачених для сплати судового збору.
Проте, позивач жодними належними та допустимими доказами не доводить відсутність на рахунках коштів, призначених для сплати судового збору за подання позовних заяв до суду.
Крім того, позивач у своїй заяві покликається на введення на території України воєнного стану, як на підставу для відстрочення сплати судового збору. Проте така заява не містить конкретних посилань на обставини, які виникли у зв`язку із введенням воєнного стану та перешкоджають виконанню позивачу своїй процесуальних обов`язків.
З урахуванням наведеного, зазначені в клопотанні позивача підстави для відстрочення сплати судового збору не підтвердженні жодними доказами, відтак не можуть слугувати поважними та об`єктивними підставами для застосування судом положень статті 133 КАС України та вирішення питання про відстрочення сплати судового збору, а тому суддя відмовляє у задоволенні такого.
Щодо продовження процесуального строку для сплати судового збору, суддя зважає на таке.
Частиною 1 ст. 118 КАС України передбачено, що процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно з ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 121 КАС України про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Ураховуючи наведене, з метою забезпечення права позивача на доступ до правосуддя, суддя дійшла висновку про продовження встановленого ухвалою від 22.07.2024 строку на усунення недоліків на 5 днів з дня отримання останнім копії цієї ухвали, а саме:
- надання доказів сплати судового збору у сумі 3028,00 грн або подання мотивованого клопотання про розстрочення, чи відстрочення сплати судового збору із наданням документів, які підтверджують підстави для відстрочення від сплати.
Керуючись ст. ст. 133, 169, 243, 248 КАС України,
у х в а л и л а:
Продовжити Головному управлінню ДПС у Львівській області строк на усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів із дня отримання цієї ухвали.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 380/15267/24 та зазначенням прізвища судді, яка прийняла ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
СуддяКисильова Ольга Йосипівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120895919 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них застосування адміністративного арешту коштів та/або майна |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кисильова Ольга Йосипівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кисильова Ольга Йосипівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кисильова Ольга Йосипівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні