Справа № 646/3040/24
№ провадження 2/646/1829/2024
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.08.2024 м.Харкова
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Сіренко Ю.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу освіти, культури, молоді та спорту Кіндрашівської сільської ради про стягнення невиплаченої при звільненні заробітної плати та невиплаченої компенсації за дні невикористаної щорічної відпустки,
в с т а н о в и в:
До Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява, в якій позивач просить суд: стягнути з Відділу освіти, культури, молоді та спорту Кіндрашівської сільської ради невиплачену заробітну плату та компенсацію за невикористану відпустку за період з 01.06.2022 року по 09.01.2023 року.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Так, в порушення п. 3 ч. 3ст. 175 ЦПК Українив позовній заяві не зазначено ціну позову всупереч тому, що позов підлягає грошовій оцінці, а також позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується (пункт 1 частини 1статті 176 ЦПК України).
Згідно з п. 1 ч. 1ст. 176 ЦПК Україниціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Положеннями п.п. 4, 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною п`ятоюстатті 177 Цивільного процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте в позовній заяві не конкретизований зміст позовних вимог та відсутній обґрунтований розрахунок сум невиплаченої заробітної плати та компенсації.
Вказані в ухвалі недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до розгляду.
Слід зазначити, що Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Враховуючи викладене, необхідно застосувати вимоги ч. 11 ст.187ЦПК України та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист, залишення позовної заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків 3 (три) дні з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст.175-177, 185, 258-260 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти, культури, молоді та спорту Кіндрашівської сільської ради про стягнення невиплаченої при звільненні заробітної плати та невиплаченої компенсації за дні невикористаної щорічної відпустки - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 3 (три) дні з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя - Ю.Ю. Сіренко
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120908283 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Сіренко Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні