Рішення
від 08.08.2024 по справі 279/4329/24
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 279/4329/24

Провадження № 2-о/279/132/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 серпня 2024 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у колегіальному складі судді Недашківської Л.А., присяжних Назарчук В.М., Лимар С.М., з секретарем Хомутовською М.А., за участі заявника ОСОБА_1 , представника заявника адвоката Васянович М.І., заінтересованої особи ОСОБА_2 , представника Служби у справах дітей виконавчого комітету Коростенської міської ради Майданович В.І. розглянувши цивільну справу №279/4329/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Служба у справах дітей виконавчого комітету Коростенської міської ради, Макарівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про усиновлення одним із подружжя дитини другого з подружжя,

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернувся до суду з заявою про усиновлення одним із подружжя дитини другого з подружжя, зазначивши, що 09.09.2017 року він зареєстрував шлюб з ОСОБА_2 , яка є матір`ю малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . З ОСОБА_2 вони мають спільну дитину, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Він разом з дружиною та дітьми проживають спільно однією сім`єю за адресою: АДРЕСА_1 . Батько дітей, ОСОБА_3 не бере участі у вихованні дітей, має заборгованість по сплаті аліментів. Заявник виявив бажання усиновити малолітніх дітей, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки вважає їх своїми дітьми, у них склались теплі сімейні відносини, вони добре ладнають, він не відчуває різниці між ними та спільною з дружиною дитиною, діти називають його батьком, він займається їх вихованням, утримує матеріально, цікавиться потребами та інтересами дітей, намагається робити все можливе, аби діти не відчували різницю між ними та меншим братом. Він є громадянином України, фізично здоровий, до кримінальної відповідальності не притягувався, не знятої чи не погашеної судимості не має, в розшуку не перебуває. Їхня родина забезпечена житлом, має належні умови проживання, стосунки в сім`ї доброзичливі, дружні, панує взаємоповага та взаєморозуміння. Він має задовільний стан здоров`я, має постійну роботу. Органом опіки та піклування було обстежено умови його проживання. Відповідно до висновку виконавчого комітету Коростенської міської ради від 25.06.2024 року слідує, що усиновлення ним дітей є доцільним та таким, що відповідає інтересам дітей. Мати та батько дітей подали нотаріально завірені заяви, в якій зазначили, що надають свою згоду на усиновлення ним дітей. Просить дозволити йому усиновити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внести зміни до актового запису про народження дітей, в яких змнити їх прізвище на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", змінити по батькові з " ОСОБА_3 " на " ІНФОРМАЦІЯ_7 " та записати його батьком дітей в графі "відомості про батька".

В судовому засіданні заявник та представник заявника вимоги заяви підтримали в повному обсязі, просили заяву задоволити з підстав, зазначених в заяві.

В судовому засіданні Заінтересована особа, мати дітей ОСОБА_2 не заперечувала проти усиновлення її дітей заявником. У судовому засіданні пояснила, що за час спільного проживання у заявника з дітьми склалися доброзичливі та гармонійні стосунки сімейного характеру.

Заінтересована особи, батько дітей ОСОБА_3 надав до суду заяву в якій просив розглял заяви провести в його відсутність проти задоволення заяви не заперечує.

Представник заінтересованої особи - Служби у справах дітей виконавчого комітету Коростенської міської ради в судовому засіданні заяву підтримала, надавши висновок про доцільність усиновлення малолітніх ОСОБА_5 , ОСОБА_4 заявником.

Діти ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечували проти усиновлення їх заявником.

Представник заінтересованої особи Макарівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) надав суду заяву, в якій просив розгляд заяви провести в його відсутність.

Заслухавши думку учасників, дослідивши письмові докази та проаналізувавши їх в сукупності, суд дійшов висновку про наступне:

Правовідносини, що виникли у заявника та заінтересованих осіб виникли із сімейних правовідносин з усиновлення дитини.

Судом встановлено, що 09.09.2017 року заявником було укладено шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . ОСОБА_2 є матір`ю малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується копіями свідоцтва про народження. Батько дітей є ОСОБА_3 .

Відповідно до ст.207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до ч.1 ст.208 СК України усиновленою може бути дитина. Згідно зі статтею 6 Сімейного Кодексу України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

Крім того, відповідно до ч.1, ч.2 ст.211 СК України - усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.

Згідно з ст.217 СК України, усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.

Відповідно до ст.220 СК України - на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.

Відповідно до ст.224 СК України - суд постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини. Суд постановляючи рішення про усиновлення повнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до п.6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року N3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч.1 - 3 ст.218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.

Відповідно до ст.225 СК України - усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Відповідно до ст.229 СК України, особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Як встановлено в судовому засіданні заявник проживає з матір`ю малолітніх ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 однією сім`єю. Між всіма членами сім`ї склались доброзичливі, дружні відносини та позитивний мікроклімат. З дітьми у заявника склались добрі відносини. В судовому засіданні діти зазначили про те, що хочуть, щоби їх усиновив заявник, наслідки їм зрозумілі.

Сім`я ОСОБА_1 має необхідні умови для проживання, утримання та розвитку дітей. Згідно акту обстеження умов проживання судом встановлено, що сім`я ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , будинок одноповерховий з усіма зручностями, в кімнатах чисто, охайно та затишно, нявні всі необхідні меблі та побутова техніка, наявне підсобне господарство, земельна ділянка, яка обробляється, кури. В родині панує взаємоповага та взаємопорозуміння, вихованням дітей та матеріально забезпечують дітей мати та її чоловік, ОСОБА_1 .

Заявник працевлаштований майстром лісу в ДП "Лугинське лісове господарство", має постійний заробіток.

За станом здоров`я у заявника відсутні протипоказання для усиновлення дітей, що підтверджується медичним висновком, згідно якого заявник є здоровим.

Згідно з витягу управління інформаційно-аналітичної сиситеми "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявної судимості" ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався, не знятої чи не погашеної судимості не має, в розшуку не перебуває.

Відповідно до ч.2 ст.211 СК України Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.

Відповідно до п.94 Постанови Кабінету Міністрів України № 905 від 08.10.2008 року «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» - Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя здійснюється без перебування дитини на обліку.

Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя здійснюється за місцем проживання дитини.

Для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

З заявою про можливість бути усиновителем заявник звернувся до служби у справах дітей Коростенської міської ради. Відповідно до висновку служби у справах дітей Коростенської міської ради від 10.07.2023 року: заявник може бути усиновителем, усиновлення малолітніх ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є доцільним та таким, що відповідатиме інтересам дітей.

Мати та батько дітей надали нотаріально посвідчені заяви про згоду на усиновлення їх дітей заявником.

Судом також встановлено, що заявник та його дружина мають спільну дитину, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , заяник його дружина, їх спільна дитина, діти, що усиновлююється складають одну сім`ю, пов`язану спільним побутом, за даний час між заявником та дітьми склались доброзичливі стосунки, як рідними між собою людьми, тому здійснення усиновлення дітей заявником матиме на меті подальше зміцнення даної сім`ї.

Протипоказань для усиновлення дитини судом не встановлено.

За таких обставин суд вважає за можливе вимоги заявника задовольнити.

Відповідно до ст.229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною в книзі реєстрації народжень матір`ю батьком дитини або повнолітньої особи.

Відповідно до ч.1, 2 ст.231 СК України - Якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини. За заявою усиновлювачів може бути змінено ім`я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів і звикла до нового імені. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Відповідно до заявлених вимог суд вважає за можливе змінити усиновленій дитині прізвище та по батькові.

Керуючись ст. 207, 208, 211, 214, 215, 217, 219, 231, 283 СК України, керуючись ст. ст. 12, 13, 89, 141, 259, 263- 265, 268, 273, 310-314 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Заяву задовольнити.

Визнати громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця м.Коростеня Житомирської області, РНОКПП НОМЕР_1 , усиновлювачем дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Макарів Макарівського району Київської області та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки смт.Макарів, Макарівського району, Київської області,

Внести зміни до актового запису №18 від 06.02.2013 року, зроблений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Макарівського районного управління юстиції у Київській області про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: прізвище дитини з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", по батькові з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_8 " в графі "відомості про батька" замість ОСОБА_3 , громадянина України, вказати - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянин України та видати, після внесених змін в актовий запис про народження дитини, нове свідоцтво про народження дитини.

Внести зміни до актового запису №166 від 23.12.2014 року, зроблений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Макарівського районного управління юстиції у Київській області про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: прізвище дитини з " ОСОБА_5 " на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", по батькові з " ОСОБА_5 " на " ІНФОРМАЦІЯ_7 " в графі "відомості про батька" замість ОСОБА_3 , громадянина України, вказати - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянин України та видати, після внесених змін в актовий запис про народження дитини, нове свідоцтво про народження дитини.

Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду.

Копію рішення, після набрання законної сили направити в Макарівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).

Особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення (складення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано .

Повний текст рішення виготовлено не пізніше ніж через десять днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини цього рішення 09.08.2024.

Сторони:

Заявник ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Заінтересовані особи:

ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Служба у справах дітей виконавчого комітету Коростенської міської ради, місце знаходження 11501, Житомирська область, м.Коростень, вул.Грушевського, 22 ЄДРПОУ 04346244.

Макарівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), місце знаходження: 08001,вул.Дмитрія Ростовського, 27 смт.Макарів, Київська область, ЄДОПОУ 23582832.

Суддя Недашківська Л.А.

Присяжні Назарчук В.М.

Лимар С.М.

копія згідно з оригіналом

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення08.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120908962
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —279/4329/24

Рішення від 08.08.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Рішення від 08.08.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні