Справа № 524/8500/24
Провадження №1-кс/524/2440/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.08.2024 м.Кременчук
Слідчий суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області ОСОБА_1
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
представника власника майна ТОВ «Псьол ЛТД» ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_5 , про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
06.08.2024 року слідчий Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на вилучений автомобіль Renault Dokker реєстраційний номер НОМЕР_1 , з позбавленням права відчуження, розпоряджання, використання та проведення будь-яких ремонтних робіт.
Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 06.08.2024 року близько 11 години по вул.Вадима Пугачова в м.Кременчуці сталася дорожньо-транспортна пригода, під час якої водій автомобіля Renault Dokker реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_6 , рухаючись заднім ходом по проїзній частині дворового заїзду, допустив наїзд на пішохода ОСОБА_7 , внаслідок чого остання отримала тілесні ушкодження у вигляді переламів 6, 10 ребер.
06.08.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170500001765 внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
За результатами огляду місця події 06.08.2024 вилучено автомобіль Renault Dokker реєстраційний номер НОМЕР_1 та направлено для зберігання на майданчик тимчасового утримання транспортних засобів Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області.
06.08.2024 вилучений автомобіль Renault Dokker, що належить ТОВ «Псьол ЛТД» визнано речовим доказом.
Клопотання мотивоване тим, що вказаний автомобіль є речовим доказом, знаряддям кримінального правопорушення, зберіг на собі його сліди та містить інші відомості, які можуть бути використані під час кримінального провадження.
В судовому засіданні слідчий заявлене клопотання про арешт майна підтримав.
Представник власника майна ОСОБА_4 заперечив проти задоволення клопотання. Зазначив, що вилучений автомобіль Renault Dokker технічно справний, проходить регулярні технічні огляди, перебуває у гарному стані, жодних пошкоджень в результаті ДТП не отримав. Представник ТОВ «Псьол ЛТД» не вбачає підстав для проведення експертиз, бажає аби автомобіль повернули власнику, висловив побоювання щодо відсутності належних умов зберігання транспортного засобу у Кременчуцькому РУП.
Вивчивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали, заслухавши учасників процесу, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
При вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати: 1)правову підставудля арештумайна; 2)можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3)наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3-1)можливість спеціальноїконфіскації майна(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); 4)розмір шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 5)розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
З матеріалів доданих до клопотання вбачається, що дійсно, 06.08.2024 внесені відомості до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження №12024170500001765 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.286 КК України, за фактом вчинення 06.08.2024 о 10 год. 45 хв. по АДРЕСА_1 водієм автомобіля Renault Dokker реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_6 наїзду на пішохода ОСОБА_7 , внаслідок чого остання отримала тілесні ушкодження.
Відповідно до протоколу огляду від 06.08.2024, автомобіль Renault Dokker реєстраційний номер НОМЕР_1 , на якому виявлено сліди дорожньо-транспортної пригоди у виді потертостей МФП на правих задніх дверцятах та задньому бампері справа, після огляду направлено для зберігання на майданчик тимчасового тримання за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу вилучений автомобіль зареєстрований за ТОВ «Псьол ЛТД».
Метою застосування арешту у цьому кримінального провадження є необхідність проведення низки процесуальних дій для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального правопорушення, зокрема, проведення експертиз (автотехнічної та трасологічної).
Суд відхиляє пояснення представника власника майна про те, що автомобіль не потребує проведення експертиз, оскільки є справним і не отримав жодних пошкоджень.
Для об`єктивного встановлення наявності пошкоджень транспортного засобу, з`ясування давності, обставин та механізму їх отримання необхідні спеціальні знання та проведення спеціальних досліджень, що може бути забезпечено лише в ході проведення спеціальних експертиз.
На час проведення експертиз слід забезпечити зберігання вилученого автомобіля у незмінному стані з моменту його вилучення, зі збереженням слідів ДТП, що може бути забезпечено шляхом залишення транспортного засобу на спеціальному майданчику Кременчуцького РУП.
Враховуючи викладене, слідчий суддя доходить висновку, що на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна.
Крім того, відповідно до положень ст.174 КПК України, вказаний вид заходу забезпечення має тимчасовий характер і може бути скасований на будь-якій стадії кримінального провадження за умови відсутності потреб у його подальшому застосуванні..
Керуючись ст.ст.170-173, 175, 309, 395 КПК України,
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_5 , про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на автомобіль Renault Dokker реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належить ТОВ «Псьол ЛТД», з позбавленням права відчуження, розпорядження, використання та проведення ремонтних робіт, який буде зберігатися на майданчику тимчасового утримання транспортних засобів Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області за адресою: вул.Київська,7, м.Кременчук, Полтавська область.
Копію ухвали слідчого судді вручити слідчому, представнику власника майна не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду прокурором, підозрюваним, захисником, законним представником, цивільним позивачем, та іншими заінтересованими особами, - протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, виклик яких не проводився, - у той самий строк після одержання ними копії ухвали слідчого судді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120909595 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Алексашина Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні