Ухвала
від 07.08.2024 по справі 758/9712/24
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/9712/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2024 року м.Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

підозрюваного ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП в ГУНП у м. Києві ОСОБА_7 , погодженого прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42023102070000220, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4,5 ст.190, ч.3 ст.362, ч.3, 4 ст.358 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, з середньою освітою, офіційно неодруженого (перебуває у цивільному шлюбі), маючого на утриманні малолітніх дітей НОМЕР_1 , працюючого директором ТОВ «КАРЛСТОК», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190, ч. 3, 4 ст. 358 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді Подільського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , поданим в рамках кримінального провадження, внесеного 15 серпня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023102070000220 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190, ч. 3, 4 ст. 358 КК України, про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання обґрунтовано тим, що в провадженні СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного 15 серпня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023102070000220 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190, ч. 3, 4 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел на підроблення офіційного документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

Для реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на підроблення офіційного документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Так, ОСОБА_6 з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на підроблення офіційного документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток № 2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, 30.06.2023 ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного умислу, з метою підробки офіційного документу, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм», що прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_2 , за порадою ОСОБА_8 надіслав повідомлення ОСОБА_9 , аккаунт якої прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_3 , файл «922.pdf», в якому міститься сканкопія Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 з додатками до нього, для подальшої підробки вказаного документу, шляхом внесення недостовірних відомостей.

В свою чергу, 01.07.2024 ОСОБА_9 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробила офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва», шляхом внесення до додатку №2 цього рішення недостовірний відомостей, які полягали в тому, що у графі під №178 замість « ОСОБА_10 , НОМЕР_4, АДРЕСА_3 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_11 , АДРЕСА_4 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм» надіслала змінений файл з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію стосовно кадастрового коду земельної ділянки, її адреси знаходження, прізвища, ім`я та по батькові громадян, яким передаються у приватну власність земельні ділянки, з проханням надіслати їй повторно вказаний файл вже з печаткою «секретаріат Київської міської ради».

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007 за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше червня 2023 року, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 надіслала файл, який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, шляхом проставляння печатки «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА» підробив документ - Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток № 2 до нього, до якого було внесено недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під № 178 замість « ОСОБА_10 , НОМЕР_4, АДРЕСА_3 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_11 , АДРЕСА_4 », що не відповідає дійсності.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел на повторне підроблення офіційного документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

Для реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на повторне підроблення офіційного документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Так, ОСОБА_6 з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на повторне на підроблення офіційного документу, з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», вирішив повторно підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, 25.10.2023 ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного умислу, з метою повторної підробки офіційного документу, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, зі свого аккаунту в меседжеві «Телеграм», що прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_2 , за порадою ОСОБА_8 надіслав повідомлення ОСОБА_9 , аккаунт якої прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_3 , файл «922.pdf», в якому міститься сканкопія Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 з додатками до нього, для подальшої підробки вказаного документу, шляхом внесення недостовірних відомостей.

В свою чергу, 24.11.2024 ОСОБА_9 , з метою реалізації спільного злочинного умислу усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», повторно підробила офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва», шляхом внесення до додатку №2 цього рішення недостовірний відомостей, які полягали в тому, що у графі під №188 замість « ОСОБА_13 , АДРЕСА_5 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_14 , АДРЕСА_6 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм» надіслала змінений файл з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію стосовно кадастрового коду земельної ділянки, адреси її місцезнаходження, прізвища, ім`я та по батькові громадян, яким передаються у приватну власність земельні ділянки, з проханням надіслати їй повторно вказаний файл вже з печаткою «секретаріат Київської міської ради».

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним повторним підробленням офіційного документу, з метою подальшого заволодіння земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004 за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше червня 2023 року, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 надіслала файл, який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву, шляхом проставляння печатки «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА» повторно підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, до якого було внесено недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №188 замість « ОСОБА_13 , АДРЕСА_5 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_14 , АДРЕСА_6 », що не відповідає дійсності.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел на повторне підроблення офіційного документу, з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

Для реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на повторне підроблення офіційного документу, з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Так, ОСОБА_6 з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на повторне підроблення офіційного документу, з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», вирішив повторно підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України. Однак, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин ОСОБА_6 відмовився від пропозиції ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_6 звернувся до невстановлених досудовим розслідуванням осіб з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним повторним дробленням офіційного документу з метою подальшого заволодіння земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше січня 2024 року, достовірно знаючи, що набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробив офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, а саме вніс недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №183 замість « ОСОБА_15 , АДРЕСА_7 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_16 , АДРЕСА_8 », що не відповідає дійсності та проставив печатку «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА», чим повторно підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел направлений на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023, ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Після цього, ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, з корисливою мотивів, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою використання його анкетних даних під час вчинення незаконних реєстраційних дії з земельною ділянкою та подальшої реєстрації вказаної земельної ділянки на нього.

Поміж з тим, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_6 , розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, 30.06.2023 ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного умислу, з метою підробки офіційного документу, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм», що прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_2 , за порадою ОСОБА_8 надіслав повідомлення ОСОБА_9 , аккаунт якої прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_3 , файл «922.pdf», в якому міститься сканкопія Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 з додатками до нього, для подальшої підробки вказаного документу, шляхом внесення недостовірних відомостей.

В свою чергу, 01.07.2024 ОСОБА_9 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробила офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва», шляхом внесення до додатку №2 цього рішення недостовірний відомостей, які полягали в тому, що у графі під №178 замість « ОСОБА_10 , НОМЕР_4, АДРЕСА_3 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_11 , АДРЕСА_4 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм» надіслала змінений файл з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію стосовно кадастрового коду земельної ділянки, її адреси знаходження, прізвища, ім`я та по батькові громадян, яким передаються у приватну власність земельні ділянки, з проханням надіслати їй повторно вказаний файл вже з печаткою «секретаріат Київської міської ради».

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007 за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше червня 2023 року, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 надіслала файл, який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, шляхом проставляння печатки «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА» підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, до якого було внесено недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №178 замість « ОСОБА_10 , НОМЕР_4, АДРЕСА_3 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_11 , АДРЕСА_4 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 діючи спільно, з метою реалізації злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, усвідомлюючи той факт, що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою необхідно відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України за невстановлених досудовим розслідуванням обставин вчинила дії спрямовані дії на відшукання уповноважених осіб.

В подальшому, ОСОБА_9 продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, повідомила ОСОБА_6 , що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою 8000000000:72:483:0007, необхідно прибути до нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , що за адресою: АДРЕСА_9 у визначену дату та час.

Після чого, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_11 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, спрямованим на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи, що Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього підроблене, 14.07.2023 у денний час доби, перебуваючи у нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_9 подав заяву щодо проведення державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, площею 0,1 га, надавши при цьому підроблене Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 з додатком №2 до нього.

Внаслідок свого несумлінного ставлення до виконання обов`язків, ОСОБА_17 , 14.07.2023 о 16 год. 40 хв., в порушення вимог законодавства, провела державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, площею 0,1 га за ОСОБА_18 та внесла відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за реєстраційним номером 2766666780000.

Отже, ОСОБА_6 шляхом залучення до своєї протиправної діяльності ОСОБА_11 використав завідомо підроблений документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел направлений на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману , а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023, ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Після цього, ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, з корисливою мотивів, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою використання його анкетних даних під час вчинення незаконних реєстраційних дії з земельною ділянкою та подальшої реєстрації вказаної земельної ділянки на нього.

Поміж з тим, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_6 , розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, 30.06.2023 ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного умислу, з метою підробки офіційного документу, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм», що прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_2 , за порадою ОСОБА_8 надіслав повідомлення ОСОБА_9 , аккаунт якої прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_3 , файл «922.pdf», в якому міститься сканкопія Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 з додатками до нього, для подальшої підробки вказаного документу, шляхом внесення недостовірних відомостей.

В свою чергу, 01.07.2024 ОСОБА_9 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробила офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва», шляхом внесення до додатку №2 цього рішення недостовірний відомостей, які полягали в тому, що у графі під №188 замість « ОСОБА_13 , АДРЕСА_5 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_14 , АДРЕСА_6 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм» надіслала змінений файл з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію стосовно кадастрового коду земельної ділянки, її адреси знаходження, прізвища, ім`я та по батькові громадян, яким передаються у приватну власність земельні ділянки, з проханням надіслати їй повторно вказаний файл вже з печаткою «секретаріат Київської міської ради».

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004 за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше листопада 2023 року, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 надіслала файл, який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, шляхом проставляння печатки «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА» підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, до якого було внесено недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №188 замість « ОСОБА_13 , АДРЕСА_5 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_14 , АДРЕСА_6 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 діючи спільно, з метою реалізації злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, усвідомлюючи той факт, що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою необхідно відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України за невстановлених досудовим розслідуванням обставин вчинила дії спрямовані дії на відшукання уповноважених осіб.

В подальшому, ОСОБА_9 продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, повідомила ОСОБА_6 , що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою 8000000000:72:483:0004, необхідно прибути до нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , що за адресою: АДРЕСА_9 у визначену дату та час.

Після чого, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_14 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, спрямованим на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи, що Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього підроблене, 30.11.2023 у денний час доби, перебуваючи у нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_9 подав заяву щодо проведення державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, площею 0,1 га, надавши при цьому підроблене Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 з додатком №2 до нього.

Внаслідок свого несумлінного ставлення до виконання обов`язків, ОСОБА_17 , 30.11.2023 о 17 год. 51 хв., в порушення вимог законодавства, провела державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004 за ОСОБА_14 та внесла відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за реєстраційним номером 2839831780000.

Отже, ОСОБА_6 шляхом залучення до своєї протиправної діяльності ОСОБА_14 використав завідомо підроблений документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел направлений на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023, ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Після цього, ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, з корисливою мотивів, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою використання його анкетних даних під час вчинення незаконних реєстраційних дії з земельною ділянкою та подальшої реєстрації вказаної земельної ділянки на нього.

Поміж з тим, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_6 , розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на використання завідомо підробленого документу з метою подальшого заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України. Однак, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин ОСОБА_6 відмовився від пропозиції ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_6 звернувся до невстановлених досудовим розслідуванням осіб з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним повторним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше січня 2024 року, достовірно знаючи, що набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробив офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, а саме вніс недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №183 замість « ОСОБА_15 , АДРЕСА_7 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_16 , АДРЕСА_8 », що не відповідає дійсності та проставив печатку «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА», чим повторно підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього.

Після чого, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_16 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, спрямованим на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи, що Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього підроблене, 23.01.2024 у денний час доби, перебуваючи у приватного нотаріуса ОСОБА_19 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_10 подав заяву щодо проведення державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, площею 0,0811 га, надавши при цьому підроблене Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 з додатком №2 до нього.

Внаслідок свого несумлінного ставлення до виконання обов`язків, ОСОБА_20 , 23.01.2024 о 16 год. 29 хв., в порушення вимог законодавства, провела державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002 за ОСОБА_16 та внесла відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за реєстраційним номером 2869611780000.

Отже, ОСОБА_6 шляхом залучення до своєї протиправної діяльності ОСОБА_16 використав завідомо підроблений документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього.

Таким чином, ОСОБА_6 своїми умисними діями вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України, а саме - використання завідомо підробленого документу.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел направлений на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023, ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Після цього, ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, з корисливою мотивів, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою використання його анкетних даних під час вчинення незаконних реєстраційних дії з земельною ділянкою та подальшої реєстрації вказаної земельної ділянки на нього.

Поміж з тим, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_6 , розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, 30.06.2023 ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного умислу, з метою підробки офіційного документу, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм», що прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_2 , за порадою ОСОБА_8 надіслав повідомлення ОСОБА_9 , аккаунт якої прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_3 , файл «922.pdf», в якому міститься сканкопія Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 з додатками до нього, для подальшої підробки вказаного документу, шляхом внесення недостовірних відомостей.

В свою чергу, 01.07.2024 ОСОБА_9 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробила офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва», шляхом внесення до додатку №2 цього рішення недостовірний відомостей, які полягали в тому, що у графі під №178 замість « ОСОБА_10 , НОМЕР_4, АДРЕСА_3 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_11 , АДРЕСА_4 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм» надіслала змінений файл з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію стосовно кадастрового коду земельної ділянки, її адреси знаходження, прізвища, ім`я та по батькові громадян, яким передаються у приватну власність земельні ділянки, з проханням надіслати їй повторно вказаний файл вже з печаткою «секретаріат Київської міської ради».

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007 за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше червня 2023 року, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 надіслала файл, який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, шляхом проставляння печатки «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА» підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, до якого було внесено недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №178 замість « ОСОБА_10 , НОМЕР_4, АДРЕСА_3 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_11 , АДРЕСА_4 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 діючи спільно, з метою реалізації злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, усвідомлюючи той факт, що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою необхідно відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України за невстановлених досудовим розслідуванням обставин вчинила дії спрямовані дії на відшукання уповноважених осіб.

В подальшому, ОСОБА_9 продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, повідомила ОСОБА_6 , що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою 8000000000:72:483:0007, необхідно прибути до нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , що за адресою: АДРЕСА_9 у визначену дату та час.

Після чого, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_11 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, спрямованим на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи, що Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього підроблене, 14.07.2023 у денний час доби, перебуваючи у нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_9 подав заяву щодо проведення державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, площею 0,1 га, надавши при цьому підроблене Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 з додатком №2 до нього.

В подальшому, державний нотаріус ОСОБА_17 , будучи необізнаною про злочинні наміри ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, не здійснила жодних заходів, спрямованих на перевірку дійсності Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, та прийняла заяву щодо реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, площею 0,1 га.

Внаслідок свого несумлінного ставлення до виконання обов`язків, ОСОБА_17 , 14.07.2023 о 16 год. 40 хв., в порушення вимог законодавства, провела державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, площею 0,1 га за ОСОБА_18 та внесла відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за реєстраційним номером 2766666780000.

Згідно висновку експерта за результатами проведення судової оціночно-земельної експертизи ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0007, площею 0,1 га, станом 14.07.2023 складає 7 913 710,00 грн., що згідно примітки 4 до ст.185 КК України є сумою, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто визнається вчиненим в особливо великих розмірах.

Отже, за результатами реалізації ОСОБА_6 , ОСОБА_21 , ОСОБА_12 , ОСОБА_18 та іншими невстановленими особами спільного злочинного умислу, спрямованого на незаконне заволодіння чужим майном, шляхом обману, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради завдано шкоду в особливо великих розмірах на загальну суму 7 913 710 грн.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел направлений на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023, ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Після цього, ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, з корисливою мотивів, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою використання його анкетних даних під час вчинення незаконних реєстраційних дії з земельною ділянкою та подальшої реєстрації вказаної земельної ділянки на нього.

Поміж з тим, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_6 , розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, 30.06.2023 ОСОБА_6 на виконання спільного злочинного умислу, з метою підробки офіційного документу, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм», що прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_2 , за порадою ОСОБА_8 надіслав повідомлення ОСОБА_9 , аккаунт якої прив`язаний до номеру телефону НОМЕР_3 , файл «922.pdf», в якому міститься сканкопія Рішення Київської міської ради № 922/922 від 18.12.2008 з додатками до нього, для подальшої підробки вказаного документу, шляхом внесення недостовірних відомостей.

В свою чергу, 01.07.2024 ОСОБА_9 , з метою реалізації спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробила офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва», шляхом внесення до додатку №2 цього рішення недостовірний відомостей, які полягали в тому, що у графі під №188 замість « ОСОБА_13 , АДРЕСА_5 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_14 , АДРЕСА_6 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу зі свого аккаунту в мессенджері «Телеграм» надіслала змінений файл з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію стосовно кадастрового коду земельної ділянки, її адреси знаходження, прізвища, ім`я та по батькові громадян, яким передаються у приватну власність земельні ділянки, з проханням надіслати їй повторно вказаний файл вже з печаткою «секретаріат Київської міської ради».

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004 за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше листопада 2023 року, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 надіслала файл, який містив підроблений офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, шляхом проставляння печатки «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА» підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, до якого було внесено недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №188 замість « ОСОБА_13 , АДРЕСА_5 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_14 , АДРЕСА_6 », що не відповідає дійсності.

Після цього, ОСОБА_9 діючи спільно, з метою реалізації злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, усвідомлюючи той факт, що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою необхідно відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України за невстановлених досудовим розслідуванням обставин вчинила дії спрямовані дії на відшукання уповноважених осіб.

В подальшому, ОСОБА_9 продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, повідомила ОСОБА_6 , що для вчинення реєстраційних дії з земельною ділянкою 8000000000:72:483:0004, необхідно прибути до нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , що за адресою: АДРЕСА_9 у визначену дату та час.

Після чого, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_14 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, спрямованим на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи, що Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього підроблене, 30.11.2023 у денний час доби, перебуваючи у нотаріуса державної нотаріальної контори №12 ОСОБА_17 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_9 подав заяву щодо проведення державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, площею 0,1 га, надавши при цьому підроблене Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 з додатком №2 до нього.

В подальшому, державний нотаріус ОСОБА_17 , будучи необізнаною про злочинні наміри ОСОБА_14 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, не здійснила жодних заходів, спрямованих на перевірку дійсності Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, та прийняла заяву щодо реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, площею 0,1 га.

Внаслідок свого несумлінного ставлення до виконання обов`язків, ОСОБА_17 , 30.11.2023 о 17 год. 51 хв., в порушення вимог законодавства, провела державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004 за ОСОБА_14 та внесла відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за реєстраційним номером 2839831780000.

Під час досудового розслідування встановлено, що згідно висновку експерта за результатами проведення судової оціночно-земельної експертизи ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0004, площею 0,1 га, станом 30.11.2023 складає 7 871 852,00 грн., що згідно примітки 4 до ст.185 КК України є сумою, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто визнається вчиненим в особливо великих розмірах.

Отже, за результатами реалізації ОСОБА_6 , ОСОБА_21 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 та іншими невстановленими особами спільного злочинного умислу, спрямованого на незаконне заволодіння чужим майном, шляхом обману, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради завдано шкоду в особливо великих розмірах на загальну суму 7 871 852 грн.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023 у ОСОБА_6 виник злочинний умисел направлений на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, що на праві власності належать територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, у невстановленому досудовим розслідуванням місці у невстановлений час, але не пізніше 15.05.2023, ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами.

Після цього, ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, з корисливою мотивів, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою використання його анкетних даних під час вчинення незаконних реєстраційних дії з земельною ділянкою та подальшої реєстрації вказаної земельної ділянки на нього.

Поміж з тим, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_6 , розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, з метою реалізації вказаного злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, усвідомлюючи, що набуття права на землю громадянами та юридичним особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, на підставі правовстановлюючих документів а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вирішив підробити офіційний документ, а саме Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього, шляхом внесення недостовірних відомостей.

З цією метою, ОСОБА_6 звернувся до ОСОБА_8 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, який погодившись на вказані незаконні дії надав контакти та номер телефону ОСОБА_9 , попередньо довівши до її відома злочинний умисел, як особи яка зможе допомогти в даному питанні, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України. Однак, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин ОСОБА_6 відмовився від пропозиції ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_6 звернувся до невстановлених досудовим розслідуванням осіб з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення незаконних реєстраційних дій з земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, а також відшукати осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

В подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи злочинні дії пов`язані із незаконним повторним заволодінням земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, перебуваючи в невстановленому місці, в невстановлений час, але не пізніше січня 2024 року, достовірно знаючи, що набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування, а також те, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» підробив офіційний документ до якого було внесено завідомо неправдиву інформацію, а саме вніс недостовірні відомості, які полягали в тому, що у графі під №183 замість « ОСОБА_15 , АДРЕСА_7 » було змінено прізвище, ім`я та по батькові, кадастровий номер та адресу земельної ділянки на « ОСОБА_16 , АДРЕСА_8 », що не відповідає дійсності та проставив печатку «СЕКРЕТАРІАТ КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА УКРАЇНА», чим повторно підробив документ - Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього.

Після чого, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_16 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, спрямованим на заволодіння чужим майном, усвідомлюючи, що Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додаток №2 до нього підроблене, 23.01.2024 у денний час доби, перебуваючи у приватного нотаріуса ОСОБА_19 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_10 подав заяву щодо проведення державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, площею 0,0811 га, надавши при цьому підроблене Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 з додатком №2 до нього.

В подальшому, державний нотаріус ОСОБА_19 , будучи необізнаною про злочинні наміри ОСОБА_16 , ОСОБА_6 , та інших невстановлених осіб, не здійснила жодних заходів, спрямованих на перевірку дійсності Рішення Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом`янському та Голосіївському районах м. Києва» та додатку №2 до нього, та прийняла заяву щодо реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, площею 0,0811 га.

Внаслідок свого несумлінного ставлення до виконання обов`язків, ОСОБА_20 , 23.01.2024 о 16 год. 29 хв., в порушення вимог законодавства, провела державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002 за ОСОБА_16 та внесла відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за реєстраційним номером 2869611780000.

Під час досудового розслідування встановлено, що згідно висновку експерта за результатами проведення судової оціночно-земельної експертизи ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:483:0002, площею 0,0811 га, станом 23.01.2024 складає 6 878 499,74 грн., що згідно примітки 4 до ст.185 КК України є сумою, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто визнається вчиненим в особливо великих розмірах.

Отже, в результаті реалізації ОСОБА_6 , ОСОБА_16 та іншими особами спільного злочинного умислу, спрямованого на незаконне заволодіння чужим майном, шляхом обману, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану територіальній громаді м. Києва завдано шкоду на загальну суму 6 878 499 грн 74 коп.

З урахуванням встановлених даних ОСОБА_6 06 серпня 2024 року повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України.

Причетність ОСОБА_6 до вчиненого вказаного кримінального правопорушення, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 11.08.2023; матеріалами виконаного доручення на проведення слідчих (розшукових) дій від 24.09.2023 та від 18.12.2023; протоколом проведення негласних слідчих (розшкових) дій від 19.12.2023, 29.12.2023, 13.02.2024, 19.03.2024; висновком експерта №546 за результатами проведення судової оціночно-будівельної експертизи від 24.06.2024; висновком експерта № 541 за результатами проведення судової оціночно-будівельної експертизи від 24.06.2024; висновком експерта № 545 за результатами проведення судової оціночно-будівельної експертизи від 24.06.2024; та іншими матеріалами у їх сукупності.

Слідчий вказує, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України, а також, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені п. 1, п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме:

1) переховуватись від органу досудового розслідування та суду з метою уникнення покарання, усвідомлюючи невідворотність реального покарання за вчинений особливо тяжкий злочин, намагатиметься уникнути від кримінальної відповідальності шляхом зміни місця проживання, неявки на виклики до слідчого, прокурора та суду, крім того, підозрюваний має достатні матеріальні можливості, орган досудового розслідування вважає, що підозрюваний може змінити місце проживання як на території України та і виїхавши за її межі;

3)може незаконно впливати на свідків, експертів вказує те, що підозрюваний з метою уникнення кримінальної відповідальності може здійснювати вплив на учасників кримінального процесу з метою викривлення інформації або можливих змін їх показань зважаючи на те, що у результаті умисних, протиправних дій ОСОБА_6 з корисливих мотивів, злочином завдано майнової шкоди в особливо великих розмірах, на загальну суму 22 664 061 грн 7 коп., та усвідомлюючи невідворотність реального покарання за вчинений особливо тяжкий злочин.

Слідчий вважає, що більш м`які запобіжні заходи не зможуть забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, запобігти ризикам переховування від органу досудового розслідування та впливу свідків і експертів.

Враховуючи викладене, просить застосувати стосовно підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів та визначати альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1652 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 5 002256 грн.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та зазначив, що підставою для обрання запобіжного заходу ОСОБА_6 є наявність обґрунтованої підозри, у вчиненні особливо тяжкого злочину, що підтверджується матеріалами кримінального провадження, та існуванням ризиків, передбачених п. 1, п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України. При цьому, вказав, що свідки на даній стадії досудового розслідування ще не допитувались, однак їх показання матимуть важдиве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.

В судовому засіданні захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання з огляду на необґрунтованість підозри, пред`явленої ОСОБА_6 та недоведеність заявлених ризиків. Захисник, надаючи оцінку особистості підозрюваного, просив відмовити в задоволенні клопотання, оскільки останній має міцні соціальні зв`язки, має сім`ю та трьох дітей, має на утриманні матір, яка є особою з інвалідністю, працює, у нього наявне хронічне складне захворювання. При цьому, просив суд застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід не пов`язаний з триманням під вартою, а саме домашній арешт в нічний час доби.

В судовому засіданні захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_4 підтримав доводи захисника ОСОБА_5 та просив застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби.

Підозрюваний ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримав позицію своїх захисників та просив відмовити в задоволенні клопотання прокурора, застосувати відносно нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби, вказав, що не має наміру переховуватися від органу досудового розслідування чи суду, у нього наявні міцні соціальні зв`язки, постійне місце роботи та місце проживання.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши копії матеріалів, якими сторона обвинувачення обґрунтовує доводи клопотання, документи надані стороною захисту, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 2 КПК України, завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.

Частиною 1 ст. 194 КПК України передбачено, що під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Виходячи зі змісту зазначених норм вбачається, що виключною (єдиною) метою застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а застосування таких заходів завжди пов`язане з необхідністю запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Судом встановлено, що 06 серпня 2024 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 5 ст. 190 КК України.

Таким чином, органом досудового розслідування ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 5 ст. 190 КК України, найтяжче з яких, відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, за вчинення якого, санкцією статті передбачено основне покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

На думку слідчого судді, наведені в клопотанні обставини в сукупності та додані до нього матеріали кримінального провадження, якими обґрунтовані доводи клопотання, дають підстави вважати, що підозра у вчиненні ОСОБА_6 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 5 ст. 190 КК України є обґрунтованою. При цьому, слідчий суддя враховує усталену практику ЄСПЛ (наприклад, пункт 32 рішення у справі Fox, Campbell and Hartley v. the United Kingdom від 30.08.1990 (заяви № 12244/86, 12245/86; 12383/86), згідно якої термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (пункт 175 рішення ЄСПЛ від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» (заява № 42310/04).

Обґрунтованість підозри про причетність ОСОБА_6 до вчинення інкримінованих йому в провину кримінальних правопорушень підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Разом з тим, слід наголосити, що слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 178 КПК України при застосуванні запобіжного заходу слідчий суддя перш за все має переконатися в наявності доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, в якому він підозрюється. Закон не вимагає, щоб докази були повними, але вони повинні бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у застосуванні того чи іншого запобіжного заходу.

Також слідчий суддя враховує, що за визначенням Європейського суду з прав людини «обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 § 1 (с) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин».

Крім того у п. 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» № 35615/06 від 13 листопада 2007 року - Європейський Суд з прав людини зазначив «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 § 1 (с), поліція не зобов`язана мати докази, достатні для пред`явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов`язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред`явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».

Розглядаючи питання наявності ризиків, на які посилалась сторона обвинувачення у клопотанні та позицію захисту щодо їх недоведеності, слідчий суддя зазначає наступне.

Так, слідчий суддя погоджується з доводами сторони обвинувачення про існування ризику можливого переховування від органів досудового розслідування та/або суду, який обґрунтований тим, що ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 5 ст. 190 КК України, найтяжче з яких, відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, за вчинення якого, санкцією статті передбачено основне покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. У зв`язку з цим останній усвідомлюючи суворість покарання, передбаченого за інкриміноване кримінальне правопорушення, у разі необрання запобіжного заходу матиме реальну можливість змінити місце проживання, переховуватися від органу досудового розслідування та суду. Це твердження узгоджується із позицією Європейського суду з прав людини у справі «Ілійков проти Болгарії», в якому зазначено, що суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування.

Однак, слідчий суддя вважає недоведеним ризик можливого впливу підозрюваного на свідків та експертів у кримінальному провадженні, оскільки прокурором не надано належного обґрунтування існування такого ризику, жоден свідок з моменту внесення відомостей до ЄРДР 15.08.2023 станом на дату розгляду клопотання не допитаний, а тому наявність вказаного ризику на даній стадії досудового розслідування є фактично припущенням сторони обвинувачення.

У відповідності з вимогами ст.178 КПК України, слідчий суддя враховує відомості про особу підозрюваного, який несудимий, відомостей про перебування на обліку у лікаря-нарколога чи психіатра органом досудового розслідування не надано, офіційно працює, проживає у цивільному шлюбі, має на утриманні трьох дітей ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також мати ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , яка є особою з інвалідністю.

Вирішуючи питання щодо застосування запобіжного заходу до підозрюваного ОСОБА_6 , слідчий суддя враховує, що метою застосування запобіжного заходу є не карна функція, а забезпечувальна, тобто до підозрюваного має бути застосований такий вид запобіжного заходу, який би в повній мірі забезпечив запобіганню ризиків, передбачених ст. 177 КПК України і встановлених у судовому засіданні, а також відповідав засадам гарантування основоположних прав людини на свободу та особисту недоторканність (пп. «а» п. 1 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).

Згідно з ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.

Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватись в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання особи під вартою завжди може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи. При розгляді питання про доцільність тримання особи під вартою судовий орган повинен брати до уваги фактори, які можуть мати відношення до справи: характер (обставини) і тяжкість передбачуваного злочину; обґрунтованість доказів того, що саме ця особа вчинила злочин; покарання, яке, можливо, буде призначено в результаті засудження; характер, минуле, особисті та соціальні обставини життя особи, його зв`язки з суспільством.

При розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою обов`язково має бути розглянута можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів (правова позиція, викладена у п. 80 рішення Європейського Суду з прав людини від 10 лютого 2011 року у справі «Харченко проти України»).

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.

Слідчий суддя вважає, що прокурором не доведено, що для забезпечення дієвості кримінального провадження є необхідним застосування до ОСОБА_6 виключно запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Так, у кримінальному провадженні можуть бути застосовані такі запобіжні заходи (ч. 1 ст. 176 КПК): 1) особисте зобов`язання; 2) особиста порука; 3) застава; 4) домашній арешт; 5) тримання під вартою. Обираючи один із запобіжних заходів, слід зважати, що їх види наведено у порядку зростання ступеня суворості. Відповідно найбільш суворим запобіжним заходом є тримання під вартою, а найбільш м`яким - особисте зобов`язання.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, викладенні в повідомленні про підозру, та його тяжкість, слідчий суддя вважає, що особисте зобов`язання та особиста порука не забезпечать достатніх гарантій належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_6 .

Враховуючи наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, обставини кримінального правопорушення, тяжкість інкримінованих в провину ОСОБА_6 злочинів, розмір завданої шкоди, слідчий суддя дійшов висновку про неможливість застосування більш м`якого запобіжного заходу, ніж домашній арешт.

Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Слідчий суддя вважає, що в сукупності із встановленими обставинами кримінального провадження, даними про особу підозрюваного, приймаючи до уваги запровадження на території України воєнного стану, а також практику Європейського суду з прав людини, в судовому засіданні не встановлено достатніх підстав, які виправдовують застосування до ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, а запобігти встановленому слідчим суддею ризику можливо у разі застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді домашнього арешту у певний період доби, з покладенням на підозрюваного обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Саме такий запобіжний захід, на думку слідчого судді, буде достатнім, необхідним та доцільним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_6 та виконання покладених на нього відповідних процесуальних обов`язків.

Слідчий суддя також враховує, що на території України з 24 лютого 2022 року запроваджений воєнний стан, термін дії якого продовжено, а тому підозрюваному слід дозволити залишати житло за адресою: АДРЕСА_2 , у разі необхідності перебування в укритті під час оголошення повітряних тривог чи отримання невідкладної медичної допомоги.

Керуючись ст. 110, 131, 132, 176-178, 183, 186, 193, 194, 196, 197, 369-372 КПК України, слідсий суддя-

П О С Т А Н О В ИВ :

Клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП в ГУНП у м. Києві ОСОБА_7 , погодженого прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42023102070000220, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4,5 ст.190, ч.3 ст.362, ч.3, 4 ст.358 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.190, ч.3, 4 ст.358 КК України, залишити без задоволення.

Клопотання захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 задовольнити.

Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби строком на два місяці, тобто по 06 жовтня 2024 року включно, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 з 23 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та/або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (укриттях) на випадок оголошення повітряної тривоги.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки:

прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;

повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи;

не відлучатися за межі м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;

здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право виїзд з України і в`їзд в Україну.

Строк дії ухвали та обов`язків визначити до 06.10.2024 включно, тобто в межах строку досудового розслідування.

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що, відповідно до ч.5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтися в житло, у якому він перебуває під домашнім арештом, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.

Виконання ухвали покласти на уповноважених осіб Подільського УП в ГУНП у м. Києві.

Контроль за виконанням ухвали покласти на уповноважених осіб Подільської окружної прокуратури м. Києва.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_26

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120911422
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою