ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.08.2024 Справа № 908/2151/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Педорича С.І., розглянувши матеріали позовної заяви
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ» (вул. Перемоги, буд. 131-В, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код юридичної особи 41279924)
про зобов`язання вчинити певні дії
УСТАНОВИВ:
09.08.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «АВТОЗАВОДСЬКА 60» (скорочене найменування ОСББ «АВТОЗАВОДСЬКА 60») до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ» (скорочене найменування ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ») про зобов`язання відповідача передати позивачу технічну документацію на багатоквартирний будинок за адресою: 69015, Запорізька область, місто Запоріжжя, вулиця Автозаводська, будинок 60, а саме: інвентарну справу, технічний паспорт, схему прибирання прибудинкової території (копія), акт перевірки вентиляційних каналів, паспорт ліфтового господарства, схему розподілу зовнішніх мереж ЦО, однолінійна схема електропостачання, схема викопіювання будівельного кварталу, витяг, реєстраційне посвідчення або право власності на будинок, акт весняного огляду, дефектну відомість, робочий проект встановлення вузлів обліку ХВ та ГВ, акт та паспорт готовності до опалювального періоду 2024-2025р.р.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.08.2024 справу №908/2151/24 передано на розгляд судді Педоричу С.І.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо оформлення позовної заяви, її обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до позовної заяви.
У відповідності до частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
При цьому процесуальний закон передбачає негативні наслідки для осіб, які зобов`язані зареєструвати електронний кабінет, але не зробили цього, зокрема такі, як залишення позовної заяви без руху, залишення заяви/клопотання без розгляду.
Так, згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України в редакції від 18.10.2023 суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
При цьому, в абз. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України зазначено, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Позовна заява у даній справі подана до суду через канцелярію суду 09.08.2024. Позовна заява підписана представником ОСББ «АВТОЗАВОДСЬКА 60» адвокатом Слєсарь Олексієм Вікторовичем, який зазначив про наявність у нього електронного кабінету. Разом з тим, як зазначено у позовній заяві, у позивача (ОСББ «АВТОЗАВОДСЬКА 60») відсутній електронний кабінет.
При дослідженні судом позовної заяви на відповідність вимогам статтях 162 ГПК України судом встановлено, що у позивача не має зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (підсистема Електронний суд).
При цьому, в абз. 2 ч. 6 ст. 6 ГПК України в редакції від 18.10.2023 чітко унормовано, що процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Зареєструвати електронні кабінети можливо за посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву ОСББ «АВТОЗАВОДСЬКА 60» слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків, а саме:
-Надати суду докази реєстрації електронного кабінету позивача (ОСББ «АВТОЗАВОДСЬКА 60») відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України.
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «АВТОЗАВОДСЬКА 60» до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ» про зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Надати Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «АВТОЗАВОДСЬКА 60» строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня отримання вказаної ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків в якій:
- Надати суду докази реєстрації електронного кабінету позивача (ОСББ «АВТОЗАВОДСЬКА 60») відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України.
3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї документи надіслати учасникам справи (листом з описом вкладення або із застосуванням ЄСІТС). Докази такого надіслання надати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви.
4. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.
5. Направити ухвалу суду позивачу на його поштову адресу та його представнику на його офіційну електронну адресу в електронній формі із застосуванням ЄСІТС.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
СуддяС.І. Педорич
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120938558 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Педорич С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні