Ухвала
від 12.08.2024 по справі 911/2074/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"12" серпня 2024 р. Справа № 911/2074/24

Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Левада Карго»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Транс Карго»

про стягнення 689257,71 грн,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Левада Карго» звернулось до Господарського суду Київської області із позовною заявою № KJP00307/24 від 02.08.2024 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Транс Карго» про стягнення 689257,71 грн.

Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) та підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Пунктами 5, 8 частини третьої статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно із частиною другою статті 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до викладених у позовній заяві обставин, 29.06.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю «Левада Карго», як орендар, і Товариство з обмеженою відповідальністю «Глобал Транс Карго», як суборендар, уклали договір суборенди контейнерів № LC-022/22, в рамках якого позивач передав відповідачу контейнери, що, за твердженнями позивача, підтверджується актом прийому-передачі № 1 до вказаного договору.

Суд зауважує, що всупереч вимогам частини другої статті 164 ГПК України позивач не долучив до позовної заяви копії акту прийому-передачі № 1 до договору суборенди контейнерів № LC-022/22 від 29.06.2022, на який він посилається обґрунтовуючи свої вимоги, а також не зазначив про неможливість подання цього доказу разом із позовною заявою.

Крім того, відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Приписами частини першої статті 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до частини п`ятої статті 42 ГПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету у паперовій формі листом з описом вкладення (частина сьома статті 42 ГПК України).

Матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Левада Карго» за № KJP00307/24 від 02.08.2024 подані до суду в паперовій формі.

До позовної заяви долучено опис вкладення з відбитком календарного штемпеля установи поштового зв`язку від 02.08.2024 на підтвердження відправлення Товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал Транс Карго» копії позовної заяви з додатками за адресою: 08122, Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Шпитьки, 1-й км дороги Личанка-Горбовичі, буд. 1а, кімн. 8.

Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

За приписами статті 89 Цивільного кодексу України, юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення. До єдиного державного реєстру вносяться відомості, зокрема про місцезнаходження юридичної особи.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі Закон), в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Єдиний державний реєстр) містяться, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.

Частинами першою, четвертою статті 10 Закону визначено, що у разі якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи-підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Транс Карго» зареєстровано за адресою: 08122, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, сільрада Шпитьківська(з), 1 км дороги Личанка-Горбовичі, будинок 1, кімната 8.

Таким чином, суд дійшов висновку, що опис вкладення, наданий на підтвердження надіслання відповідачеві копії позовної заяви з додатками на адресу іншу ніж та, яка внесена до Єдиного державного реєстру як його місцезнаходження, не може вважатись належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до частини першої статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Способами усунення недоліків позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Левада Карго» є подання до суду:

- належним чином засвідченої копії акту прийому-передачі № 1 до договору суборенди контейнерів № LC-022/22 від 29.06.2022, посилання на який викладено у позовній заяві, а також доказів його відправлення відповідачеві в порядку, визначеному статтею 172 ГПК України;

- доказів відправлення (опис вкладення у цінний лист та фіскальний чек про надання послуг поштового зв`язку) копії позовної заяви і копії доданих до позову документів Товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал Транс Карго» на адресу його місцезнаходження.

Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Левада Карго» № KJP00307/24 від 02.08.2024.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Левада Карго» строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків десять днів з дня вручення цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Щоткін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено13.08.2024
Номер документу120939006
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2074/24

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні