Ухвала
від 12.08.2024 по справі 641/5144/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 2/641/2380/2024 Справа № 641/5144/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 серпня 2024 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Зелінська І. В., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на заставне майно,

ВСТАНОВИВ:

АТ «Державний ощадний банк України» в особі філії Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» звернулось до суду із позовом до ОСОБА_1 , у якому просить стягнути з відповідача заборгованість за договором про споживчий кредит №3957_01 від 11.02.2021 року в сумі 173386,40 грн. та звернути стягнення на майно, передане в заставу відповідно до договору застави майна №1769_01 від 11.02.2021 року, а саме транспортний засіб марки Mazda, модель CX-5, номер шасі НОМЕР_1 , рік випуску 2020 року, колір синій, н.д.р. НОМЕР_2 , що належить відповідачу, на користь позивача в рахунок погашення заборгованості за договором про споживчий кредит.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У поданій до суду позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за договором про споживчий кредит №3957_01 від 11.02.2021 року в сумі 173386,40 грн. та звернути стягнення на майно, передане в заставу відповідно до договору застави майна №1769_01 від 11.02.2021 року, а саме транспортний засіб, що належить відповідачу, на користь позивача в рахунок погашення заборгованості за договором про споживчий кредит в сумі 173386,40 грн.

Відповідно до позиції ВП ВС, викладеної в постанові від 26.02.2019 у справі №907/9/17позовні вимоги прозвернення стягнення на заставлене майномають вартісну оцінку,є майновимиі розмір ставок судового збору за їх подання визначається за вимогами статті 4 Закону України«Про судовий збір»,зважаючи на розмір грошових вимог позивача, на задоволення яких спрямовано позов.

За змістом пп.1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет на 2024 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1- січня в розмірі 3028 грн.

Таким чином, позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру, загальна ціна позову складає 346772,80 грн., тому позивач має сплатити судовий збір в розмірі 5201,60 грн.

Натомість позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір в розмірі 3028 грн.

Відтак, позивачу слід доплатити 2173,60 грн.

З огляду на викладене, зазначені вище вимоги цивільного процесуального законодавства України при пред`явленні позовної заяви до суду дотримані не були, що є підставою для залишення вказаної позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175,177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення її недоліків.

Керуючись ст. 175,177,185,260,261,353 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заявуАкціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на заставне майно залишити без руху.

Встановити позивачеві строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що якщо вона відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя -І. В. Зелінська

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено13.08.2024
Номер документу120941358
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —641/5144/24

Рішення від 14.01.2025

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Зелінська І. В.

Рішення від 14.01.2025

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Зелінська І. В.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Зелінська І. В.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Зелінська І. В.

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Зелінська І. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Зелінська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні