У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.05.2024 Справа №607/11745/24 Провадження №1-кс/607/3216/2024
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про допит потерпілого у судовому засіданні, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчими слідчого управління ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12024210000000180 від 28 березня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України.
Старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з письмовим клопотанням, у якому просить допитати в судовому засіданні потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , а також встановити інші обставини, які будуть мати значення для справи.
Як вбачається зі змісту клопотання та доданих до нього матеріалів, досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2024 року на території Тернопільської області діє група осіб, які незаконно позбавляють людей волі, імітуючи лікування від алкогольної та наркотичної залежності, не маючи на це законних підстав.
Для реалізації своєї злочинної діяльності, а саме з метою імітування лікування від алкогольної та наркотичної залежності створено (зареєстровано) Громадську організацію «Пульс-Хмельницький», код ЄДРПОУ: 43958846.
В ході досудового розслідування допитано як потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який дав покази, які мають суттєве значення для справи, а саме щодо дійсного факту незаконного позбавлення та утримання проти його волі.
Крім цього, в СУ ГУНП в Тернопільській області надійшла заява від потерпілого ОСОБА_5 , який повідомив про те, що боїться за своє життя і здоров`я через можливий тиск зі сторони осіб, якими він незаконно позбавлявся волі.
Враховуючи викладене, є необхідність отримати показання у потерпілого ОСОБА_5 у слідчого судді, оскільки існують обставини, які в подальшому можуть унеможливити його допит в суді, а також з метою недопущення вплинути на повноту та достовірність показань, а тому сторона обвинувачення просить клопотання задовольнити.
Прокурор відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 у судовому засіданні просив задовольнити подане стороною обвинувачення клопотання із викладених у ньому підстав та мотивів.
Заслухавши пояснення прокурора з приводу поданого клопотання та дослідивши матеріали вказаного клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо. Показання учасників кримінального провадження суд отримує усно.
За приписами ч. 1 ст. 55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до положень Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, яким кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.
У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 56 КПК України протягом кримінального провадження потерпілий має право давати пояснення, показання або відмовитися їх давати.
Положеннями ч. 4 ст. 95 КПК України передбачено, що суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання, або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них, крім порядку отримання показань, визначеного статтею 615 цього Кодексу.
Відповідно до вимог частини першої статті 225 КПК України у виняткових випадках, пов`язаних із необхідністю отримання показань під час досудового розслідування, якщо через існування небезпеки для життя і здоров`я особи, її тяжкої хвороби, наявності інших обставин, що можуть унеможливити її допит в суді або вплинути на повноту чи достовірність показань, сторона кримінального провадження, представник юридичної особи, стосовно якої здійснюється провадження, мають право звернутися до слідчого судді із клопотанням провести допит такої особи в судовому засіданні, в тому числі одночасний допит двох чи більше вже допитаних осіб. У цьому випадку допит здійснюється у судовому засіданні в місці розташування суду або перебування хворої особи в присутності сторін кримінального провадження з дотриманням правил проведення допиту під час судового розгляду.
У порядку, визначеному цієї статтею, може бути допитаний свідок, потерпілий, а також особа, стосовно якої уповноваженим органом прийнято рішення про обмін як військовополоненого.
Неприбуття сторони, що була належним чином повідомлена про місце та час проведення судового засідання, для участі в допиті особи за клопотанням протилежної сторони не перешкоджає проведенню такого допиту в судовому засіданні.
Допит особи згідно з положеннями цієї статті може бути також проведений за відсутності сторони захисту, якщо на момент його проведення жодній особі не повідомлено про підозру у цьому кримінальному провадженні.
Згідно зі статтею 353 КПК України перед допитом потерпілого головуючий встановлює відомості про його особу та з`ясовує стосунки потерпілого з обвинуваченим. Крім того, головуючий з`ясовує, чи отримав потерпілий пам`ятку про права та обов`язки потерпілого, чи зрозумілі вони йому, і в разі необхідності роз`яснює їх, а також попереджає його про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання.
Допит потерпілого проводиться з дотриманням правил, передбачених частинами другою, третьою, п`ятою - чотирнадцятою статті 352 цього Кодексу.
Згідно з витягом із Єдиного реєстру досудових розслідувань станом на момент розгляду слідчим суддею вказаного клопотання, у кримінальному провадженні № 12024210000000180 від 28 березня 2024 року жодній особі про підозру не повідомлено.
Як видно зі змісту клопотання сторони обвинувачення, слідчий, за погодженням з прокурором, просить слідчого суддю провести допит потерпілого ОСОБА_5 в судовому засіданні, посилаючись на існування обставин, які в подальшому можуть унеможливити його допит в суді, з огляду на те, що в останнього наявні відповідні побоювання за своє життя і здоров`я через можливий тиск зі сторони осіб, якими він незаконно позбавлявся волі, а також з метою недопущення вплинути на повноту та достовірність показань.
За наведених обставин, та із урахуванням того, що слідчим суддею встановлено існування небезпеки для життя і здоров`я потерпілого ОСОБА_5 , а також враховуючи наявність обставин, що можуть унеможливити його допит в суді або вплинути на повноту чи достовірність його показань, суд знаходить підстави для задоволення клопотання сторони обвинувачення та доцільності допиту потерпілого ОСОБА_5 в судовому засіданні в порядку статті 225 КПК України з дотриманням правил проведення допиту потерпілого під час судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 225, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про допит потерпілого у судовому засіданні - задовольнити.
Провести допит потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України під час досудового розслідування в межах кримінального провадженні № 12024210000000180 від 28 березня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України.
Допит потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснити 29 травня 2024 року о 16 год. 09 хв. у судовому засіданні в приміщенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, що знаходиться за адресою: м. Тернопіль Тернопільської області, вул. Котляревського, 34, в присутності прокурора відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 з дотриманням правил проведення допиту потерпілого під час судового розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 14.08.2024 |
Номер документу | 120944151 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дуда О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні