Ухвала
від 01.08.2024 по справі 135/961/24
ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 135/961/24

Провадження № 1-кс/135/283/24

У Х В А Л А

іменем України

01.08.2024 м. Ладижин

Слідчий суддя Ладижинського міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)» полковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про вирішення питання щодо подальшого використання предметів, які заборонено використовувати засудженими в установах виконання покарань, -

В С Т А Н О В И В:

Начальник ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)» полковник внутрішньої служби ОСОБА_3 , звернувся до суду з поданням про вирішення питання щодо подальшого використання предметів, які заборонено використовувати засудженими в установах виконання покарань, а саме мобільного телефону марки «NOKIA».

Подання мотивовано тим, що 18 липня 2024 року, під час проведення вибіркового обшуку працівниками установи спільно з представниками ЦЗМУ на ЛЖД №3, відділенні СПС №7 в кімнаті для сушіння одягу засудженних було виявлено та вилучено мобільний телефон марки «NOKIA». По даному факту до кабінету оперативного відділу установи було викликано засуджених з ЛЖД №3, з метою надання ними пояснення по даному факту. Вказані засуджені підтвердили факт виявлення та вилучення заборонених предметів, проте звідки вони там взялися та хто ними користувався їм не відомо. Будь яких інших конкретизуючих відомостей, щодо каналу надходження вказаних заборонених предметів вони не зазначили.

Представник державної установи «Ладижинська виправна колонія (№39)» в судове засідання не з`явився, у супровідному листі просив розглянути справу без участі представника адміністрації колонії.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали подання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 41 Конституції України, конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Згідно ч.4 ст.107 КВК України засудженим забороняється придбавати, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії.

Відповідно до ч.4 ст.59 КВК України, засудженим забороняється: придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії.

Відповідно до ч.7 ст.102 КВК України, перелік і кількість предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України. Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до положень п. 3 ч. 4 Розділу ІІ «Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань», затверджених наказом Міністерства юстиції України від 28.08.2018 №2823/5, засудженим забороняється придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії за переліком предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено.

Згідно з абзацом дев`ятим Переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженим заборонено, який є Додатком 3 до пункту 4 розділу II Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 28.08.2018 р. №2823/5, мобільні телефони входять до переліку предметів, зберігання та використання яких засудженими заборонено.

Факт виявлення мобільного телефону марки «NOKIA» підтверджується копією рапорту начальника ВНіБ підполковника поліції вн. служби ОСОБА_4 від 18 липня 2024 року; копією протоколу вилучення №29 від 18 липня 2024 року; копією опису мобільного телефону, який вилучено; копією письмових пояснень ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від 19 липня 2024 року.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за необхідне подання задовольнити, а вилучений мобільний телефон передати в дохід держави.

Керуючись статтями 102, 107, 110 Кримінально-виконавчого кодексу України, -

П О С Т А Н О В И В:

Подання начальника ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)» полковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про вирішення питання щодо подальшого використання предметів, які заборонено використовувати засудженими в установах виконання покарань - задовольнити.

Мобільний телефон марки «NOKIA», чорного кольору - конфіскувати в дохід держави.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ладижинського міського суду

Вінницької області ОСОБА_1

СудЛадижинський міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120967180
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого

Судовий реєстр по справі —135/961/24

Ухвала від 01.08.2024

Кримінальне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Нікандрова С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні