Справа № 521/11802/24
Провадження №2-н/521/1477/24
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
12серпня 2024року суддяМалиновського районногосуду м.ОдесиМурзенко М.В.,розглянувши заявупро видачусудового наказуза вимогоюОб`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Корольова -48»про стягненнясуми заборгованості з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Представник Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Корольова-48»звернувся досуду ззаявою провидачу судовогонаказу простягнення сумизаборгованості з ОСОБА_1 у розмірі 3807,83 грн.
Відповідно до вимог ч. 5ст. 165 ЦПК Українисудом спрямовано запит до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, з метою перевірки зазначеного у заяві місцезнаходження боржника.
Відповідно до отриманої інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) боржника від 09.08.2024 року, отриманої з Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , знятий з обліку 25.08.2022 року у зв`язку з державною реєстрацією смерті.
За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент її смерті.
Чинним законодавством України не передбачено можливості пред`явлення позову, заяви про видачу судового наказу до особи, яка на час звернення до суду померла та правоздатність якої відповідно до вимог ч. 4 ст. 25 ЦК України припинилася.
При цьому вирішення питання щодо належних процесуальних дій суду у наведеному випадку залежить від стадії судового провадження, на якій судом було встановлено факт пред`явлення позову до померлої особи.
Процесуальне правонаступництво між відповідачем та його спадкоємцями, у порядку ст. 55 ЦПК України допускається, якщо на момент відкриття провадження у справі цивільна правоздатність відповідача не припинилася.
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Таким чином, на момент пред`явлення позову, подання заяви про видачу судового наказу, відповідач або боржник по справі має бути живим. В іншому випадку провадження у справі не може бути відкрито, (п. 1) ч. 1 ст. 186 ЦПК України).
Такий висновоксуду відповідаєправовій позиції,викладеній впостанові КЦСВС від 18.12.2019 року по справі № 127/328/17.
Враховуючи викладене, в видачі судового наказу має бути відмовлено на підставі п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства (п. 1. ч. 1 ст. 186 ЦПК України) з огляду на смерть боржника на момент звернення стягувача до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ЦПК України, передбачено, що у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.165, 167, 186, ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У видачісудового наказуза вимогоюОб`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Корольова -48»про стягненнясуми заборгованості з ОСОБА_1 - відмовити.
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Ухвала може бути оскаржена учасниками процесу в п`ятнадцятиденний строк в апеляційному порядку.
Суддя М.В.Мурзенко
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120970593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Мурзенко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні