Ухвала
від 12.08.2024 по справі 910/9718/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

12.08.2024Справа № 910/9718/24

Суддя Господарського суду міста Києва Смирнова Ю.М., розглянувши позовну заяву Приватного підприємства "Агрономіка" (20801, Черкаська обл., Черкаський р-н, місто Кам`янка, вул.Борисової Людмили, будинок 76 Г)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Органик Инвест Био Защита" (Дружество с ограничена отговорност "Органик Инвест Био Защита") (4003, Болгарія, Пловдивська область, місто Пловдив, вул.Братаніца, 12) (4003, област Пловдив, гр.Пловдив, ул.Братаница, 12)

про стягнення 30000,00 євро,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Агрономіка" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Органик Инвест Био Защита" заборгованості в розмірі 30000,00 євро.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов контракту №1 про виробництво та постачання яєць ситотроги та трихограми від 18.05.2021 та контракту №1 про виробництво та постачання трихограми від 20.04.2022 в частині оплати поставленої позивачем продукції у встановлені цими контрактами строки.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

На підставі ст.12 Господарського процесуального кодексу України дана справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Органик Инвест Био Защита" (Дружество с ограничена отговорност "Органик Инвест Био Защита") є іноземною юридичною особою, адресою місцезнаходження якої позивач зазначив: 4003, Болгарія, Пловдивська область, місто Пловдив, вул.Братаніца, 12. Інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв відповідача у матеріалах позовної заяви відсутня.

Згідно зі ст.365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ст.367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Республіці Болгарія регулюється Договором між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах від 21.05.2004 (далі - Договір між Україною та Республікою Болгарія).

Згідно із п.3 ч.1 ст.1 Договору між Україною та Республікою Болгарія центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, центральним органом у Республіці Болгарія - Міністерство юстиції Республіки Болгарія.

Відповідно до ст.3 Договору між Україною та Республікою Болгарія органи юстиції Договірних Сторін взаємно надають правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього Договору. З питань надання правової допомоги відповідно до цього Договору органи юстиції Договірних Сторін здійснюють зносини через свої центральні органи.

Статтею 4 Договору між Україною та Республікою Болгарія передбачено, що при застосуванні положень цього договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Республіки Болгарія - болгарською мовою прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої договірної сторони і супроводжуються засвідченим перекладом мовою запитуваної договірної сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої договірної сторони. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою запитуваної договірної сторони.

Згідно з приписами ст.9 Договору між Україною та Республікою Болгарія Договірні Сторони надають одна одній правову допомогу шляхом здійснення окремих процесуальних дій, зокрема складання, направлення та вручення документів, проведення експертиз, допиту сторін, свідків, експертів та інших учасників процесу, а також виконання рішень органів юстиції.

З огляду на положення Договору між Україною та Республікою Болгарія, з метою належного повідомлення відповідача про розгляд справи №910/9718/24, господарський суд вважає за необхідне направити процесуальні документи Товариству з обмеженою відповідальністю "Органик Инвест Био Защита" в порядку, передбаченому вказаним договором, через центральний орган - Міністерство юстиції України до центрального органу Республіки Болгарія.

Пунктом 4 ч.1 ст.228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно п.8 ч.1 ст.229 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документі.

Оскільки суд зобов`язаний належним чином повідомити відповідача про розгляд справи, а також враховуючи положення Договору між Україною та Республікою Болгарія та приписи ст.ст.228, 229 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення реалізації процесуальних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Органик Инвест Био Защита" як відповідача у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.

Керуючись ст.ст.12, 121, 176, 177, 178, 181, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Встановити позивачу строк - протягом 20-ти днів з дня вручення цієї ухвали для подання суду чотирьох примірників нотаріально засвідченого перекладу на болгарську мову даної ухвали, чотирьох примірників нотаріально засвідченого перекладу на болгарську мову прохання про надання правової допомоги, а також чотирьох примірників нотаріально засвідченого перекладу на болгарську мову копії позовної заяви з доданими до неї документами.

4. Звернутись до Міністерства юстиції Республіки Болгарія з проханням про вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "Органик Инвест Био Защита" (Дружество с ограничена отговорност "Органик Инвест Био Защита" (4003, Болгарія, Пловдивська область, місто Пловдив, вул.Братаніца, 12) (4003, област Пловдив, гр.Пловдив, ул.Братаница, 12) даної ухвали суду та копії позовної заяви з доданими до неї документами, перекладених на болгарську мову з нотаріальним засвідченням їх вірності через Міністерство юстиції України.

5. Запропонувати відповідачу надати суду: відповідно до ст.165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

6. Встановити строк для подання відзиву на позов - протягом 20 днів з дня вручення даної ухвали.

7. Звернути увагу сторін, що відповідно до положень ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів здійснюється виключно через сервіс "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом" (посилання - https://vkz.court.gov.ua/) шляхом попередньої реєстрації та входу до нього через підсистему "Електронний суд".

8. Зупинити провадження по справі №910/9718/24 до виконання судового доручення про вручення судового документу чи повідомлень про неможливість такого вручення.

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі в порядку, встановленому ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.

Суддя Ю.М. Смирнова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120972947
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —910/9718/24

Ухвала від 06.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні