Ухвала
від 12.08.2024 по справі 461/6552/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6552/24

Провадження № 2-з/461/25/24

УХВАЛА

12.08.2024 року. м. Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., дослідивши заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Винниченко Михайло Петрович, про забезпечення позову,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Винниченко М.П., звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мега Аутлет»» про стягнення заборгованості за договором оренди та виселення з орендованого приміщення.

Також ОСОБА_1 подав заяву про забезпечення позову, в якій просить забезпечити позов по справі шляхом накладання арештуна коштивідповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Мега Аутлет», які знаходяться на банківських рахунках.

Вивчивши заяву та додані до неї матеріали, суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

За приписами статті 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна місити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

За приписами частини 6статті 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Пунктом 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання заяви про забезпечення доказів або позову фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн.).

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Таким чином, позивачу слід було сплатити судовий збір за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 484,48 грн.

Заявником при подачі заяви про забезпечення позову до суду судовий збір сплачено не було.

Підстав для звільнення від сплати судового збору чи відстрочки його сплати заявником не надано.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України, суд встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З огляду на вищевикладене, заяву про забезпечення позову слід повернути заявнику.

Керуючись ст.151, 153, 260, 352 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Винниченко Михайло Петрович, про забезпечення позову - повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з відповідною заявою про забезпечення позову, поданою з дотриманням вимог статті 151 ЦПК України.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя В.Є. Радченко

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120983145
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —461/6552/24

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні