Справа № 461/6259/24
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"14" серпня 2024 р. Суддя Галицького районного суду м. Львова Павлюк О. В., перевіривши матеріали позовної заяви позовної заяви ОСББ «Біля порохової вежі» до ОСОБА_1 про визнання незаконним технічного паспорту на квартиру, визнання незаконним рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно, усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА:
На розгляді судді Галицького районного суду м. Львова перебуває позов ОСББ «Біля порохової вежі» до ОСОБА_1 про визнання незаконним технічного паспорту на квартиру, визнання незаконним рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно, усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, зобов`язання вчинити дії
Ухвалою від 31.07.2024 суд залишив позовну заяву без руху, встановивши термін позивачу 10 днів, вказавши, що йому необхідно доплатити судовий збір у розмірі 9084,00грн. ще за три вимоги немайнового характеру; визначити ціну позову на підставі належних доказів дійсної ринкової вартості майна, яке є предметом витребування, надати їх суду, та виходячи з цієї вартості сплатити судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивач 06.08.2024 подав до суду заяву про залишення без розгляду позовної заяви в частині витребування від відповідачки нерухомого майна.
Крім цього, позивач звернувся із заявою про зміну предмету позову, у якій просить викласти предмет позову у такому вигляді: визнати незаконним рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на квартиру АДРЕСА_1 , індексний №29974472 від 09.06.2016 і скасувати його.
Також, позивач 06.08.2024 подав до суду нову редакцію позовної заяви, до якої долучив квитанцію про сплату судового збору у сумі 3028 грн.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у цій справі, суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК, суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду;
Отже, виходячи з аналізу положень статей 13, 49, 257 ЦПК України, можна дійти висновку, що позивач має право подати заяву про залишення позову без розгляду та зміну предмету позову лишедо початку розгляду справи по суті, а не на будь-якій стадії судового процесу на відміну від відмови від позову, оскільки норми чинного законодавства не передбачають зміну предмету позову, а також залишення позову без розгляду, до відкриття провадження у справі.
Так, згідно з ч. 3ст. 185 ЦПК Українизаява вважається неподаною і повертається позивачеві у випадку, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
У зв`язку з тим, що позивач не усунув вказані в ухвалі суду недоліки у встановлений строк, зокрема не доплатив судовий збір, суд дійшов до висновку, що позовну заяву слід повернути позивачу.
Керуючись ст. ст. 19, 49, 257, 175, 185, 260, 353 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСББ «Біля порохової вежі» до ОСОБА_1 про визнання незаконним технічного паспорту на квартиру, визнання незаконним рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно, усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, зобов`язання вчинити дії, - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя ПАВЛЮК О. В.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120986251 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про комунальну власність щодо усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Павлюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні