Ухвала
від 29.07.2024 по справі 445/1476/24
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 445/1476/24

Провадження № 1-кп/445/248/24

У Х В А Л А

29.07.2024 Золочівський районний суд Львівської області

у складі головуючого: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

захисника ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

прокурора ОСОБА_5 ,

представник потерпілого ОСОБА_6

обвинуваченого ОСОБА_7 ,

обвинуваченого ОСОБА_8 ,

обвинуваченого ОСОБА_9 ,

обвинуваченого ОСОБА_10

обвинуваченого ОСОБА_11

розглянувши у відкритому підгтовчому судовому засіданні в залі суду в м. Золочеві кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 , ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України, ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України, ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України,

в с т а н о в и в:

В провадженні Золочівського районного суду Львівської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12023140000000945 від 27.07.2023 про обвинувачення ОСОБА_8 , ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України, ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України, ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на ОСОБА_8 з 10.07.2023, відповідно до наказу № 22-д від 07.07.2023 Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства, покладено обов`язки керівника-лісничого Золочівського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», код ЄДРПОУ 23956468 (далі Золочівське ДЛГП «Галсільліс»).

В свою чергу, ОСОБА_8 , достовірно знав, що відповідно до Статуту Золочівського ДЛГП «Галсільліс», затвердженого 16.08.2017 наказом № 42 обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» (далі Підприємство) керівник-лісничий вирішує всі питання діяльності Підприємства, з урахуванням обмежень, передбачених цим Статутом (п. 5.6 Статуту). До компетенції керівника-лісничого належать (п. 5.7 Статуту): забезпечення статутної діяльності підприємства, вирішення поточних питань роботи Підприємства з урахуванням обмежень, передбачених цим Статутом, вирішення кадрових питань в межах затвердженого Засновником штатного розпису та з урахуванням обмежень, встановлених цим Статутом.

Так, у ОСОБА_8 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше вересня 2023 року, виник умисел спрямований на здійснення незаконної порубки дерев на території Золочівського ДЛГП «Галсільліс», з подальшою реалізацією такої деревини та отримання за неї грошових коштів.

В свою чергу, ОСОБА_8 , розуміючи те, що самостійно здійснити злочинний умисел не зможе, довів такий до відома фізичній особі-підприємцю ОСОБА_11 та фізичній особі-підприємцю ОСОБА_10 , з якими перебував у довірчих відносинах, та які в свою чергу, усвідомлюючи протиправний характер вищевказаного умислу та розуміючи злочинні наслідки такого, у випадку його реалізації, погодилися з ним, схваливши його та приступили до його виконання.

Водночас, незважаючи на обов`язок неухильно дотримуватися вимог законодавства, зокрема статті 65, 68 Конституції України, яка передбачає, що кожен зобов`язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки та неухильно додержуватися Конституції України та законів України, ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , знехтували такими, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету власного незаконного збагачення, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше вересня 2023 року, розробили злочинний план із розподіленням ролей, який передбачав незаконну порубку дерев на території Золочівського ДЛГП «Галсільліс» та філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України», код ЄДРПОУ 45135909, з подальшою реалізацією такої деревини та отримання за неї грошових коштів.

Розуміючи, що для ефективної реалізації вищевказаного плану необхідно залучити осіб, кожна із яких виконувала б відведену функцію та бажаючи уникнути можливого викриття злочинної діяльності, ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням точний час та місці, однак не пізніше вересня 2023 року, усвідомлюючи той факт, що ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах, володіючи інформацією про фактичні місця рубок на території Золочівського ДЛГП «Галсільліс», діючи умисно, з корисливих мотивів, організував спільно з ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою вчинення кримінальних правопорушень, направлених на незаконну порубку дерев, їх подальшу реалізацію та розподіл грошових коштів, стійке злочинне об`єднання організовану групу, до складу якої залучив працівників Золочівського ДЛГП «Галсільліс», а саме лісників вказаного підприємства ОСОБА_9 та ОСОБА_7 .

Так, ОСОБА_8 , перебуваючи у довірливих відносинах із залученими ним особами, довів до їх відома зміст злочинного плану, який був розроблений останнім спільно з ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , та які в свою чергу усвідомлюючи протиправний характер вищевказаного злочинного плану та розуміючи злочинні наслідки такого, у випадку його реалізації, погодилися з ним, схваливши його та приступили до його виконання.

Організована група характеризувалася наявністю розробленого єдиного плану вчинення злочинів, відомого всім учасникам групи, стійкими зв`язками і розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, наявністю загальних правил поведінки, підготовкою до вчинення злочинів, конспірацією зв`язку між учасниками з метою уникнення від відповідальності, а також отримання матеріальних благ від такої кримінально-протиправної діяльності на постійній основі.

Відповіднодо розробленого ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 злочинного плану, ролі та функції учасників організованої групи були розподілені наступним чином.

Згідно розподілу ролей в складі організованої групи, ОСОБА_8 , діючи як організатор злочинної групи виконував наступні функції:

-розробив злочинний план спільно з ОСОБА_11 та ОСОБА_10 діяльності організованої групи;

-розподілив ролі між членами цієї групи;

-забезпечував дотримання загальних правил поведінки учасників групи;

-координував та керував злочинною діяльністю учасників організованої групи;

-вказував на якість та класність лісу, порубку якого повинні були здійснити залучені ним учасники організованої групи;

-розподіляв готівкові кошти, отримані внаслідок реалізації ОСОБА_11 та ОСОБА_10 незаконно зрубаної деревини, між залученими ним учасниками організованої групи;

-створював необхідні умови для втілення злочинного плану з незаконної порубки дерев, самостійно та з іншими учасниками підшуковували дерева на місцях дозволених рубок, рубання яких не було передбачено дозвільними документами;

-вчиняв заходи спрямовані на приховання слідів здійснення незаконних порубок деревини;

-на виконання злочинного плану, клеймував вибрані ОСОБА_11 та ОСОБА_10 дерева безпосередньо під час рубки;

Окрім цього, згідно розподілу ролей в складі організованої групи, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , діючи як співорганізатори злочинної групи виконували наступні функції:

-розробили злочинний план спільно з ОСОБА_8 діяльності організованої групи;

-розподілили ролі між членами цієї групи;

-забезпечували дотримання загальних правил поведінки учасників групи;

-координували та керували злочинною діяльністю учасників організованої групи;

-вказували на якість та класність лісу, порубку якого повинні були здійснити залучені ОСОБА_8 учасники організованої групи;

-при відпуску лісодеревини занижували її сортність та кубатуру;

-особисто або за допомогою залучених осіб, що мають у власності вантажні транспортні засоби та не обізнані з злочинним планом організованої групи завантажували та транспортували незаконно зрубану деревину;

-здійснювали реалізацію незаконно зрубаної деревини та передачу грошових коштів ОСОБА_8 для розподілу таких між залученими ним учасниками організованої групи.

Залученим лісникам Золочівського ДЛГП «Галсільліс» ОСОБА_7 та ОСОБА_9 у складі організованої групи ОСОБА_8 відвів роль виконавців у вчиненні кримінальних правопорушень і такі згідно спільно обумовленого плану виконували наступні функції:

-забезпечували виконання вказівок керівників групи;

-забезпечували реалізацію розробленого злочинного плану організованої групи, підшуковували знаряддя для здійснення рубки дерев (пили, сокири та ін.);

-забезпечили незаконну порубки не відведених в рубку дерев на території Золочівського ДЛГП «Галсільліс» та філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України»;

-здійснювали розпилення незаконно зрубаних дерев на окремі частини з метою полегшення їх подальшого перевезення;

-забезпечили приховування слідів здійснення незаконних порубок деревини.

Разом з тим, реалізовуючи злочинний план, учасники організованої групи для досягнення мети, діяли в порушення вимог, передбачених наступними нормативно-правовими, підзаконними та відомчими актами.

Статтею 47 Лісового кодексу України (далі Лісовий Кодекс) визначено, що лісовпорядкування є обов`язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства.

У матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об`єкта лісовпорядкування. Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов`язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів ст. 48 Лісового Кодексу.

Відповідно до ст. 19 Лісового Кодексу, постійні лісокористувачі зобов`язані: дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування; здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення, тощо.

Статтею 69 Лісового кодексу України визначено, що спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубним квитком. На виділених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси і лише для цілей, що передбачені виданим спеціальним дозволом.

Відповідно до п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 761 - лісорубний квиток є основним документом, на підставі якого здійснюється спеціальне використання лісових ресурсів, ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини та інших продуктів лісу.

Кількість та технічна придатність дозволених в рубку дерев визначається під час відведення насадження в рубку у відповідності до Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9. На підставі матеріалів відведення насадження в рубку проводиться матеріально-грошова оцінка лісосіки, в якій визначається об`єм дозволеної до вирубування деревини, як загальної, так і по категоріях технічної придатності. Результати розрахунків матеріально-грошової оцінки лісосіки заносяться в спеціальний дозвіл - лісорубний квиток.

Статтею 12 Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища» визначено, що громадяни України в тому числі зобов`язані: берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів.

Водночас, в порушення вказаних вимог, організованою групою, до складу якої увійшли ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , незаконно, тобто без наявності відповідних дозвільних документів (лісорубних квитків), у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше листопада 2023 року, вчинено низку злочинів, що полягали у незаконній порубці дерев на території Золочівського ДЛГП «Галсільліс» та філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України», дерев породи дуб, граб, береза, берест, вільха та подальшій їх реалізації з метою особистого збагачення, що мало місце за наступних обставин.

Так, у відповідності до Статуту Золочівського ДЛГП «Галсільліс», затвердженого 16.08.2017 наказом № 42 Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс», Підприємство є у спільній власності територіальних громад Львівської області, повноваженим власником якого є Львівська обласна рада. Від імені Львівської обласної ради уповноваженим органом управління майном виступає управління майном спільної власності Львівської обласної ради.

У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, Лісовим кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими чинними законодавчими актами, рішеннями Львівської обласної ради, Державною програмою «Ліси України», наказами Засновника, Управління та цим Статутом.

Метою діяльності Підприємства у відповідності до п.2.1 Розділу 2 «Мета та предмет діяльності підприємства» є ведення лісового господарства на землях лісового фонду і землях, непридатних для сільськогосподарського використання переданих Підприємству в постійне користування.

Основними видами статутної діяльності Підприємства серед іншого є:

-надання послуг в лісовому господарстві. Проведення оцінки.

-охорона і захист лісів від самовільних порубок, лісових пожеж та засмічення, боротьба зі шкідниками та хворобами лісу.

-охорона навколишнього природнього середовища, збереження природно-заповідного фонду.

Наказом по Золочівському ДЛГП «Галсільліс» № 1-к від 10.03.2023 ОСОБА_9 переведено на посаду лісника обходів № 1,2,6,7,10.

Згідно з умовами договору про повному матеріальну відповідальність укладеного між Золочівським ДЛГП «Галсільліс» (далі Роботодавець) та ОСОБА_9 , останній приймає на себе повну матеріальну відповідальність за забезпечення неушкодженості і цілісності довірених йому Власником матеріальних цінностей і в зв`язку з викладеним, зобов`язується дбайливо відноситися до переданих йому для збереження або інших цілей матеріальних цінностей Власника і вживати заходів щодо запобігання збитку, вчасно повідомляти Власнику про всі обставини, що загрожують забезпеченню неушкодженості довірених йому матеріальних цінностей, щомісячно складати і надавати у встановленому порядку рапорти про самовільні рубки, брати участь в інвентаризації довірених йому матеріальних цінностей.

Згідно посадової інструкції лісника ОСОБА_9 , затвердженої директором Золочівського ДЛГП «Галсільліс» на останнього, серед іншого покладено наступні обов`язки:

- перевіряє документи на право рубки лісу, випасання худоби, сінокосіння, полювання в лісі та інші види лісокористування, спостерігати за виконанням визначених правил відпуску деревини на пні, правил сінокосіння, випасання худоби та інших користувань у лісі, а також вживати заходів по припиненню незаконного вирубання лісу, незаконного випасання худоби, незаконного сінокосіння, незаконного полювання в лісі, іншого незаконного користування лісом;

- складати протоколи про самовільні рубки лісу та інші лісопорушення, а також порушення правил і термінів полювання в лісі;

- слідкувати на своєму обході за збереженням лісових культур, розсадників, шкіл, заготовленої деревини, посіві лісогосподарських культур, шпаківень, солонців, годівниць.

Наказом по Золочівському ДЛГП «Галсільліс» № 27-к від 13.09.2016 ОСОБА_7 прийнято на роботу на посаду лісника.

Згідно з умовами договору про повному матеріальну відповідальність укладеного між Золочівським ДЛГП «Галсільліс» (далі Роботодавець) та ОСОБА_7 , останній приймає на себе повну матеріальну відповідальність за забезпечення неушкодженості і цілісності довірених йому Власником матеріальних цінностей і в зв`язку з викладеним, зобов`язується дбайливо відноситися до переданих йому для збереження або інших цілей матеріальних цінностей Власника і вживати заходів щодо запобігання збитку, вчасно повідомляти Власнику про всі обставини, що загрожують забезпеченню неушкодженості довірених йому матеріальних цінностей, щомісячно складати і надавати у встановленому порядку рапорти про самовільні рубки, брати участь в інвентаризації довірених йому матеріальних цінностей.

Згідно посадової інструкції лісника ОСОБА_7 , затвердженої директором Золочівського ДЛГП «Галсільліс» на останнього, серед іншого покладено наступні обов`язки:

- перевіряє документи на право рубки лісу, випасання худоби, сінокосіння, полювання в лісі та інші види лісокористування, спостерігати за виконанням визначених правил відпуску деревини на пні, правил сінокосіння, випасання худоби та інших користувань у лісі, а також вживати заходів по припиненню незаконного вирубання лісу, незаконного випасання худоби, незаконного сінокосіння, незаконного полювання в лісі, іншого незаконного користування лісом;

- складати протоколи про самовільні рубки лісу та інші лісопорушення, а також порушення правил і термінів полювання в лісі;

- слідкувати на своєму обході за збереженням лісових культур, розсадників, шкіл, заготовленої деревини, посіві лісогосподарських культур, шпаківень, солонців, годівниць.

У відповідності до лісорубного квитка № 019607 серії ЛЬ ЛРК від 04.09.2023, матеріально-грошової оцінки лісосіки № 1003 від 30.08.2023 надано дозвіл на проведення вибірково-санітарної рубки в кварталі 31 виділу 21, площею 10,0 га. Золочівського ДЛГП «Галсільліс» та відведено в рубку 206 дерев, а саме породи дуб 35 дерев, граб 140 дерев, осика 11 дерев, береза 18, берест 2.

Разом з тим, ОСОБА_11 , будучи фізичною особою-підприємцем, перебуваючи в цивільно-правових відносинах з Золочівським ДЛГП «Галсільліс», здійснюючи свою економічну діяльність, в тому числі за видами 46.73 оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, достовірно знав про наявні клеймовані на лісовій ділянці дерева, які безпосередньо відведенні в рубку та такі, що не підлягають рубці.

Водночас, ОСОБА_11 , будучи співорганізатором у складі організованої групи, діючи разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , 05.09.2023 та 07.09.2023 перебуваючи у кварталі № 31 виділу 21, площею 10,0 га, розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області, здійснив вибірку сироростучих дерев породи «дуб» та береза», які внаслідок здійснення незаконної порубки останній зможе реалізувати за готівкові кошти та розподілити їх між учасники групи, у кількості 7 дерев, діаметрами біля шийки кореня 52 см, 56 см, 57 см, 59 см, 57 см, 58 см та 58 см, породи «береза» у кількості 9 дерев, діаметрами біля шийки кореня 22,1-26 см, 30,1-34 см (3 шт.), 30,1-34 см (2 шт.), 34,1-38 см (2 шт.), 73 см та довів до відома останніх щодо необхідності порубки саме вказаних дерев.

В свою чергу ОСОБА_8 , діючи як організатор у складі організованої групи, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, переслідуючи мету незаконного збагачення, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та розуміючи про настання суспільно-небезпечних наслідків, доручив ОСОБА_13 05.09.2023 та 07.09.2023 вчинити незаконну порубку лісу дерев породи «дуб» та «береза» на території кварталу 31 виділу 21, площею 10,0 га, розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області

Водночас, ОСОБА_13 , будучи залученим в якості виконавця у складі організованої групи, усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи мету незаконного збагачення, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, в порушення вимог статті 69 Лісового кодексу України, п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761 та вимоги Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9, перебуваючи у кварталі 31 виділу 21 площею 10,0 га., розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області, за допомогою заздалегідь підготовленої ручної бензопили марки «STIHL» та інших невстановлених досудовим розслідуванням знарядь, 05.09.2023 та 07.09.2023 здійснив незаконну порубку 7 сироростучих дерев породи «дуб» та 9 сироростучих дерев породи «береза», шляхом відокремлення стовбура від кореня, до ступеня припинення росту, а саме :

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 52 см (дуб);

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 56 см (дуб);

-2 дерева з діаметром біля шийки кореня 57 см (дуб);

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 59 см (дуб);

-2 дерева з діаметром біля шийки кореня 58 см (дуб);

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 22,1-26 см (береза);

-5 дерев з діаметром біля шийки кореня 30,1-34 см (береза);

-2 дерева з діаметром біля шийки кореня 34,1-38 см (береза);

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 73 см (береза).

Після цього, з метою полегшення подальшого перевезення з місця порубки, зазначені дерева за вказівкою ОСОБА_11 було розрізано ОСОБА_9 на частини, завантажено водієм ОСОБА_14 (який не був обізнаний про злочинний план організованої групи) на належний йому вантажний автомобіль марки ЗІЛ 131 з номерним знаком НОМЕР_1 та транспортовано у невстановлене досудовим розслідуванням місце з метою їх реалізації та подальшого розподілу грошових коштів.

Такими протиправними діями, внаслідок незаконної порубки 16 вищевказаних дерев у кварталі 31 виділу 21 Золочівського ДЛГП «Галсільліс», розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області, заподіяно шкоду навколишньому природному середовищу, визначену відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної ліcу» № 665 від 23.07.2008, на загальну суму 234290,54 грн., яка в шістдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідки.

Окрім цього досудовим розслідуванням встановлено, що у відповідності до лісорубного квитка № 019609 серії ЛЬ ЛРК від 05.10.2023, матеріально-грошової оцінки лісосіки № 0001 від 21.09.2023 надано дозвіл на проведення вибірково-санітарної рубки в кварталі 18 виділу 6, площею 6,1 га. Золочівського ДЛГП «Галсільліс» та відведено в рубку 350 дерев, а саме породи граб 228 дерев, ясен 29, клен 39, липа 25, дуб 12, вільха 17.

Разом з тим, ОСОБА_11 , будучи співорганізатором у складі організованої групи, діючи разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , продовжуючи свою злочинну діяльність, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 20.09.2023 перебуваючи у кварталі № 18 виділу 6, площею 6,1 га, розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області здійснив вибірку сироростучих дерев породи «вільха», які внаслідок здійснення незаконної порубки останній зможе реалізувати за готівкові кошти та розподілити їх між учасники групи, у кількості 6 дерев, діаметрами біля шийки кореня 14,1-18 см, 22,1-26 см, 26,1-30 см, 30,1-34 см (3 шт.) та довів до відома останніх щодо необхідності порубки саме вказаних дерев.

В свою чергу ОСОБА_8 , продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи як організатор у складі організованої групи, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, переслідуючи мету незаконного збагачення, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та розуміючи про настання суспільно-небезпечних наслідків, доручив ОСОБА_7 у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 20.09.2023, вчинити незаконну порубку лісу дерев породи «вільха» на території кварталу 18 виділу 6, площею 6,1 га, розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області.

Водночас, ОСОБА_7 , будучи залученим в якості виконавця у складі організованої групи, усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи мету незаконного збагачення, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, в порушення вимог статті 69 Лісового кодексу України, п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761 та вимоги Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9, перебуваючи у кварталі 18 виділу 6 площею 6,1 га., розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області, за допомогою заздалегідь підготовленої ручної бензопили марки «STIHL» та інших невстановлених досудовим розслідуванням знарядь, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 20.09.2023 здійснив незаконну порубку 6 сироростучих дерев породи «вільха», шляхом відокремлення стовбура від кореня, до ступеня припинення росту, а саме :

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 14,1-18 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 22,1-26 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 26,1-30 см;

-3 дерева з діаметром біля шийки кореня 30,1-34 см.

Після цього, з метою полегшення подальшого перевезення з місця порубки, зазначені дерева за вказівкою ОСОБА_11 було розрізано ОСОБА_7 на частини, завантажено водієм ОСОБА_15 (який не був обізнаний про злочинний план організованої групи) на належний йому вантажний автомобіль марки ГАЗ з номерним знаком НОМЕР_2 та транспортовано у невстановлене досудовим розслідуванням місце з метою їх реалізації та подальшого розподілу грошових коштів.

Такими протиправними діями, внаслідок незаконної порубки 6 вищевказаних дерев у кварталі 18 виділу 6 Золочівського ДЛГП «Галсільліс», розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області, заподіяно шкоду навколишньому природному середовищу, визначену відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної ліcу» № 665 від 23.07.2008, на загальну суму 37949,95 грн., яка в двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є істотною шкодою.

Разом з тим, ОСОБА_10 , будучи як співорганізатор у складі організованої групи, діючи разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 21.09.2023, перебуваючи у кварталі № 31 виділу 21, площею 10,0 га., розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області здійснив вибірку сироростучих дерев породи «граб», які внаслідок здійснення незаконної порубки останній зможе реалізувати за готівкові кошти та розподілити їх між учасники групи, у кількості 2 дерев, діаметрами біля шийки кореня 30,1-34 см, 51 см та довів до відома останніх щодо необхідності порубки саме вказаних дерев.

В свою чергу, ОСОБА_8 , продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи як організатор у складі організованої групи, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, переслідуючи мету незаконного збагачення, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та розуміючи про настання суспільно-небезпечних наслідків, доручив ОСОБА_13 у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 21.09.2023, вчинити незаконну порубку лісу дерев породи «граб» на території кварталу 31 виділу 21, площею 10,0 га, розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області.

Водночас, ОСОБА_13 , будучи залученим в якості виконавця у складі організованої групи, усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи мету незаконного збагачення, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, в порушення вимог статті 69 Лісового кодексу України, п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761 та вимоги Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9, перебуваючи у кварталі 31 виділу 21 площею 10,0 га., розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області, за допомогою заздалегідь підготовленої ручної бензопили марки «STIHL» та інших невстановлених досудовим розслідуванням знарядь, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 21.09.2023 здійснив незаконну порубку 2 сироростучих дерев породи «граб», шляхом відокремлення стовбура від кореня, до ступеня припинення росту, а саме :

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 30,1-34 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 51 см.

Після цього, з метою полегшення подальшого перевезення з місця порубки, зазначені дерева за вказівкою ОСОБА_10 було розрізано ОСОБА_9 на частини, та в подальшому завантажено ОСОБА_10 на належний йому вантажний автомобіль марки УРАЛ з номерним знаком НОМЕР_3 та транспортовано у невстановлене досудовим розслідуванням місце з метою їх реалізації та подальшого розподілу грошових коштів.

Такими протиправними діями, внаслідок незаконної порубки 2 вищевказаних дерев у кварталі 31 виділу 21 Золочівського ДЛГП «Галсільліс», розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області, заподіяно шкоду навколишньому природному середовищу, визначену відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної ліcу» № 665 від 23.07.2008, на загальну суму 28080,08 грн. яка в двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є істотною шкодою.

Окрім цього досудовим розслідуванням встановлено, що у відповідності до лісорубного квитка № 019606 серії ЛЬ ЛРК від 04.09.2023, матеріально-грошової оцінки лісосіки № 1004 від 30.08.2023 надано дозвіл на проведення вибірково-санітарної рубки в кварталі 18 виділу 7, площею 5,5 га. Золочівського ДЛГП «Галсільліс» та відведено в рубку 245 дерев, а саме породи ясен 45, вільха 43, берест 35, верба 4, граб 104, дуб 7, липа 7.

Разом з тим, ОСОБА_10 , будучи співорганізатором у складі організованої групи, діючи разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 10.10.2023, перебуваючи у кварталі № 18 виділу 7, площею 5,5 га., розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області здійснив вибірку сироростучих дерев породи «берест», які внаслідок здійснення незаконної порубки останній зможе реалізувати за готівкові кошти та розподілити їх між учасники групи, у кількості 3 дерев, діаметрами біля шийки кореня 46,1-50 см, 55 см, 56 см та довів до відома останніх щодо необхідності порубки саме вказаних дерев.

В свою чергу, ОСОБА_8 , продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи як організатор у складі організованої групи, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, переслідуючи мету незаконного збагачення, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та розуміючи про настання суспільно-небезпечних наслідків, доручив ОСОБА_7 у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 10.10.2023, вчинити незаконну порубку лісу дерев породи «берест» на території кварталу 18 виділу 7, площею 5,5 га, розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області.

Водночас, ОСОБА_7 , будучи залученим в якості виконавця у складі організованої групи, усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи мету незаконного збагачення, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, в порушення вимог статті 69 Лісового кодексу України, п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761 та вимоги Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9, перебуваючи у кварталі 18 виділу 7 площею 5,5 га., розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області, за допомогою заздалегідь підготовленої ручної бензопили марки «STIHL» та інших невстановлених досудовим розслідуванням знарядь, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 10.10.2023 здійснив незаконну порубку 3 сироростучих дерев породи «берест», шляхом відокремлення стовбура від кореня, до ступеня припинення росту, а саме :

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 46,1-50 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 55 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 56 см.

Після цього, з метою полегшення подальшого перевезення з місця порубки, зазначені дерева за вказівкою ОСОБА_10 було розрізано ОСОБА_7 на частини, та в подальшому завантажено ОСОБА_10 на належний йому вантажний автомобіль марки УРАЛ з номерним знаком НОМЕР_3 та транспортовано у невстановлене досудовим розслідуванням місце з метою їх реалізації та подальшого розподілу грошових коштів.

Такими протиправними діями, внаслідок незаконної порубки 3 вищевказаних дерев у кварталі 18 виділу 7 Золочівського ДЛГП «Галсільліс», розташованого поблизу с. Бонишин Золочівської ОТГ Львівської області, заподіяно шкоду навколишньому природному середовищу, визначену відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної ліcу» № 665 від 23.07.2008, на загальну суму 63121,46 грн. яка в двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є істотною шкодою.

Разом з тим, ОСОБА_11 , будучи співорганізатором у складі організованої групи, діючи разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.10.2023, перебуваючи у кварталі № 31 виділу 21, площею 10,0 га., розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області здійснив вибірку сироростучих дерев породи «дуб», які внаслідок здійснення незаконної порубки останній зможе реалізувати за готівкові кошти та розподілити їх між учасники групи, у кількості 5 дерев, діаметрами біля шийки кореня 22,1-26 см, 46,1-50 см, 58 см (2 шт.), 62см та довів до відома останніх щодо необхідності порубки саме вказаних дерев.

В свою чергу ОСОБА_8 , продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи як організатор у складі організованої групи, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, переслідуючи мету незаконного збагачення, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та розуміючи про настання суспільно-небезпечних наслідків, доручив ОСОБА_13 у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.10.2023, вчинити незаконну порубку лісу дерев породи «дуб» на території кварталу 31 виділу 21, площею 10,0 га, розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області

Водночас, ОСОБА_13 , будучи залученим в якості виконавця у складі організованої групи, усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи мету незаконного збагачення, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, в порушення вимог статті 69 Лісового кодексу України, п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761 та вимоги Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9, перебуваючи у кварталі 31 виділу 21 площею 10,0 га, розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області, за допомогою заздалегідь підготовленої ручної бензопили марки «STIHL» та інших невстановлених досудовим розслідуванням знарядь, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.10.2023 здійснив незаконну порубку 5 сироростучих дерев породи «дуб», шляхом відокремлення стовбура від кореня, до ступеня припинення росту, а саме :

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 22,1-26 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 46,1-50 см;

-2 дерева з діаметром біля шийки кореня 58 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 62см.

Після цього, з метою полегшення подальшого перевезення з місця порубки, зазначені дерева за вказівкою ОСОБА_11 було розрізано ОСОБА_9 на частини, завантажено водієм ОСОБА_15 (який не був обізнаний про злочинний план організованої групи) на належний йому вантажний автомобіль марки ГАЗ з номерним знаком НОМЕР_2 та транспортовано у невстановлене досудовим розслідуванням місце з метою їх реалізації та подальшого розподілу грошових коштів.

Такими протиправними діями, внаслідок незаконної порубки 5 вищевказаних дерев у кварталі 31 виділу 21 Золочівського ДЛГП «Галсільліс», розташованого поблизу с. Сновичі Поморянської ОТГ Золочівського району Львівської області , заподіяно шкоду навколишньому природному середовищу, визначену відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної ліcу» № 665 від 23.07.2008, на загальну суму 96 717,51 грн., яка в шістдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідки.

Разом з тим, ОСОБА_11 , будучи співорганізатором у складі організованої групи, діючи разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 07.11.2023, перебуваючи у кварталі № 17 виділу 10, площею 0,5 га. філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України», розташованого поблизу с. Кругів Золочівської ОТГ Львівської області здійснив вибірку сироростучих дерев породи «вільха», які внаслідок здійснення незаконної порубки останній зможе реалізувати за готівкові кошти та розподілити їх між учасники групи, у кількості 7 дерев, діаметрами біля шийки кореня 38,1-42 см, 42,1-46 см, 46,1-50 см (3 шт.), 53 см, 72 см та довів до відома останнім щодо необхідності порубки саме вказаних дерев.

В свою чергу ОСОБА_8 , продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи як організатор у складі організованої групи, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, переслідуючи мету незаконного збагачення, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та розуміючи про настання суспільно-небезпечних наслідків, доручив ОСОБА_13 у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 07.11.2023, вчинити незаконну порубку лісу дерев породи «вільха» на території кварталу 17 виділу 10, площею 0,5 га філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України», розташованого поблизу с. Кругів Золочівської ОТГ Львівської області.

Водночас, ОСОБА_13 , будучи залученим в якості виконавця у складі організованої групи, усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи мету незаконного збагачення, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, в порушення вимог статті 69 Лісового кодексу України, п. 2 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761 та вимоги Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 № 9, перебуваючи у кварталі 17 виділу 10 площею 0,5 га філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України», розташованого поблизу с. Кругів Золочівської ОТГ Львівської області, за допомогою заздалегідь підготовленої ручної бензопили марки «STIHL» та інших невстановлених досудовим розслідуванням знарядь, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 07.11.2023 здійснив незаконну порубку 7 сироростучих дерев породи «вільха», шляхом відокремлення стовбура від кореня, до ступеня припинення росту, а саме:

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 38,1-42 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 42,1-46 см;

-3 дерева з діаметром біля шийки кореня 46,1-50 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 53 см;

-1 дерево з діаметром біля шийки кореня 72 см.

Після цього, з метою полегшення подальшого перевезення з місця порубки, зазначені дерева за вказівкою ОСОБА_11 було розрізано ОСОБА_9 на частини, завантажено водієм ОСОБА_15 (який не був обізнаний про злочинний план організованої групи) на належний йому вантажний автомобіль марки ГАЗ з номерним знаком НОМЕР_2 та перевантажено на транспортний засіб марки DAF з номерним знаком НОМЕР_4 з причіпом з номерним знаком НОМЕР_5 , належний ОСОБА_16 (який також не був обізнаний про злочинний план організованої групи) та транспортовано у невстановлене досудовим розслідуванням місце з метою їх реалізації та подальшого розподілу грошових коштів.

Такими протиправними діями, внаслідок незаконної порубки 7 вищевказаних дерев у кварталі 17 виділу 10 площею 0,5 га. філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України», розташованого поблизу с. Кругів Золочівської ОТГ Львівської області, заподіяно шкоду навколишньому природному середовищу, визначену відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної ліcу» № 665 від 23.07.2008, на загальну суму 139 250,20 грн., яка в шістдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідки.

Таким чином ОСОБА_7 обвинувачується у здійсненні незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

29.05.2024 ОСОБА_7 повідомлено, про те, що він підозрюється в здійсненні незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_7 застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 22.00 год. до 07.00 год. строком до 31.07.2024.

Також, ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 ОСОБА_7 відсторонено від посади лісника Золочівського ДЛГП «Галсільліс» строком до 31.07.2024.

Таким чином ОСОБА_9 обвинувачується у здійсненні незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України; здійсненні незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України.

29.05.2024 ОСОБА_9 повідомлено, про те, що він підозрюється в:

- здійсненні незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

- здійсненні незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні криміналь них правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України.

Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_9 застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 22.00 год. до 07.00 год. строком до 31.07.2024.

Також, ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 ОСОБА_9 відсторонено від посади лісника Золочівського ДЛГП «Галсільліс» строком до 31.07.2024.

Таким чином ОСОБА_8 обвинувачується в організації незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України; організації незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України.

29.05.2024 ОСОБА_8 повідомлено, про те, що він підозрюється в:

- організації незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України;

- організації незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_8 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 23 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (69644 грн.), з покладенням обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, строком до 31.07.2024.

Таким чином ОСОБА_10 обвинувачується у організації незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

29.05.2024 ОСОБА_10 повідомлено, про те, що він підозрюється в організації незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_10 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (60560 грн.), з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, строком до 31.07.2024.

Таким чином ОСОБА_11 обвинувачується у організації незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України; організації незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України.

29.05.2024 ОСОБА_17 повідомлено, про те, що він підозрюється в:

- організації незаконної порубки дерев, що завдало істотної шкоди, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України;

- організації незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненій організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 10.06.2024 щодо ОСОБА_11 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (121 120 грн.), з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, строком до 31.07.2024.

Вказуючи на обґрунтованість висунутого обвинувачення, а також на наявність ризиків здійснення обвинуваченим дій, запобігання спробам яких є метою застосування запобіжного заходу у кримінальному проваджені, сторона обвинувачення звернулась до суду із клопотаннями про продовження строку відсторонення обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_9 від посади, про продовження строку дії обов`язків, передбачених ст.194 КПК України щодо обвинувачених ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 та обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченим ОСОБА_9 та ОСОБА_7 .

Прокурор в судовому засідання подані клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав наведених в таких, щодо запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту уточнив, що такі саме просить суть обрати.

Обвинувачений ОСОБА_7 та його захисник ОСОБА_3 заперечили проти задоволення клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та продовження строку відсторонення від посади обвинуваченого ОСОБА_7 та просили відмовити в таких повністю, про що адвокат сеньків також додав письмові заперечення на вказані клопотання.

Обвинувачений ОСОБА_8 не заперечив щодо задоволення клопотання прокурора.

Обвинувачений ОСОБА_11 не заперечив щодо задоволення клопотання прокурора.

Обвинувачений ОСОБА_10 не заперечив щодо задоволення клопотання прокурора.

Обвинувачений ОСОБА_9 та його захисник ОСОБА_18 не заперечили щодо задоволення клопотань прокурора.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотань та надані в суді документи, суд приходить до наступного.

Встановлено, що в провадженні Золочівського районного суду Львівської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12023140000000945 від 27.07.2023 про обвинувачення ОСОБА_8 , ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України, ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України, ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 246 КК України.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_8 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 23 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (69644 грн.), з покладенням обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, строком до 31.07.2024.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_10 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (60560 грн.), з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, строком до 31.07.2024.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 10.06.2024 щодо ОСОБА_11 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (121 120 грн.), з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, строком до 31.07.2024.

Виходячи з поняття «обґрунтована підозра», наведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Фактів і інформації, які переконливо свідчать про причетність ОСОБА_8 , ОСОБА_11 до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, в клопотанні прокурора та доданих до нього матеріалах міститься достатньо для висновку про обґрунтованість повідомленої їй підозри.

Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.09.1990).

Щодо обвинувачених ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 внесено заставу, у зв`язку з чим звільнено з під варти, відтак останні, відповідно до вимог ч. 4 ст. 202 КПК України вважаються таким, до яких застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Відповідно до ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.

Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладення на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищення, схову або спотворення будь-якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; вчиненню іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, в якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити: 1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; 2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Вирішуючи питання про застосування, продовження, зміну або скасування запобіжного заходу при розгляді відповідних клопотань, суд зобов`язаний: здійснювати повноваження із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування і судового розгляду та враховувати, що запобіжні заходи у кримінальному провадженні обмежують права особи на свободу та особисту недоторканність, гарантовані ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року (Конвенція), а тому можуть бути застосовані тільки за наявності законної мети та підстав, визначених КПК України, з урахуванням відповідної практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Крім того, як неодноразово зазначав Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях, у випадках коли констатував порушення статті 5 Конвенції щодо розгляду доцільності продовження строків тримання особи під вартою, протягом як досудового розслідування, так і судового розгляду, продовження строків тримання під вартою повинно ґрунтуватися на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи зменшуються ризики, які стали підставою для взяття особи під вартою на початковій стадії розслідування.

Враховуючи вказане, суд вважає, що встановлені раніше ризики, передбачені ст. 177 КПК України, продовжують існувати, тому, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки обвинувачених ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , суд вважає необхідним продовжити строк дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України та покладених на обвинувачених ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ухвалами Галицького районного суду м. Львова.

Щодо обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , то ухвалами Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Так, за приписами частини першої, другої та шостоїстатті 181 КПК Українидомашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців.

Статтею 194 КПК Українипередбачено, що під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення, наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбаченіст.177 КПК Українита недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним в клопотанні.

Згідно з ч. 2ст.181 КПК Українизапобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

ОСОБА_9 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, зокрема і ч.4 ст.246 КК України, санкція якого передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до семи років, в силуст.12 КК України, відноситься до тяжкого злочину.

ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, зокрема і ч.2 ст.246 КК України, санкція якого передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до п`яти років, в силуст.12 КК України, відноситься до нетяжкого злочину.

З метою забезпечення права особи на свободу та особисту недоторканність, що гарантується ст. 5 ЄКПЛ, доцільно застосовувати (враховувати) правову позицію ЄСПЛ, яка викладена в рішенні ЄСПЛ «Навальний проти Росії (№ 2)» (Navalnuyy v. Russia №2), №43734/14, від 09 квітня 2019 року при оцінці пропорційності інкримінованого особі кримінального правопорушення відносно запобіжного заходу про застосування якого просить сторона обвинувачення.

Небезпеку переховування від правосуддя не можна виміряти тільки залежно від суворості можливого покарання, її треба визначати з врахуванням низки інших релевантних факторів, які можуть підтвердити наявність небезпеки переховування від правосуддя. При цьому треба враховувати характер обвинуваченого, його моральні якості, його кошти, зв`язки із державою, у які його переслідували за законом, і його міжнародні контакти (справа W v Switzerland), 14379/88, 26 січня 1993 року.

Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_7 застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 22.00 год. до 07.00 год. строком до 31.07.2024.

Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 щодо ОСОБА_9 застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 22.00 год. до 07.00 год. строком до 31.07.2024.

Під час розгляду клопотання, як того вимагає закон, суддею перевірено наявність достатніх підстав вважати, що ризики, на які вказує прокурор існують і підтверджуються копіями матеріалів кримінального провадження та встановлено, що застосування саме такого запобіжного заходу ОСОБА_9 та ОСОБА_19 , буде достатнім та необхідним для належної поведінки обвинувачених і таким, що зможе запобігти ризикам, передбаченимст.177 КПК України, оскільки підстав для застосування більш суворого або більш м`якого запобіжного заходу на даний час не встановлено.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне обрати щодо обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_9 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби із встановленням визначених судом обов`язків.

Щодо обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , то ухвалами Галицького районного суду м.Львова від 31.05.2024 останніх відсторонено від посад лісника Золочівського ДЛГП «Галсільліс» строком до 31.07.2024.

Згідно зістаттею 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є, зокрема, відсторонення від посади.

Відповідно до ч. 5ст. 65 Закону України«Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину (частина 1статті 154 КПК України).

Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимогстатті 158 Кримінального процесуального кодексу України(частина 2статті 154 КПК України).

Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимогстатті 158 цього Кодексу.

Статтею 158 КПК Українипередбачено, що прокурор, а щодо члена Національного агентства з питань запобігання корупції Генеральний прокурор або його заступник, має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченомустаттею 156 цього Кодексу.

Слідчий суддя, суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що: 1) обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; 2) сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.

Підсумовуючи вищевикладене, та огляду на встановлену за наслідками підготовчого судового засідання інформацію про особи обвинувачених суд вважає, що прокурором доведено наявність передбаченихстаттею 177 КПК Україниризиків, суд зазначає, що клопотання про продовження відсторонення від посади подані стороною обвинувачення на передбачених кримінальним процесуальним законом підставах та для досягнення легітимної мети, яка може бути досягнута шляхом застосування до обвинуваченого відсторонення ОСОБА_9 та ОСОБА_7 від займаної посади, що у даному випадку буде розумним та співрозмірним обмеженням прав обвинувачених з огляду на завдання кримінального провадження та суспільний інтерес, який незважаючи на презумпцію невинуватості, превалює над принципом поваги до свободи особистості.

Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність продовження відсторонення обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_7 від займаних посад.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 177, 178, 179, 193, 194, 195, 196, 199, 309, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк відсторонення обвинуваченого ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Колтів Золочівського району Львівської області, громадянина України, українця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , від посади лісника Золочівського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», код ЄДРПОУ 23956468 строком до 27 вересня 2024 року.

Продовжити строк відсторонення обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Корчин Сколівського району Львівської області, громадянина України, українця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , від посади лісника Золочівського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», код ЄДРПОУ 23956468 строком до 27 вересня 2024 року.

Обрати запобіжнийзахідувигляді нічногодомашньогоарешту щодо обвинуваченого ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженцяс.КолтівЗолочівськогорайону Львівськоїобласті,громадянинаУкраїни,українця,зареєстрованоготапроживаючого заадресою: АДРЕСА_1 , строком до 27 вересня 2024 року, з покладенням на обвинуваченого ОСОБА_9 наступних обов`язків, передбачених ст.194 КПК України:

- не залишати місце постійного проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу суду в нічний час доби з 22.00 год. до 07.00 год.;

- прибувати до суду із встановленою періодичністю;

- не відлучатися із Львівської області, без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування із свідками у вказаному кримінальному провадженні.

Продовжити строк дії обов`язків, передбачених ст.194КПК України щодо обвинуваченого ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Тернопіль, громадянина України, українця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , строком до 27 вересня 2024 року, зокрема:

- прибувати до суду із встановленою періодичністю;

- не відлучатися із Тернопільської області, без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби у Тернопільській області свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування із свідками у вказаному кримінальному провадженні.

Обрати запобіжнийзахідувигляді нічногодомашньогоарешту щодо обвинуваченого щодо обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Корчин Сколівського району Львівської області, громадянина України, українця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , строком до 27 вересня 2024 року, з покладенням на обвинуваченого ОСОБА_7 наступних обов`язків, передбачених ст.194 КПК України:

- не залишати місце постійного проживання, що за адресою: АДРЕСА_2 , без дозволу суду в нічний час доби з 22.00 год. до 07.00 год.;

- прибувати до суду із встановленою періодичністю;

- не відлучатися із Львівської області, без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування із свідками у вказаному кримінальному провадженні.

Продовжити строк дії обов`язків, передбачених ст.194КПК України щодо обвинуваченого ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця с. Мильно Зборівського району Тернопільської області, громадянину України, українцю, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_4 , строком до 27 вересня 2024 року, зокрема:

- прибувати до суду із встановленою періодичністю;

- не відлучатися із Тернопільської області, без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби у Тернопільській області свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування із свідками у вказаному кримінальному провадженні.

Продовжити строк дії обов`язків, передбачених ст.194КПК України щодо обвинуваченого ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця с. Великий Ходачків Козівського району Тернопільської області, громадянина України, українця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_5 , строком до 27 вересня 2024 року, зокрема:

- прибувати до суду із встановленою періодичністю;

- не відлучатися із Тернопільської області, без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби у Тернопільській області свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування із свідками у вказаному кримінальному провадженні.

Виконання ухвали доручити прокурорам у цьому кримінальному провадженні.

Встановити строк дії ухвали до 27 вересня 2024 року включно.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом 5 діб з моменту її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудЗолочівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.07.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120990789
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —445/1476/24

Ухвала від 29.07.2024

Кримінальне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

Ухвала від 04.07.2024

Кримінальне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні