Вирок
від 14.08.2024 по справі 341/1569/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 341/1569/24

Номер провадження 1-кп/341/167/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2024 року м. Галич

Галицький районний суд Івано-Франківської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши в спрощеному провадженні, за відсутності учасників судового провадження кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024096140000068від 03липня 2024року за обвинуваченням

ОСОБА_2 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Лани, Галицького р-ну., Івано-Франківської обл., зареєстроване місце проживання якого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не одруженого, не працюючого, не судимого, з середньою освітою,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 162 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 незаконно проник до житла потерпілої ОСОБА_3 при наступних обставинах.

ОСОБА_2 , 15 червня 2024 року, близько 17 год. 40 хв., перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, прямував по АДРЕСА_1 , і проходячи повз будинковолодіння АДРЕСА_2 , що знаходиться на вказаній вулиці, вирішив зайти до своєї односельчанки ОСОБА_3 , яка проживає з мамою ОСОБА_4 за вказаною адресою, щоб з`ясувати чому вона зводить на нього наклепи.

З цією метою ОСОБА_2 зайшов на територію господарства ОСОБА_4 , що знаходиться по АДРЕСА_1 і усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, розуміючи, що його дії порушують гарантоване конституцією України право особи на недоторканість житла, діючи умисно, у порушення встановленого законом порядку, та з метою незаконного проникнення до житла ОСОБА_4 , порушуючи гарантоване частиною 1 статті 30 Конституції України конституційне право останньої на недоторканість житла, незаконно, проти волі власниці та інших законних володільців, за відсутності визначених законом підстав, через незачинені вхідні двері, проник у середину помешкання, де розпочав словесний конфлікт з ОСОБА_4 та її дочкою ОСОБА_3 .

При цьому, ОСОБА_2 виражався в адресу обох жінок нецензурною лайкою і на їх вимогу покинути житло не реагував та відмовився покидати помешкання.

Протиправні дії ОСОБА_2 були припинені ОСОБА_4 , яка із застосуванням фізичної сили виштовхала чоловіка за межі території свого господарства.

Дії ОСОБА_2 органи досудового розслідування кваліфікували за частиною 1 статті 162 КК України, а саме як незаконне проникнення до житла особи.

Прокурор звернувся до суду з клопотанням про розгляд кримінального провадження в спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Обвинуваченим ОСОБА_2 в присутності захисника - адвоката ОСОБА_5 подано заяву, згідно якої він беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згідний на розгляд в спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні та без виклику учасників судового провадження.

Ухвалою суду від 24 липня 2024 року постановлено провести розгляд на підставі обвинувального акта у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 12024096140000068 від 03 липня 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 162 КК України за відсутності учасників судового провадження.

На підставі статей 302, 381, 382 КПК України суд здійснює розгляд обвинувального акта в спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження. Вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження (частина 2 статті 382 КПК України).

Суд, дослідивши докази кримінального провадження, дійшов переконання, що встановлені органом досудового розслідування обставини щодо винуватості ОСОБА_2 у вчиненні вищезазначеного діяння доведені повністю, а дії обвинуваченого кваліфіковано вірно за частиною 1 статті 162 КК України.

Обираючи обвинуваченому покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відноситься до категорії проступків, особу обвинуваченого, який раніше не судимий.

Обставини, що пом`якшують покарання обвинуваченому є щире каяття.

Обставини, що обтяжують покарання є вчинення кримінального правопорушення у стані алкогольного сп`яніння.

За характеристикою з місця проживання, ОСОБА_2 характеризується позитивно. На обліку в лікаря нарколога перебуває з 12 жовтня 2016 року. За допомогою до психіатра не звертався.

Враховуючи викладене, суд вважає, що виправлення обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства і покарання слід призначити у виді штрафу в межах санкцій частин статтей за якими кваліфіковано діяння.

Враховуючи зазначене суд вважає, що покарання за вчинення кримінального правопорушення слід призначити в межах санкції частини статті, за якою кваліфіковано діяння у виді штрафу.

Слід вирішити питання про речові докази відповідно до статті 100 КПК України.

Керуючись статтями 370, 374, 377 КПК України, суд,

у х в а л и в:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 162 КК України та призначити такому покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Речові докази:

-DVD-Rдиск іззаписом від15червня 2024року - залишити при матеріалах справи.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особою, яка перебуває під вартою протягом тридцяти днів з моменту вручення їй копії судового рішення.

СуддяОСОБА_6

СудГалицький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120992250
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина Порушення недоторканності житла

Судовий реєстр по справі —341/1569/24

Ухвала від 22.01.2025

Кримінальне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ГАПОЛЯК Т. В.

Вирок від 14.08.2024

Кримінальне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ГАПОЛЯК Т. В.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ГАПОЛЯК Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні