ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"08" серпня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/567/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Шніт А.В.,
розглядаючи справу
за позовом Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго"
до Черняхівської селищної ради
про стягнення 185 291,73грн,
за участю представників сторін:
від позивача: Атаманюк В. В. - дов. № 24 від 20.12.2022 (в режимі відеоконференції);
від відповідача: не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Ружинської селищної ради 185291,73грн, з яких: 89002,14грн основного боргу, 14119,11грн пені, 42188,71грн 15% річних та 39981,77грн інфляційних.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов`язань з оплати спожитої електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником "останньої надії" у період січня-лютого 2021 року.
В якості правових підстав позивач вказує, зокрема, на ст.525, 526, 625, 629 Цивільного кодексу України, ст.64 Закону України "Про ринок електричної енергії".
Ухвалою суду від 28.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено на "25" червня 2024 р. о 10:30.
12.06.2024 до суду через систему "Електронний суд" від представника відповідача надійшов відзив з додатками, відповідно до якого просить суд відмовити в частині позовних вимог, а саме, рахувати заборгованість за спожиту електричну енергію за період з 01.01.2021 по 26.01.2021, оскільки 26.01.2021 укладено договір з ТОВ "ЖОЕК"; за вказаний період нараховувати інфляційні та 3 % річних, відмовити в позовних вимогах щодо нарахування пені.
24.06.2024 до суду через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла відповідь на відзив.
25.06.2024 до суду через систему "Електронний суд" від представника відповідача надійшли заперечення відповідь на відзив.
Ухвалою суду від 25.06.2024 оголошено перерву до "08" серпня 2024 р. о 14:15.
Відповідач повноваженого представника в судове засідання не направив. Ухвала від 25.06.2024 надіслана Черняхівській селищній раді в її електронний кабінет, про що свідчить довідка про доставку електронного листа.
Представник позивача в судовому засіданні заявив усне клопотання про залучення до участі у справі третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія".
Відповідно до ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" є учасником відносин, що склалися між сторонами, в матеріалах справи міститься договір №223-Т про постачання електричної енергії споживачу від 26.01.2021 укладений між Черняхівською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія", а тому рішення по даній справі може вплинути на його права щодо відповідача у справі.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про залучення Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні відповідача.
Відповідно до ч.1, 2 ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Як визначено ч.1 ст.12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).
Згідно з ст.15 ГПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
У ч.6 ст.250 ГПК України зазначено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження належить до дискреційних повноважень суду першої інстанції.
Суд зазначає, що питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження вирішувалось на стадії відкриття провадження у справі. Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд, врахувавши ціну позову, категорію і складність справи, та зважаючи на ту обставину, що зазначена справа належала до малозначних в розумінні Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку, що справа підлягала розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи викладене, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, починаючи зі стадії відкриття провадження.
Окрім того, з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, суд надає можливість представнику позивача брати участь у наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 50, 197, 182, 234, 235, 250 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Здійснювати розгляд справи №906/567/24 за правилами загального позовного провадження.
2. Залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" (10003, м. Житомир, майдан Перемоги, 10 ідентифікаційний код 42095943) до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
3. Призначити підготовче засідання на "12" вересня 2024 р. о 15:00 Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65, в залі судових засідань № 108
4. Забезпечити участь представника позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку (пошук в мережі Інтернет за посиланням: https://vkz.court.gov.ua).
5. Позивачу:
- до 30.08.2024 надіслати на адресу третьої особи копію позовної заяви з додатками та відповідь на відзив (докази направлення - надати суду).
6. Відповідачу:
- до 30.08.2024 надіслати на адресу третьої особи копії відзиву на позовну заяву з додатками та заперечення на відповідь на відзив (докази направлення - надати суду).
7. Третій особі:
- до 10.09.2024 надати письмове пояснення по суті справи, копії якого надіслати учасникам справи (докази направлення - надати суду).
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та не підлягає оскарженню.
Суддя Шніт А.В.
Відправити:
1 - позивачу через електронний кабінет
2 - відповідачу через електронний кабінет
3- третій особі через електронний кабінет
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120993625 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні