У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.08.2024 Справа №607/17386/24
14 серпня 2024 року м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька І.М., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Кавійчик Віта Петрівна, до державного нотаріуса Кременецької державної нотаріальної контори Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Остапчука Віталія Степановича про визнання права власності на нерухоме майно,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Кавійчик В.П., звернувся до суду із позовом до відповідача державного нотаріуса Кременецької державної нотаріальної контори Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Остапчука Віталія Степановича про визнання права власності на квартиру за АДРЕСА_1 , загальною площею 69 кв.м.
Встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, зокрема позивачем не зазначено ціни позову та не надано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з вимогами п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
У позовній заяві позивач просить визнати за ним право власності на квартиру за АДРЕСА_1 , загальною площею 69 кв.м.
Водночас, позивачем не зазначено ціни позову, тобто дійсну вартість вказаної квартири.
В силу вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору, є звіт про оцінку майна. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Згідно з висновками, викладеними у пункті а ст. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Відтак, для встановлення дійсної вартості спірного нерухомого майна позивач вправі звернутись до суб`єктів оціночної діяльності, експертних чи ріелторських організацій або ж використовуючи інформацію друкованих (інтернет) засобів інформації з оголошеннями про продаж аналогічних об`єктів нерухомості.
Водночас, відсутність належних доказів на підтвердження вартості спірного нерухомого майна позбавляє суд можливості встановити дійсну ціну позову.
Відповідно до вимог ст. 177 ЦПК України до позовної заяви позивач повинен додати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В силу вимог п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду позовної заяви майнового характеру фізичною собою, сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб, що станом на 01 січня 2024 року становить 1211,20 грн та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 15140 грн.
Таким чином, позивачу необхідно вказати ціну позову та сплатити судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1211,20 грн) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140 грн). Також, позивачу необхідно надати оригінал документу на підтвердження сплати судового збору.
Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків, а саме:
1)зазначити ціну позову (дійсну вартість спірної квартири);
2)сплатити судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1211,20 грн) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140 грн) та надати оригінали документу, що підтверджують сплату судового збору.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами рахунку та оригінал квитанції про оплату подати до суду у вищевказаний строк:
рахунок отримувача: UA968999980313101206000019751,
код отримувача: 37977599; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); отримувач: ГУК у Терн.обл./тг м.Терноп./22030101
код бюджетної класифікації 22030101; МФО 899998
призначення платежу -Судовий збір, за позовом прізвище ініціали, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
На підставі наведеного і, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Кавійчик Віта Петрівна, до державного нотаріуса Кременецької державної нотаріальної контори Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Остапчука Віталія Степановича про визнання права власності на нерухоме майно слід залишитибез рухуі надатипозивачу строкдо десятиднів з дня вручення ухвали суду, для усунення недоліків, а саме: вказати ціну позову (дійсну вартість спірної квартири); сплатити судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1211,20 грн) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140 грн) та надати оригінали документу, що підтверджують сплату судового збору.
У випадку виконання позивачем вищевказаних вимог ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду.
Інакше заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Суддя І.М. Черніцька
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121000322 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Черніцька І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні