СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-о/759/844/24
ун. № 759/16522/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2024 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Петренко Н.О., перевіривши виконання вимог ст.ст. 295-297 ЦПК України в заяві ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Святошинської в м. Києві державної адміністрації (03115, м. Київ, просп. Берестейський, 97) про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
встановив:
При вирішенні питання про відкриття провадження у даній цивільній справі були вивчені матеріали заяви.
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 ст. 293 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 5 ст. 293 ЦПК України у випадках, встановлених пунктами 1, 9 і 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Заявник у своїй заяві просив призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Визнавши матеріали заяви такими, що відповідають вимогам ст.ст. 175, 297 ЦПК України, суд вважає достатнім наявність підстав для відкриття провадження по справі та призначення судово-психіатричної експертизи.
Керуючись ст.ст. 175, 187, 252, 293, 298 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Святошинської в м. Києві державної адміністрації про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Залучити до участі у справі адвоката Науменка Сергія Володимировича для представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
В порядку досудової підготовки справи витребувати медичну карту ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з Правобережної психіатричної амбулаторії № 2 за адресою: м. Київ, вул. Щербакова, 64-А.
Після проведення судово-психіатричної експертизи медична документація буде повернута.
Для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 призначити по справі судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:
1)Чи страждає ОСОБА_2 на будь-яке психічне захворювання?
2)Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними ?
3)Чи є захворювання ОСОБА_2 хронічним і стійким?
4)Чи потребує ОСОБА_2 постійної опіки?
Проведення експертизи доручити експертам Державна установа «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» ( м. Київ, вул. Кирилівська, 103).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Надати в розпорядження експертів медичну документацію ОСОБА_2 .
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою http://court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення .
Учасники справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя Н.О. Петренко
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 121003858 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Петренко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні