Справа № 578/430/24>
провадження № 2/578/193/24
Рішення
Іменем України
15 серпня 2024 року селище Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області у складі: головуючого судді Басової В.І., з участю секретаря с/з Верещак С.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника позивача - адвоката Онопрієнко Юрія Олександровича до Миропільської сільської ради Сумської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в :
У травні 2024 року ОСОБА_1 в особі представника позивача -адвоката Онопрієнко Юрія Олександровича звернулась до суду з позовом, яким просила надати їй додатковий строк в три місці, достатній для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті матері- ОСОБА_2 ,1953 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 1,9100 га з кадастровим номером 5922383300:05:002:0569, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства та приватний житловий будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 . 01 травня 2024 року Позивачка звернулася до Приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Щербини Тетяни Вікторівни із наміром подати заяву про прийняття спадщини. Але листом приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Щербини Т. В. від 01 травня 2024 року за № 57/01-16 їй відмовлено у реєстрації заяви про прийняття спадщини та у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , оскільки, позивачем не була подана заява про прийняття спадщини до нотаріальних органів та був пропущений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини та рекомендовано звернутись до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті матері . Строк у шість місяців для прийняття спадщини пропущений нею в зв`язку з необізнаністю зі спадковим законодавством, та змінами в законодавстві.
Сторони в судове засідання не з`явились, повідомлені належним чином надали заяви про розгляд справи без їх участі, представник позивача - адвокат Онопрієнко Ю.О. позовні вимоги підтримує, відповідач позов визнає.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 , яка на день смерті була зареєстрована сама за адресою: АДРЕСА_2 ).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, зокрема, на земельну ділянку площею 1,9100 га з кадастровим номером 5922383300:05:002:0569, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства та приватний житловий будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 )
Позивач є донькою померлої ОСОБА_2 та спадкоємцею першої черги за законом відповідно до ст.1261 Цивільного Кодексу України.
Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину в установленому законом порядку ні за законом ні за заповітом не має.
01 травня 2024 року з метою реєстрації заяви про прийняття спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 позивач звернулась до приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Щербини Тетяни Вікторівни .
Але листом приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Щербини Т. В. від 01 травня 2024 року за № 57/01-16 їй відмовлено у реєстрації заяви про прийняття спадщини та у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , оскільки, позивачем не була подана заява про прийняття спадщини до нотаріальних органів та був пропущений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини та рекомендовано звернутись до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті матері.
Згідно Витягу зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 76828441 від 01.05.2024 року, наданого приватним нотаріусом Щербиною Т.В., інформація про заведені спадкові справи після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 відсутня ( ас.16).
Згідно ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач не звернулась своєчасно до нотаріуса для одержання свідоцтва про право на спадщину в зв`язку з необізнаністю зі спадковим законодавством, тому нею і пропущений шестимісячний термін для прийняття спадщини.
За відсутності будь-якого застереження, факт, визнаний сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, вважається встановленим. Тобто, визнання позову відповідачем, згідно ст.82 ЦПК України, є обов`язковим для суду, оскільки обставини, визнані сторонами не підлягають доказуванню.
Із зазначених положень цивільного законодавства встановлено, що обраний позивачем спосіб захисту відповідає вимогам закону та змісту правовідносин.
В судовому засіданні встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Ухвалюючи рішення про задоволення позову, суд врахував, що при такому вирішенні спору буде досягнуто справедливий баланс інтересів сторін та останнє відповідатиме загальноприйнятим нормам та духу цивільно-правових відносин.
Позивач не заявляв вимоги про стягнення судових витрат, тому дане питання судом не вирішувалось.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 8, 10, 11, 13, 142, 259, 263 - 265 ЦПК України,
у х в а л и в :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повні найменування учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Представник позивача - адвокат Онопрієнко Юрій Олександрович, місце перебування за адресою: АДРЕСА_5 .
Відповідач: Миропільська сільська рада Сумської області, місце знаходження юридичної особи: 42410, с. Миропілля вул Сумська буд 23 Сумського району, Сумської області ЄДРПОУ 04389354.
Суддя В.І.Басова
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121013079 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Басова В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні