12.08.24 Справа № 696/956/24
2/696/272/24
Ухвала
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
12 серпня 2024 року м. Кам`янка
Кам`янський районний суд Черкаської області у складі судді Шкреби В.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «АІА Фінанс Груп» (код ЄДРПОУ 41184403, вул. Михайлівська, б. 15/1б, м. Київ), третя особа приватний виконавець виконавчого нотаріального округу Черкаської області Чупис Тетяна Петрівна (вул. Смілянська, б. 118, оф. 201 м. Черкаси ) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,
встановив :
До Кам`янського районного суду Черкаської області надійшов вказаний цивільний позов.
Відповідно до ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
За змістом ч. 12 ст. 28 ЦПК України, позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.
При цьому, у своїй позовній заяві позивач скориставшись наданим їй правом стосовно підсудності справи за вибором позивача, у відповідності до положень ч. 12 ст. 28 ЦПК України, посилаючись на місце свого проживання (реєстрації).
Згідно положень п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих написів нотаріусів.
Місце виконання рішення визначене статтею 24 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.
Частиною 2 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Отже, законодавець пов`язує місце виконання рішення з місцем вчинення виконавчих дій.
Згідно роз`яснень, викладених у п. 37 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» №3 від 01.03.2013, право вибору між судами, яким згідно із правилом загальної підсудності і правилом альтернативної підсудності підсудна справа, належить виключно позивачеві.
Також, частина 2 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» пов`язує місце виконання рішення приватним виконавцем з місцем проживання, перебування боржника фізичної особи, а не з адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, місцем виконання оскаржуваного виконавчого напису є місце проживання позивача.
Тож, позовна заява та додатки до неї відповідають вимогам, встановленим статтями 175-177 ЦПК України, підстав для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Відповідно до частини 4 статті 19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Розглянувши матеріали, суд приходить до висновку, що дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Крім цього, суд не вбачає підстав для залучення до розгляду в якості третьої особи приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Головкіної Я.В., так як наказом Міністерства юстиції України № 1424/5 від 19 квітня 2021 року свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю останної було анульовано.
Керуючись ст.ст. 19, 187, 260, 261 ЦПК України,
постановив :
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «АІА Фінанс Груп» (код ЄДРПОУ 41184403, вул. Михайлівська, б. 15/1б, м. Київ), третя особа приватний виконавець виконавчого нотаріального округу Черкаської області Чупис Тетяна Петрівна (вул. Смілянська, б. 118, оф. 201 м. Черкаси ) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню та відкрити провадження у справі.
Цивільну справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 23 вересня 2024 року на 14 год. 00 хв. у приміщенні Кам`янського районного суду Черкаської області за адресою вул. Пушкіна, 45 м. Кам`янка Черкаської області, зал № 1 у відкритому судовому засіданні.
Встановити відповідачу в строк до 01 вересня 2024 року, але не менше п`ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов та доказів до нього з обов`язковим направленням його копій учасникам справи. В цей же строк відповідач має право подати зустрічний позов. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Запропонувати позивачу у строк до 11 вересня 2024 року, але не менше п`яти днів з дня отримання копії відзиву, подати до суду відповідь на відзив, а його копії та документи до нього одночасно надіслати іншим учасникам.
Запропонувати відповідачу у строк до 18 вересня 2024 року, але не менше двох днів з дня отримання копії відповіді на відзив, ознайомитись із нею та надати суду заперечення.
Зобов`язати третю особу в строк до 01 вересня 2024 року подати до суду пояснення.
Роз`яснити положення ч.8 ст. 83 ЦПК України,що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Також, ч.9 ст. 83 ЦПК України передбачає, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, а недотримання цього правила і відсутність у суду підтвердження такого надсилання має наслідком не взяття судом їх до уваги (крім випадків наявності цих доказів у іншого учасника, надмірного обсягу доказів, подання їх в електронній формі або віднесення їх до публічно доступних).
Повідомити учасників про підготовче засідання та направити їм копії ухвали. Здійснити їх виклик.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою km.ck.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише з мотивів порушення правил підсудності безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її вручення В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : Шкреба В.В.
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121017378 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Шкреба В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні