ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"15" серпня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/695/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
розглянувши матеріали за заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖУРАВКА», с. Журавка, Варвинського району, Чернігівської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Роменський завод продтоварів", м. Берегове, Закарпатської області
про відкриття провадження у справі про банкрутство
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЖУРАВКА», с. Журавка, Варвинського району, Чернігівської області звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "Роменський завод продтоварів", м. Берегове, Закарпатської області, у зв`язку з наявністю у нього непогашеної заборгованості.
Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на те, що подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Як вбачається з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Разом з тим, заявником до заяви від 01.08.2024 р. про відкриття провадження у справі про банкрутство не долучено платіжного доручення про авансування витрат арбітражного керуючого у справі про банкрутство.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено в 2024 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 квітня 8 000,00 грн.
Таким чином, до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, поданої до суду у 2024 році після 01.04.2024, кредитор має подати докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень у розмірі 72000,00 грн (8000,00 грн х 3 = 24000,00 грн; 24000,00 грн х 3 = 72000,00 грн за три місяці виконання повноважень).
При цьому, судом зазначається, що відмова від авансування, відсутність майна у боржника або ж відсутність інших джерел для покриття витрат на виплату винагороди арбітражному керуючому судом може розцінюватись як примушування до безоплатної праці, що забороняється та прирівнюється до рабства у контексті статті 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних актів (зокрема, Конвенції 1926 року про заборону рабства, Конвенції Міжнародної організації праці про примусову чи обов`язкову працю 1930 року ратифіковану Україною 10.08.56 року, Конвенції Міжнародної організації праці № 105 про скасування примусової праці 1957 року ратифіковану Україною 05.10.2000 року), резолюції Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОС) 1996 року тощо) та суперечить статті 43 Конституції України.
Разом з тим, заявником зазначається про подання до суду Договору про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство юридичної особи від 01.12.2022 р., укладеного між заявником та арбітражним керуючим Терещенко О.В.
З даного приводу суд зазначає, що однією з обов`язкових передумов для звернення з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство є авансування заявником на депозитний рахунок суду винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Щодо долученого заявником Договору про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство юридичної особи від 10.07.2024 р, суд зазначає, що умови такого договору суперечать умовам Кодексу України з процедур банкрутства, яким не передбачено можливості сторонам такої угоди зменшувати суму винагороди арбітражного керуючому (натомість, у такій угоді сторонами заначено розмір винагороди у сумі 63 900,00 грн., що не відповідає вимогам чинного законодавства).
Разом з тим, заявником не додано доказів відправлення боржнику копії заяви і доданих до неї документів, а тому позивачем не виконано вимоги абз. 5 ч. 2 ст. 34 КУзПБ щодо надання доказів відправлення боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Нормами ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст.ст. 34,37, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖУРАВКА», с. Журавка, Варвинського району, Чернігівської області залишити без руху.
2. Встановити строк п`ять днів з дня вручення цієї ухвали Товариству з обмеженою відповідальністю «ЖУРАВКА», с. Журавка, Варвинського району, Чернігівської області на усунення недоліків заяви.
3. Встановити спосіб усунення недоліків заяви шляхом надання:
- доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, що становить 72000,00 грн.
- доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів (оригінал).
Ухвала набрала законної сили 15.08.2024, оскарженню не підлягає.
Суддя Ремецькі О.Ф.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121020360 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ремецькі О.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні