Справа № 208/7528/24
№ провадження 2/208/1410/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 серпня 2024 р. м. Кам`янське
Суддя Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області Івченко Т.П., розглянув матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Держави України в особі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Державного казначейства України «про визнання відшкодування матеріальної та моральної шкоди», -
встановив:
01 серпня 2024 року адвокат Сологуб Д.О., який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 , подав до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області матеріали позовної заяви до особі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Державного казначейства України «про визнання відшкодування матеріальної та моральної шкоди».
Згідно змісту позовних вимог просить:
-Стягнути з Держави Україна в особі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) шляхом списання у безспірному порядку з Єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України через Державну казначейську службу України у рахунок відшкодування майнової шкоди 6125,00 грн., моральної шкоди 50000,00 грн., витрат на професійну правничу допомогу 10000,00 грн.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження по даній справі, враховуючи вимоги ст.ст. 175,176,177 ЦПК України, суддя вважає за необхідне вказану позовну заяву залишити без руху.
Відповідно до ч.4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позовна заява ОСОБА_1 містить дві вимоги майнового характеру: про відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 6125,00 гривень та про відшкодування моральної шкоди у розмірі 50000,00 гривень.
Відповідно до вимог підпункту 5 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди ставка судового збору становить 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 2.2. Узагальненого науково-консультативного висновку стосовно визначення належності позовної вимоги про відшкодування моральної шкоди до вимог майнового чи немайнового характеру, викладеного в Листі ВАСУ від 01.01.2015 року, зазначено, що майновий чи немайновий характер позовної вимоги про відшкодування (компенсації) моральної шкоди залежить від наступного.
Згідно з ч. 3 ст. 23 ЦК України, моральна шкода відшкодовується грошима, іншим Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою. Таким чином, позовна вимога про відшкодування моральної шкоди грошима або майном є майновою, а вимога про відшкодування моральної шкоди в інший (немайновий) спосіб є немайновою вимогою.
Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду викладеною у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц.
Таким чином, за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди має справлятися судовий збір.
Розміри ставок судового збору визначені у частині другій статті четвертої Закону України «Про судовий збір».
Частиною першою статті четвертої Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2024 року встановлено у розмірі 3028 грн.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів справи позивач просить стягнути з відповідача на його користь моральну шкоду у розмірі 50 000, 00 грн.
Із урахуванням наведеного, для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу про стягнення моральної шкоди у розмірі 1 211,20 грн.
Крім того, позивачем не зазначено ціну позову.
При ознайомлені з матеріалами справи було виявлено невідповідність даних позивача. Позивачем зазначено прізвище « ОСОБА_2 ». По тексту позовної заяви виявлено, що ОСОБА_3 євська є особою, на користь якої необхідно стягнути моральну та матеріальну шкоду. У додатку до позову, а саме роздруківка з сайту Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська, у якому винесено постанову, прізвище позивача зазначено «Пісаревська». Позивачем до позовної заяви долучена копія постанови Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська від 31 травня 2024 року без зазначення даних, стосовно кого розглядалось адміністративне правопорушення. У протоколі про адміністративне правопорушення від 10 травня 2024 року серії ВАД № 214503 також особу, стосовно кого складено протокол зазначено Пісаревська.
Отже, неможливо встановити, що особа, щодо якої склали протокол про адміністративне правопорушення та позивач по справі про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, яка виникла на підставі складання даного протоколу є однією особою.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устатті 175 цього Кодексу, протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали до встановленої дати, вказані недоліки не будуть усунуті, а саме не сплачено судовий збір у повному обсязі та уточнено дані позивача, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України,суддя,-
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Держави України в особі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Державного казначейства України «про визнання відшкодування матеріальної та моральної шкоди» - залишити без руху.
Надати позивачам строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачам, що згідно до ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо не будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважаться неподаною і повертається позивачеві.
Згідно дост.353ЦПК України,ухвала непідлягає оскарженнюокремо відрішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://zv.dp.court.gov.ua.
Суддя : Івченко Т. П.
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121021727 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Івченко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні