Постанова
від 13.08.2024 по справі 462/5309/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/5309/24

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 серпня 2024 року м. Львів

Суддя Залізничного районного суду м. Львова Палюх Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубіжанська панчішна мануфактура», що за адресою: м. Львів, вул. Садова, 2а, приміщення, 12,

за ч. 1 ст. 41 КУпАП,

в с т а н о в и в:

Згідно зпротоколом, ОСОБА_1 , працюючи директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубіжанська панчішна мануфактура», допустив порушення вимог законодавства про працю, а саме: в ході перевірки при вивченні інформації про нарахування та виплату заробітної плати працівникам встановлено, що в Товаристві станом на 17.06.2024 існує заборгованість з невиплати заробітної плати за березень 2022 року у сумі 221,4 тис. грн перед 54 працівниками, з якими призупинено трудові відносини (наказ №3 від 25.03.2022 «Про призупинення дії трудового договору»), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» є релокованим підприємством з м. Рубіжного Луганської області. У зв`язку з тим, що бойові дії у м. Рубіжне розпочались одразу з першого дні війни, дяльність підприємства було зупинено заради збереження життя працівників. Врятувати жодне майно, архів документів не вдалося. Заборгованість по заробітній платі з`явилась через те, що після початку війни з багатьма працівниками втрачено зв`язок, а дані їх зарплатних карток більше не відображаються у системі клієнт-банк, тому підприємство не має можливості виплатити заборгованість до отримання від працівників інформації з банківськими реквізитами. Частина працівників залишилась на окупованій території, де немає зв`язку, або виїхали закордон (рф) та змінили номери телефонів. Вони прикладають зусилля для того, щоб розшукати всіх працівників і погасити перед ними заборгованість, яка станом на 06.08.024 складає 177,04 тис.грн перед 44 працівниками. Також звертає увагу суду на те, що після відновлення виробничої діяльності і до поточної дати у підприємства не має заборгованості із виплати заробітної плати або будь-яких інших обов`язкових платежів, податків. Підприємство сумлінно виконує свої зобов`язання у встановлені терміни.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

У відповідності із ст.9КУпАП адміністративним проступком визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення, серед іншого, є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

За положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №3Х/ЛВ/15648/087/П/ПТ від 17 червня 2024 року, директор ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року №2136-IX, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX, заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Диспозиція ч.1 ст. 41 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Об`єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони права громадян на працю, на оплату праці, на охорону праці та інших прав у трудовій сфері, визначених у Кодексі законів про працю України, Законах України «Про охорону праці», «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» тощо).

Істотною ознакою складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, є спеціальний суб`єкт посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю.

Суб`єктивна сторона вказаного адміністративного правопорушення характеризується наявністю вини, як у формі умислу, так і у формі необережності.

Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ч.2 ст.251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, викладені у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення №3Х/ЛВ/15648/087/П/ПТ від 17 червня 2024 року обставини ґрунтуються на акті №3Х/ЛВ/15648/087 від 17 червня 2024 року, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони праці ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура», код ЄДРПОУ 37218326.

У вказаному актів зазначено, що заборгованість із виплати заробітної плати працівникам ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» виникла за березень 2022 року у сумі 221,4 тис. грн перед 54 працівниками, з якими призупинено трудові відносини (наказ №3 від 25.03.2022 «Про призупинення дії трудового договору»).

Так, згідно Наказом по підприємству №3 від 25.03.2022 «Про призупинення дії трудового договору» оголошено призупинення трудових відносин з працівниками за переліком. Призупинення діє з 25.03.2022 безперервно, але не пізніше припинення або скасування воєнного стану.

Окрім цього, як вбачається із довідки №90 від 12.08.2024 про заборгованість з виплати заробітної плати (працівникам, з якими тимчасово припинено дію трудового договору) станом на 01.08.2024 встановлено, що у ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» наявна заборгованість по заробітній платі перед 44 працівниками у розмірі 177043,43 грн.

Таким чином, судом встановлено, що директором товариства вживаються всі необхідні дії щодо виплати заборгованості по заробітній платі перед працівниками, при цьому дана заборгованість виникла не з його вини, так як підприємство не має можливості виплатити заборгованість до отримання від працівників інформації з банківськими реквізитами, при цьому частина з них залишилась на окупованій території, де немає зв`язку, або виїхала закордон (рф) та змінила номери телефонів.

З врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що заборгованість із заробітної плати станом на 17.06.2024 перед працівниками ТОВ «Рубіжанська панчішнамануфактура» у сумі 221,4 тис. грн зменшилася до 177043,43 грн, що об`єктивно свідчить про виконання ОСОБА_1 вимог ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX, та виключає вину останнього у інкримінованих йому порушень законодавства про працю.

Згідно ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що під час судового розгляду не встановлена вина ОСОБА_1 у порушені ч.1 ст.10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року №2136-IX, яка є обов`язковою складовою суб`єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, суд приходить до висновку, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП, підлягає закриттю, в зв`язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Згідно п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір стягується виключно у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, судовий збір з нього стягненню не підлягає.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.40-1, 41, 247, 251, 252, 283, 284 КУпАП, суд -

постановив:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю у його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження, після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення13.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121040844
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров’я населення Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці

Судовий реєстр по справі —462/5309/24

Постанова від 13.08.2024

Адмінправопорушення

Залізничний районний суд м.Львова

Палюх Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні