Справа № 570/4212/24
Номер провадження 2/570/1338/2024
У х в а л а
16 серпня 2024 року
Суддя Рівненського районного суду Рівненської області , перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Модуль будинок" про розірвання договору підряду, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся у Рівненський районний суд Рівненської області з позовною заявою до ТОВ "МОДУЛЬ БУДИНОК", в якій просить:
-розірвати договір підряду №01/03/01 від 26 березня 2024 року укладений між позивачем та відповідачем;
-стягнути з відповідача на користь позивача кошти як безпідставно набуті.
Вказана заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору не долучив, в позовній заяві зазначив клопотання про відтермінування сплати ним судового збору.
В обґрунтування клопотання про відтермінування сплати судового збору позивач посилається на те, що він поніс значні фінансові витрати згідно оспорюваного договору підряду, а тому неспроможний сплатити значну суму судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
В силу вимог ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б)батьки,які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю,якщо іншийз батьківухиляється відсплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Особа, яка заявляє клопотання, про відстрочення сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження вищеперерахованих умов, передбачених чинним законодавством, які перешкоджають сплаті нею судового збору у встановленому законом порядку і розмірі.
Незважаючи на зазначені вимоги закону, позивач не навів жодного обґрунтування та не надав доказів існування підстав для відстрочення сплати ним судового збору з підстав передбачених ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір"
Враховуючи, що позивач не навів обґрунтувань та не надав доказів існування умов, передбачених чинним законодавством, для відстрочення сплати ним судового збору, в задоволенні відповідного клопотання необхідно відмовити, а позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків заяви.
Згідно ч.1ст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 177 ЦПК України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подачі до суду документів, що підтверджують сплату судового збору, який в силу вимог пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" становить 1211 грн. 20 коп. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) за позовну вимогу немайнового характеру та 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за позовну вимогу майнового характеру, або подати до суду документи, що підтверджують підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись статтями 136, 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в :
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Модуль будинок" про розірвання договору підряду - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Штогун О.С.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121042976 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них підряду |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Штогун О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні