Ухвала
від 15.08.2024 по справі 497/1919/24
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15.08.2024

Єдиний унікальний №497/1919/24

Провадження №1-кс/497/697/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про арешт тимчасово вилученого майна

15.08.2024 року м. Болград

Слідчий суддя Болградського районного суду Одеської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

без участі сторін,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Болград клопотанняслідчого відділення№1слідчого відділуБолградського РВПГУНП вОдеській області ОСОБА_3 про арешттимчасово вилученогомайна покримінальному провадженню,внесеному вЄдиний реєстрдосудових розслідуваньза №12024162270000449від 12.08.2024року,

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшло клопотання слідчого відділення №1 слідчого відділу Болградського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Болградської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт тимчасово вилученого майна в зв`язку з досудовим розслідуванням по кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12024162270000449 від 12.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.

В обґрунтуванняклопотання слідчийзазначив, щоВідділенням №1 слідчого відділу Болградського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12024162270000449 від 12.08.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 11.08.2024 приблизно о годині автомобіль марки «ВАЗ 2107», реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в салоні якого перебували пасажири ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рухаючись на польовій дорозі, перебуваючи на відстані приблизно 1,5 км. від південно-західної околоці с. Делень Болградського району, виїхав за межі проїзної частини та здійснив наїзд на придорожнє дерево. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій та пасажири та отримали тілесні ушкодження.

В ході проведення огляду місця події, протокол від 12.08.2024 року, а саме ділянки місцевості, яка розташована на відстані приблизно 1,5 км. від південно-західної околиці с. Делень Болградського району виявлено та вилучено автомобіль, змиви нашарувань.

12.08.2024 постановою слідчого вилучене майно визнане речовим доказом та залучене до матеріалів кримінального провадження.

На думку слідчого, з метою збереження вилученого майна є необхідність у накладанні на нього арешту судом згідно п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України..

Прокурор та слідчий, власник майна в судове засідання не з`явилися, на адресу суду надіслали заяви про розгляд справи без їх участі.

Розглянувши матеріали поданого клопотання, обставини та підстави наведені в клопотанні, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню на підставі наступного.

Відділенням № 1 слідчого відділу Болградського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № № 12024162270000449 від 12.08.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Досудовим розслідуванням установлено, що 11.08.2024 приблизно о годині автомобіль марки «ВАЗ 2107», реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в салоні якого перебували пасажири ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рухаючись на польовій дорозі, перебуваючи на відстані приблизно 1,5 км. від південно-західної околоці с. Делень Болградського району, виїхав за межі проїзної частини та здійснив наїзд на придорожнє дерево. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій та пасажири та отримали тілесні ушкодження.

12.08.2024 проведений огляд місця події, а саме ділянки місцевості, яка розташована на відстані приблизно 1,5 км. від південно-західної околиці с. Делень Болградського району, в ході якого виявлено та вилучено:

- автомобіль «ВАЗ 2107», д/н НОМЕР_1 , 2004 року випуску, синього кольору, який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу зареєстровано за ОСОБА_8 , фактичним володільцем якого є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який поміщено до відділення забезпечення роботи спеціальних майданчиків центру забезпечення ГУНП в Одеській області, розташованого за адресою АДРЕСА_1 ;

- змиви нашарування на марлевий тампон, вилучені з керма вказаного автомобіля, які опечатано у паперовий конверт у присутності понятих та поміщено до камери зберігання відділення поліції №1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області;

- змиви нашарування на марлевий тампон, вилучені з внутрішньої ручки передніх лівих дверцят, які опечатано у паперовий конверт у присутності понятих та поміщено до камери зберігання відділення поліції №1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області.

12.08.2024 року постановою слідчого вилучене майно визнане речовим доказом та залучене до матеріалів кримінального провадження.

Арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до п.7 ч.2 ст.131 КПК України.

Відповідно до ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченомупунктом 1частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Положеннями частини 5 ст.171 КПК України визначено, що клопотання слідчого, прокурора про арешт вилученого майна повинно бутиподано непізніше наступногоробочого дняпісля вилученнямайна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. Вказаний строк слідчим дотримано.

За змістом ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

За змістом ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе наявності трьох необхідних ознак, необхідних для застосування заходів забезпечення кримінального провадження визначених ч. 3 ст.132 КПК України:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

З врахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що існують достатні обставини, які підтверджують, що вилучене майно є речовими доказами у справі, відповідає критеріям, зазначеним устатті 98КПК України, незастосування заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту на вилучене майно, може призвести до приховування та/або зникнення речових доказів, що позбавить можливості орган досудового розслідування провести усі необхідні слідчі дії та якомога швидше завершити досудове розслідування.

Також слід заборонити користування та розпорядження цим майном, оскільки в іншому разі вилучене майно може бути приховано, пошкоджено чи втрачене.

Слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

А відтак, необхідно вжити заходи забезпечення кримінального провадження та накласти арешт на тимчасово вилучене майно, з метою збереження речових доказів та проведення відповідних експертиз. Виконання ухвали та відповідальність за збереження вилученого майна слід покласти на слідчого у даному кримінальному провадженні.

Постановою кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104 «Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України»затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.

Цей Порядок визначає правила зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, та схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.

Згідно п. 20 зазначеного Порядку Зберігання речових доказів у вигляді автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, здійснюється на спеціальних майданчиках і стоянках територіальних органів Національної поліції для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 98, 100, 131, 132, 170, 171, 173, 236 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого відділення №1слідчого відділуБолградського РВПГУНП вОдеській області ОСОБА_3 ,погоджене ізпрокурором Болградськоїокружної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт тимчасово вилученого майна задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно,що булотимчасово вилучено 18.07.2023 року в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024162270000449 від 12.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286-1 КК України, а саме:

- автомобіль «ВАЗ 2107», д/н НОМЕР_1 , 2004 року випуску, синього кольору, який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу зареєстровано за ОСОБА_8 , фактичним володільцем якого є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

- змиви нашарування на марлевий тампон, вилучені з керма вказаного автомобіля, які опечатано у паперовий конверт у присутності понятих

- змиви нашарування на марлевий тампон, вилучені з внутрішньої ручки передніх лівих дверцят, які опечатано у паперовий конверт у присутності понятих

шляхом заборони відчуження, розпоряджання, користування.

Місцем подальшого зберігання транспортного засобу марки «ВАЗ 2107», д/н НОМЕР_1 , 2004 року випуску, синього кольору, визначити відділ забезпеченняЦентру забезпеченняГоловного управлінняНаціональної поліції вОдеській області(арештмайданчик), розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Виконання ухвали та відповідальність за збереження вилученого майна покласти на ініціатора цього клопотання.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена через Болградський районний суд Одеської області до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБолградський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121043415
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —497/1919/24

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Болградський районний суд Одеської області

Висоцький С. О.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Болградський районний суд Одеської області

Висоцький С. О.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Болградський районний суд Одеської області

Висоцький С. О.

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Болградський районний суд Одеської області

Висоцький С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні