Справа № 194/1435/24
Номер провадження 1-кс/194/264/24
У Х В А Л А
про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
які містять охоронювану законом таємницю
16 серпня 2024 року Слідчий суддя Тернівського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернівка Дніпропетровської області клопотання дізнавача СД ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному 19.07.2024 року до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за №12024046400000096 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач СД ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором Павлоградської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024046400000096 від 19.07.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Клопотання дізнавач мотивує тим, що 16.07.2024 року невстановлена особа перебуваючи біля території домоволодіння АДРЕСА_1 на ґрунті раптово-виниклих неприязних відносин спричинила ОСОБА_5 та ОСОБА_6 тілесні ушкодження.
В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що потерпілий ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в період з 19.07.2024 року до 29.07.2024 року знаходився в стаціонарному отоларингологічному відділенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з діагнозом: посттравматичний лівобічний середній отит.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність проведення судово медичної експертизи, для встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень завданих ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Проведення судово медичної експертизи можливе лише за наявності історії хвороби на ОСОБА_5 , яка на даний момент знаходиться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » розташованому за адресою: АДРЕСА_2 . Без наявності історії хвороби на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неможливе встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, що в свою чергу призведе до неможливості прийняття законного, об`єктивного, рішення по кримінальному провадженні.
У зв`язку з чим, дізнавач просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , з метою вилучення їх оригіналів, а саме: історії хвороби ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дізнавач у судове засідання не з`явився, однак подав до суду письмову заяву про розгляд клопотання без його участі.
Прокурор у судове засідання не з`явився, подав до суду письмову заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлений своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими дізнавач та прокурор обґрунтовують доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, дізнавача, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора. Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
За ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
19.07.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024046400000096 внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Згідно виписного епікризу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останній з 19.07.2024 року до 29.07.2024 року знаходився в стаціонарному отоларингологічному відділенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з діагнозом: посттравматичний лівобічний середній отит.
Так, в наданих дізнавачем, прокурором матеріалах та досліджених в судовому засіданні, міститься достатньо підстав вважати, історія хвороби ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до якої дізнавач просить здійснити тимчасовий доступ, перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », і можуть містити відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також для проведення судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень завданих ОСОБА_5 .
Керуючись ст.ст. 159, 160-163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання дізнавача СД ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному 19.07.2024 року до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за №12024046400000096 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України задовольнити.
Надати дізнавачам СД ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , начальнику СД ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , з метою вилучення їх оригіналів, а саме: історії хвороби ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який з 19.07.2024 року до 29.07.2024 року знаходився в стаціонарному отоларингологічному відділенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів доручити дізнавачам СД ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , начальнику СД ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_8 .
Строк дії ухвали встановити протягом двох місяців з дня її постановлення.
Роз`яснити положення ст. 166 КПК України, а саме, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Тернівський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121048157 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Корягін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні