Ухвала
від 16.08.2024 по справі 947/24895/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 947/24895/24

Провадження № 2/947/5074/24

УХВАЛА

16.08.2024 суддя Київського районного суду м. Одеси Огренич І.В. дослідивши матеріали справи за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок у фонтана» (65009, м. Одеса, вул. Маршала Говорова, буд. 10-Д) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг та послуг з утримання будинку та прибудинкової території,-

ВСТАНОВИЛА:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок у фонтана» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг та послуг з утримання будинку та прибудинкової території.

Згідно автоматизованого розподілу справу було передано на розгляд судді Київського районного суду м. Одеси Огренич І.В..

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи (стаття 124 Конституції України).

Слід зазначити, що стаття 187 ЦПК України регламентує дії судді перед вирішенням питання про відкриття провадження у справі, в тому числі суддя має перевірити належність справи до юрисдикції та підсудності суду.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.

З позову вбачається, що позивачем обрано підсудність справи у відповідності до ч.1ст.27ЦПК України за місцем проживання відповідача.

Проте, слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст.30 ЦПК Українивизначено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Виключна підсудність - особливий вид територіальної підсудності, який забороняє застосування інших видів територіальної підсудності (загальної, альтернативної або підсудність пов`язаних між собою вимог). Це пояснюється особливостями справ, на які така підсудність поширюється, і направлено на створення сприятливих умов для розгляду справи й виконання судового рішення.

Вимоги щодо виключної підсудності унеможливлюють застосування інших правил підсудності, крім тих, які встановлені процесуальним законом для відповідної категорії справ.

Як роз`яснено в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 3 від 01 березня 2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Так, виключну підсудність встановлено, зокрема, для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально.

У Постанові від 07 липня 2020 року у справа N 910/10647/18 Велика Палата Верховного Суду сформувала правовий висновок про те, що виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.

Позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності (постанова Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі №638/1988/17).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що спір виник з приводу заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг та послуг з утримання будинку та прибудинкової території, які надавалися ОСОБА_1 за місцем знаходження нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 , що територіально знаходиться у Приморському районі м. Одеси.

З огляду на наведене вище, суддя приходить до висновку, що відсутні підстави для розгляду даної справи у Київському районному суді м. Одеси за правилами загальної підсудності, оскільки до спірних правовідносин підлягають застосуванню правила виключної підсудності, передбачені частиною першоюстатті 30 ЦПК України.

Згідно ч.9ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу.

Відповідно до п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщосправа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ст.378 ч.1 ЦПК України).

При таких обставинах, суддя, дослідивши і оцінивши обставини справи, з метою дотримання правил підсудності, прийшов до висновку про передачу справи за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси.

Згідно ч.2ст. 32 ЦПК України, справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Керуючись ст.27,30,31,32,187,260,261,354 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок у фонтана» (65009, м. Одеса, вул. Маршала Говорова, буд. 10-Д) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг та послуг з утримання будинку та прибудинкової території, передати за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси.

Ухвалу може бути оскаржено протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Огренич І. В.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення16.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121050082
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —947/24895/24

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чорнуха Ю. В.

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні