Справа № 522/13213/24
Провадження № 2/522/6492/24
У Х В А Л А
16 серпня 2024 рокусуддяПриморського районного суду міста Одеси Чернявська Л.М., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a>, за участю третьої особи ОСОБА_2 про захист прав споживача медичних послуг, відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
07серпня 2024 року до Приморського районного суду м. Одеси надійшов позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a>, за участю третьої особи ОСОБА_2 про захист прав споживача медичних послуг, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
За результатами автоматичного розподілу справа передана для розгляду судді Чернявській Л.М.
Ухвалою суду від 12 серпня 2024 року позов залишено без руху.
14 серпня 2024 року від представника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до суду надійшла заява про усунення недоліків та позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a> про захист прав споживача медичних послуг, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Звертаючись до суду з відповідним позовом, представником Позивачів зазначено, що у період з 12.02.2024 р. по 13.04.2024 р. ОСОБА_3 проходив лікування (користувався медичними послугами) ТОВ «ДІМ МЕДИЦИНИ» та 13.04.2024 р. ОСОБА_3 помер.
Позивачі є рідним дітьми ОСОБА_3 , на час надання послуг між ОСОБА_3 та Відповідачем було укладено Договір, відповідно до якого ОСОБА_3 або інша особа мав оплатити медичні послуги, що надаються Відповідачем. Оплату за такі послуги здійснювали діти ОСОБА_3 , а саме його син ОСОБА_1 (Позивач 1) та його донька ОСОБА_2 (Позивач 2).
У зв`язку з чим, на підставі п. 22 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» Позивачі просили стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a> на користь ОСОБА_1 200 000,00 грн. майнової шкоди, 1 000 000,00 грн. моральної шкоди; Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a> на користь ОСОБА_2 200 000,00 грн. майнової шкоди, 1 000 000,00 грн. моральної шкоди.
Так, згідно ч. 3 ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Разом з цим, статтею 1-1 ЗУ «Про захист прав споживачів» визначено відносини, які регулює відповідний закон, а саме між споживачами товарів (крім харчових продуктів, якщо інше прямо не встановлено цим Законом), робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, споживачем послуг в даних правовідносинах був померлий ОСОБА_3 , а надавачем послуг було Товариство з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a>.
У зв`язку з чим, суд дійшов висновку, про неможливості застосування ЗУ «Про захист прав споживачів» в данних правовідносинах, а відтак Позивачем необхідно сплатити судовий збір за звернення до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір за звернення до суду фізичною особою з позовною заявою майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, Позивачами заявлено майнову вимогу про відшкодування матеріальної шкоди на загальну суму 400000,00 гривень, а відтак необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 4000,00 гривень.
Також. слід зазначити, що представником Позивача заявлено вимогу про відшкодування моральної шкоди на загальну суму 2000000,00 гривень, а відтак необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 15 140,00 гривень
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вищевказаних недоліків, які слід усунути шляхом поданням (направленням) до суду доказів сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259, 260 ЦПК України, суддя,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІМ МЕДИЦИНИ»</a> про захист прав споживача медичних послуг, відшкодування матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк на усунення недоліків в позовній заяві, який не перевищує десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Л. М. Чернявська
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121050256 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Чернявська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні