Ухвала
від 16.08.2024 по справі 573/1636/24
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 573/1636/24

Номер провадження 6/573/39/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2024 року м. Білопілля

Суддя Білопільського районного суду Сумької області Терещенко О.І., розглянув матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "СВЕА ФІНАНС" про заміну сторони у виконавчому провадженні,

УСТАНОВИЛА:

14 серпня 2024 року до Білопільського районного суду Сумської області надійшла вказана заява, згідно якої ТОВ "СВЕА ФІНАНС" просить замінити ТОВ "НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС" на правонаступника ТОВ «СВЕА ФІНАНС» за рішенням Білопільського районного суду в справі №573/388/16 про стягнення заборгованості за кредитним договором із ОСОБА_1

16 серпня 2024 року судом отримана інформація про зареєстроване місце проживання боржника ОСОБА_1 .

Дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та документи, що до неї додані, суддя дійшла такого висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження, суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України необхідною умовою для заміни сторони виконавчого провадження є перебування вказаного виконавчого документу на виконанні, а для заміни стягувача у виконавчому листі, відповідно заява може бути подана до відкриття провадження виконавчого провадження з виконання вказаного виконавчого листа.

Так, заявником до заяви не додано документів, які необхідні для вирішення питання про заміну сторони, а саме: не додані копії виконавчих листів, оскільки суд позбавлений можливості визначитися із стягувачем.

Заявник надає інформацію за результатами пошуку виконавчих проваджень, де зазначено, що стягувачем у виконавчому провадженні є ТОВ "НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС".

Але заявник не надав докази того, що ТОВ "НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС" набуло право вимоги до ОСОБА_1 , оскільки відповідно до рішення суду у справі №573/388/16 позивачем у справі було ТОВ "Факторингова компанія "РАНТЬЄ", а не ТОВ "НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС", якого заявник просить замінити.

Договір факторингу про відступлення права вимоги ТОВ "Факторингова компанія "РАНТЬЄ" до ОСОБА_1 ТОВ "НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС" до заяви не долучено.

Окрім того, до заяви заявником долучена копія реєстру боржників неналежної якості, з якого неможливо прочитати, чи відступило ТОВ "НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС" право вимоги до ОСОБА_1 заявнику ТОВ "СВЕА ФІНАНС" і чи зазначений він боржником у цьому реєстрі.

Згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Оскільки ЦПК України не врегульовані питання відносно наслідків подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження, яка не відповідає вимогам Закону, суд застосовує аналогію закону та як наслідок, положення ст. 185 ЦПК України, яка регулює питання, у тому числі щодо залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне заяву залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали. Крім того, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Верра Фінанс» про заміну сторони у виконавчому провадженні залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати заявнику.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений строк заява буде вважатися неподаною і буде повернена заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121050366
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —573/1636/24

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні