Справа №295/12248/24
1-кс/295/5225/24
УХВАЛА
Іменем України
16.08.2024 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянув у кримінальному провадженні за № 42024062350000046 до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02.07.2024 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, клопотання слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів,-
ВСТАНОВИВ:
В клопотанні слідчий зазначив, що ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець Житомирської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), як організатор протиправної діяльності, заручився підтримкою ряду невстановлених на даний час інвесторів з числа мешканців Житомирської області, з метою проведення незаконного будівництва офісних центрів, введення їх в експлуатацію, для подальшого використання в комерційній діяльності.
Так, в АДРЕСА_2 на земельних ділянках з кадастровими номерами 1810700000:02:002:0645 та 1810700000:02:002:0644 загальною площею 0,1271 га, побудовано торгівельно-розважальний центр.
Власниками будівлі є ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ).
Відповідно декларації про готовність до експлуатації об`єкта, будівля торгівельно-розважального комплексу визначена як об`єкт будівництва з незначними наслідками (СС1), з наступними основними характеристиками: загальна площа будівлі 3579,03 м?; площа приміщень загального користування 3404,73 м?; торгівельна площа 267 м?; кількість поверхів 3 шт.; площа забудови 1251,2 м?.
Водночас, відповідно до наявних даних, проектант ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) ОСОБА_7 з метою уникнення проведення державної експертизи проектної документації (в т.ч. дотримання всіх необхідних будівельних стандартів) на будівництво згаданого торгівельного центру, в проектну документацію вніс недостовірну інформацію в частині техніко-економічних показників (кількості працюючих, кількості осіб, які тимчасово перебувають на об`єкті, торгівельної площі), що використовується під час розрахунку класу наслідків.
Також, з метою надання документам достовірності, ФОП ОСОБА_8 ( АДРЕСА_5 ), під час проведення технічної інвентаризації будівлі зазначено корисну площу 3354, 2 м?, підмінивши поняття торгівельної площі, показники якої беруться до уваги під час визначення класу наслідків.
Таким чином, ОСОБА_5 з використанням проектанта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_7 та ФОП з технічного нагляду ОСОБА_8 , шляхом внесення недостовірної інформації до проектної та декларативної документації, ввів в експлуатацію торгівельний центр побудований в порушення Законодавства України про містобудівну та архітектурну діяльність, а також будівельних норм та стандартів, що в свою чергу може призвести до загрози життю та здоров`ю людей.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий вказав, що у зв`язку з тим, що для досягнення повноти, всебічності під час розслідування даного кримінального провадження необхідно встановити обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження, слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме: договорів на розроблення проектно-кошторисної документації щодо проведення будівельних робіт по об`єкту «Реконструкція нежитлових приміщень під нежитлове приміщення торгівельного центру: АДРЕСА_2 » (корегування проектно-кошторисної документації)» з додатками, змінами, додатковими угодами та доповненнями (зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва, локальний кошторис на будівельні роботи, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису, підсумкова відомість ресурсів до локального кошторису, дефектні акти по об`єкту, акти виконаних робіт, та інших документів, складових проектно-кошторисної документації), документів щодо проведення авторського нагляду за будівництвом, платіжних документів за виконані роботи що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_4 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Оскільки у поданому клопотанні наводяться відомості про обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а їх характер виявляє необхідність доступу до запитуваних у клопотанні речей і документів як значимих в розрізі забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування, при цьому, отримання таких речей і документів як доказів в інший спосіб є утрудненим, слідчий суддя, виходячи з принципу дотримання співмірності між заходами втручання та потребами досудового розслідування, вважає необхідним задовольнити клопотання, надати доступ до речей і документів у заявленому обсязі.
Відомості про місце перебування запитуваних речей і документів є ґрунтовними.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів, слідчим Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_4 саме: договорів на розроблення проектно-кошторисної документації щодо проведення будівельних робіт по об`єкту «Реконструкція нежитлових приміщень під нежитлове приміщення торгівельного центру: АДРЕСА_2 » (корегування проектно-кошторисної документації)» з додатками, змінами, додатковими угодами та доповненнями (зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва, локальний кошторис на будівельні роботи, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису, підсумкова відомість ресурсів до локального кошторису, дефектні акти по об`єкту, акти виконаних робіт, та інших документів, складових проектно-кошторисної документації), документів щодо проведення авторського нагляду за будівництвом, платіжних документів за виконані роботи з можливістю вилучення оригіналів таких документів.
Встановити строк дії ухвали до 15.09.2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121051262 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні