Ухвала
від 15.08.2024 по справі 724/2148/24
ХОТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 724/2148/24Провадження № 1-кп/724/87/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 серпня 2024 року Хотинський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1

за участі:

секретаря судового засідання: ОСОБА_2

прокурора Дністровської

окружної прокуратури: ОСОБА_3

захисника: ОСОБА_4

обвинувачених: ОСОБА_5 , ОСОБА_6

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Хотин Чернівецької області кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024266100000011 від 30.01.2024 року відносно ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28- ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Хотинськогорайонного судуЧернівецької області длярозгляду надійшовзатверджений обвинувальнийакт покримінальному провадженнющодо ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28- ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України.

Під час підготовчого судового засідання прокурор заявив клопотання щодо продовження відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту терміном на 60 днів, з покладанням на нього обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, оскільки наявні ризики передбачені п.п. 2,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме обвинувачений може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Також під час підготовчого судового засідання прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченій ОСОБА_6 строку дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України, оскільки наявні ризики передбачені п.п. 2, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме обвинувачена може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Просить суд продовжити строк дії покладених на обвинувачену ОСОБА_6 обов`язків терміном на 60 діб.

Також під час підготовчого судового засідання прокурор заявив клопотання щодо продовження відносно обвинуваченого ОСОБА_5 тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом - правом на здійснення підприємницької діяльності із наданням послуг на здійснення технічного нагляду строком на 60 діб, оскільки ОСОБА_5 обгрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, які пов`язані із здійсненням ним підприємницької діяльності, наявність підтвердженого ризику можливості вчинення ним іншого кримінального правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення у якому обвинувачується.

Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_4 не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.

Обвинувачена ОСОБА_6 не заперечувала проти задоволення клопотання прокурора та розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу у відсутності її захисника ОСОБА_7 .

Заслухавши доводи прокурора, пояснення обвинувачених, з`ясувавши думку захисника, дослідивши матеріали, додані до клопотання, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Хотинського районного суду Чернівецької області від 19.06.2024 року застосовано до обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід у виді домашнього арешту строком на два місяці, а саме до 19 серпня 2024 року, з покладенням обов`язків, передбачених ст.194 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Хотинського районного суду Чернівецької області від 20.06.2024 року застосовано до обвинуваченого ОСОБА_5 тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом - правом на здійснення підприємницької діяльності із наданням послуг на здійснення технічного нагляду, строком на два місяці, а саме до 20 серпня 2024 року.

Ухвалою слідчого судді Хотинського районного суду Чернівецької області від 20.06.2024 року відносно обвинуваченої ОСОБА_6 обрано запобіжний захід у виді заставиу розмірі45(сорокп`ять)прожиткових мінімумівдля працездатнихосіб,що становить136260(стотридцять шістьтисяч двістішістдесят)гривень,зпокладенням обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.

Згідно вимог ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу, зокрема, є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до вимог ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать, зокрема, про наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобіання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до вимогст. 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом IIцього Кодексу.

Оцінюючи вірогідність існування наведених прокурором у клопотанні ризиків, суд виходить із положень ст.178 КПК України та усталеної практики Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, висновки про ступінь ризиків та неможливості запобігання їм більш м`якими запобіжними заходами, мають бути зроблені за результатами сукупного аналізу злочину та особистості обвинуваченого (його характеру, маральних якостей, способу життя, сімейних зв`язків, постійного місця роботи, утриманців), поведінки обвинуваченого під час розслідування кримінального провадження (наявність або відсутність спроб ухилятися від органів влади), поведінки обвинуваченого під час попередніх розслідувань.

Вирішуючи питання наявності ризиків, які дають підстави суду продовжити запобіжні заходи обвинуваченим, зокрема ОСОБА_5 у вигляді домашнього арешту, а ОСОБА_6 у вигляді обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, суд доходить висновку, що вказані прокурором у клопотанні ризики, передбачені п. п.2, 5 ч.1 ст.177 КПК України, знайшли своє підтвердження в ході розгляду клопотань.

Ризик знищення, схову або спотворення будь - якої із речей чи документів обґрунтовується тим, що обвинуваченою ОСОБА_6 під час досудового розслідування було надано копію акту форми КБ-2в № 2 за грудень 2023, по якому будь які виплати Клішковецькою сільською радою не здійснювалися, однак в якому вказані виконані додаткові роботи, при цьому під час проведення тимчасового доступу до речей і документів вказаний акт не надавався, а це свідчити про те, що обвинуваченими вживаються заходи для приховування своєї злочинної діяльності. Окрім того, ФОП ОСОБА_6 , було вручено ухвалу на проведення тимчасового доступу до речей та документів, однак остання не надавала всі документи, які вказані в ухвалі суду, зокрема, документи щодо закупівлі матеріалів, які використовувалися під час ремонтно-будівельних робіт та які згідно оперативної інформації закуплялися за цінами у 2-3 вище середньо-ринкову ціну.

Ризик вчинення іншого кримінального правопорушення обвинуваченими, серед іншого, обумовлюється тим, що ОСОБА_5 є фізичною особою підприємцем і надає послуги з технічного нагляду по об`єктах, де проводяться ремонтні та будівельні роботи, а ОСОБА_6 , як фізична особа підприємець, здійснює господарську діяльність щодо ремонтних та будівельних робіт,а тому не виключається можливим вчинення ними нових умисних корисливих злочинів пов`язаних із їхньою діяльністю, як фізичних осіб - підприємців.

При оцінці вказаних ризиків, суд приходить до висновку, що з огляду на обставини, характер вчиненого та поведінку обвинувачених, заявлені ризики не змінилися і не зменшилися.

Відповідно до вимог КПК України метою запобіжного заходу є необхідність попередити виникнення ризиків, а не застосувати запобіжний захід за наслідками можливого вчинення обвинуваченими відповідних дій. З огляду на викладене, той чи інший ризик слід вважати наявним за умови встановлення обґрунтованої ймовірної можливості здійснення обвинуваченими таких спроб.

Водночас, КПК України не вимагає доказів того, що обвинувачений обов`язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.

Відповідно до статті 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.

Особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу (ч.1 ст.179 КПК України).

Домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби (ч.1 ст.181 КПК України).

Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК, на будь-якій стадії кримінального провадження, тобто як на стадії досудового розслідування, так і на стадії судового провадження.

Оскільки, в судовому засіданні прокурором доведено, що ризики, передбачені п.п. 2, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, встановлені під час обрання запобіжних заходів обвинуваченим, не зменшилися, тому у суду наявні підстави продовжити запобіжні заходи, зокрема ОСОБА_5 у вигляді домашнього арешту, а відносно ОСОБА_6 у вигляді обов`язків в порядку ч. 5 ст. 194 КПК України.

Підстави для скасування або зміни обраних відносно обвинувачених запобіжних заходів на сьогоднішній день відсутні.

На думку суду більш м`які запобіжні заходи не будуть достатнім стримуючим фактором та не забезпечать належну процесуальну поведінку обвинувачених.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Таким заходом, згідно частини 2 вказаної статті, зокрема, є тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом.

Відповідно до ст.153 КПК України прокурор має право звернутися із клопотанням про продовження строку тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом, яке розглядається у порядку, передбаченому ст.151 КПК України.

Враховуючи, що під час розгляду клопотання прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що такий захід забезпечення кримінального провадження необхідний для запобігання вчиненню обвинуваченим ОСОБА_5 шляхом здійснення підприємницької діяльності з надання послуг на здійснення технічного нагляду інших кримінальних правопорушень, і є співрозмірним, тому є підстави для продовження строку дії обмеження у користуванні спеціальним правом обвинуваченим ОСОБА_5 на здійснення підприємницької діяльності, з надання послуг на здійснення технічного нагляду строком до 60 діб.

Керуючись ст.ст. 176 -178, 193-194, 314-316 КПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 про продовження обвинуваченій ОСОБА_6 строку дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України - задовольнити.

Продовжити відносно обвинуваченої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України, строком на два місяці, до 13 жовтня 2024 року, а саме:

- прибувати за кожною вимогою до суду в робочий час доби;

- не відлучатись з м.Чернівці, Чернівецької області без дозволу суду та повідомляти про зміну свого місця проживання.

- утримуватись від спілкування із свідками у даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та обвинуваченим ОСОБА_5 .

Клопотання прокурораДністровської окружноїпрокуратури ОСОБА_3 про продовженняобвинуваченому ОСОБА_5 запобіжногозахіоду увиді домашньогоарешту - задовольнити.

Продовжити відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у виді домашнього арешту за місцем його проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , із забороною покидати місце проживання у період доби з 23:00 години до 06:00 години, строком на два місяці, а саме до 13 жовтня 2024 року, та покласти на нього наступні обов`язки:

- не відлучатись з місця фактичного проживання: АДРЕСА_1 без дозволу суду в період часу доби з 23 год. до 06 год.;

- прибувати за кожною вимогою до суду в робочий час доби;

- не відлучатись з Дністровського районуЧернівецької області без дозволу суду та повідомляти про зміну свого місця проживання.

- утримуватись від спілкування із свідками у даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та обвинуваченою ОСОБА_6 .

Порушення умов домашнього арешту має наслідком можливість застосування більш суворої міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Клопотання прокурора Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 про продовження обвинуваченому ОСОБА_5 строку обмеження у користуванні спеціальним правом - задовольнити.

Продовжити відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом - правом на здійснення підприємницької діяльності із наданням послуг на здійснення технічного нагляду строком на 60 діб, а саме до 13 жовтня 2024 року.

Роз`яснити обвинуваченим, що відповідно до ч.5ст.181 КПК Українипрацівники органу Національної поліції з метою контролю за їх поведінкою, мають право з`являтись в житло, під домашнім арештом в якому вони перебувають, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на них зобов`язань.

Копію ухвали вручити учасникам судового провадження та направити для виконання до Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області.

Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Хотинський районний суд Чернівецької області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудХотинський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121054850
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —724/2148/24

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 17.09.2024

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Ковальчук Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні