Справа № 302/700/24
Провадження № 2-о/302/45/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.08.2024 смт.Міжгір`я
Міжгірський районний суд Закарпатської області
у складі: головуючого судді: Сидоренко Ю.В.
при секретарі: Царь О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Міжгір`я цивільну справу за заявою ОСОБА_1 (мешкаєза адресою: АДРЕСА_1 ),заінтересована особа: Міжгірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місце знаходження: с-ще Міжгір`я вул.Шевченка буд.77 Хустського району Закарпатської області), про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
21.05.2024 року заявник ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Гренджа В.Ю., звернулася до Міжгірського районного суду Закарпатської області із заявою, яка в подальшому уточнена в редакції від 24.06.2024 року (а.с.33-35), заінтересована особа: Міжгірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення.
В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 посилається на ті обставини, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Лозянське Міжгірського району Закарпатської області, про що свідчить свідоцтво про народження видане на її ім`я, серії НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 31 травня 2013 року Міжгірським РС ГУДМС України в Закарпатській області, та картка фізичної особи платника податків ДПІ у Міжгірському районі ГУ ДФС у Закарпатській області, видана 03.06.2013 на ім`я ОСОБА_1 , номер бланку картки НОМЕР_3 , згідно якої їй присвоєно РНОКПП № НОМЕР_4 .
08 листопада 2008 року вона, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України, уклала шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянином росіі та після укладення шлюбу змінила прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 », згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_5 . Шлюб було зареєстровано 08 листопада 2008 року на території російської федерації управлінням ЗАГС Струго-красненського району Псковської області, за № 90,
На підставі свідоцтва про укладення шлюбу 22.04.2009 року вона ОСОБА_1 , отримала паспорт громадянина України на ім`я « ОСОБА_5 », що підтверджується копією паспорта громадянина України серії НОМЕР_6 , виданого Міжгірським РВ УМВС України в Закарпатській області 22.04.2009 року.
ІНФОРМАЦІЯ_4 заявник ОСОБА_6 народила сина ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_7 , який народився в селі Лозянське Міжгірського району Закарпатської області,
У свідоцтві про народження дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , прізвище заявниці, як матері дитини, вказано « ОСОБА_4 », відповідно до паспорта громадянина України, виданого на ім`я заявниці ОСОБА_5 , 1982 року народження, серії НОМЕР_6 .
27.09.2010 року на підставі рішення російської федерації, ухваленого мировим суддею судової дільниці №19 Стругокрасненського району Псковської області (справа №2-444/2010) було розірвано шлюб, зареєстрований 08 листопада 2008 року управлінням ЗАГС Стругокрасненського району Псковської області за № 90, укладений між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженцем села Дем`яховщина Псковської області і нею, заявницею ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка села Лозянське Міжгірського району Закарпатської області. Ці обставини підтверджуються копією рішення від 27.09.2010 року, ухваленого в справі № 2-444/2010.
Під час розгляду справи про розірвання шлюбу укладеного між заявницею ОСОБА_9 та ОСОБА_2 , суд не вирішував питання щодо надання позивачці право на зміну прізвища на дошлюбне, тобто з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_3 », що вбачається із змісту рішення суду. Рішення суду набрало законної сили 08.10.2010 року.
Після розірвання шлюбу заявниця змінила прізвище з « ОСОБА_4 » на дошлюбне прізвище « ОСОБА_3 », на підставі свідоцтва про її народження та рішення суду про розірвання шлюбу та отримала паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 на прізвище « ОСОБА_3 ». Вказана зміна прізвища відбулася без видачі ОСОБА_1 свідоцтва про зміну прізвища.
Заявниця ОСОБА_1 зазначає, що на час зміни прізвища в органі державної міграційної служби, при видачі ОСОБА_1 паспорта громадянина України на прізвище « ОСОБА_3 », їй жодною посадовою особою не було роз`яснено правові наслідки зміни прізвища, а саме, що на зміну прізвища вона має право тільки за настання певних умов: на підставі Свідоцтва про зміну імені (прізвища), яке видає орган РАЦС, або на підставі рішення суду, в якому було б чітко вказано право на зміну прізвища.
На даний час, у ОСОБА_1 виникла необхідність виїхати із сином ОСОБА_7 , 2009 року народження за кордон, однак як виявилося при перетині кордону України документ, який би стверджував що ОСОБА_1 , 1982 року народження є рідною матір`ю неповнолітнього ОСОБА_7 , 2009 року народження в заявниці відсутній, оскільки згідно свідоцтва про народження ОСОБА_7 матір`ю такого є ОСОБА_5 . Та документа, що підтверджував би законні підстави щодо зміни прізвища заявницею з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_3 » після розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , відсутні.
Отже, заявниця не має на даний час правових підстав змінити прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 » та отримати паспорт громадянина України на прізвище « ОСОБА_4 » на підставі свідоцтва про шлюб, бо таке є недійсним, у зв`язку з розірванням шлюбу. Звернутися до суду із заявою, про ухвалення в справі додаткового рішення щодо зміни прізвища позивачка не може, оскільки між Україною та російською федерацією припинено будь-які правовідносини у зв`язку із збройною агресією росії проти України.
За наведених підстав заявниця не може підтвердити родинні відносини між нею та її сином ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та відповідно не може діяти в його інтересах, як законний представник (мати). Тому, заявниця змушена звернутися до суду з даною заявою, в якій просить встановити юридичний факт того, що вона, ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Ухвалою судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Кривка В.П. від 22.05.2024 року задоволено заяву про самовідвід у даній справі та передано справу для розгляду іншим суддею, який визначається в порядку, встановленому статтею 33 ЦПК України.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.05.2024 року, дану справу передано судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Сидоренко Ю.В.
Ухвалою судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Сидоренко Ю.В. від 05.06.2024 року відкрито провадження у справі № 302/700/24 та призначено судове засідання у справі окремого провадження з викликом (повідомленням) осіб, які беруть участь у справі.
В судове засідання заявник ОСОБА_1 та її представник - адвокат Гренджа В.Ю. не з`явилися, проте до суду представником заявника подано 08.07.2024 року письмову заяву, в якій просить розглянути справу без її участі та без участі довірителя ОСОБА_1 . Подану заяву та заявлені ОСОБА_1 вимоги підтримують у повному обсязі та просять задовольнити заяву про встановлення факту, що має юридичне значення з підстав, наведених в уточненій заяві та з урахуванням додаткових документів, наявних у матеріалах справи.
Представник заінтересованої особи Міжгірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в судове засідання не з`явився, був належним чином повідомленим про день та час судового розгляду справи, про причини неявки суду не повідомлено.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Повно та всебічно дослідивши докази по справі, перевіривши наведені у заяві доводи, суд вважає уточнену заяву ОСОБА_1 обґрунтованою і такою, що підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Лозянське Міжгірського району Закарпатської області, про що свідчить свідоцтво про народження, видане на ім`я « ОСОБА_1 » серії НОМЕР_1 , копія якого є в матеріалах справи (а.с.17), також паспорт громадянина України на ім`я « ОСОБА_1 », виданий 31.05.2013 року Міжгірським РС ГУДМС України в Закарпатській області серії НОМЕР_2 (а.с.18), та картка фізичної особи платника податків ДПІ у Міжгірському районі ГУ ДФС у Закарпатській області, видана 03.06.2013 року на ім`я « ОСОБА_1 », згідно якої присвоєно РНОКПП - НОМЕР_4 (а.с.18 зворот)
08 листопада 2008 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України уклала шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянином росіі та після укладення шлюбу змінено прізвище дружини з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 », що вбачається з копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_5 . Шлюб було зареєстровано 08 листопада 2008 на території російської федерації управлінням ЗАГС Струго-красненського району Псковської області, запис акту про шлюб № 90 (а.с.11).
На підставі свідоцтва про укладення шлюбу 22.04.2009 року ОСОБА_1 отримала паспорт громадянина України на ім`я « ОСОБА_5 », що підтверджується копією паспорта громадянина України серії НОМЕР_6 , виданого Міжгірським РВ УМВС України в Закарпатській області 22.04.2009 року (а.с.14).
Під час шлюбу у подружжя народився син ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про народження дитини серії НОМЕР_7 , де в графі «батько» зазначений « ОСОБА_2 » громадянин росії, а в графі «мати» вказано « ОСОБА_5 » громадянка України (а.с.7).
Отже, у свідоцтві про народження дитини ОСОБА_7 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в селі Лозянське Міжгірського району Закарпатської області, прізвище заявниці, як матері дитини, вказано « ОСОБА_4 », відповідно до паспорта громадянина України, виданого на ім`я ОСОБА_5 , 1982 року народження, серії НОМЕР_6 , та яке (прізвище) заявниця змінила у зв`язку з реєстрацією шлюбу з ОСОБА_2
27 вересня 2010 року на підставі рішення, ухваленого мировим суддею судової дільниці №19 Стругокрасненського району Псковської області російської федерації (справа №2-444/2010) було розірвано шлюб, зареєстрований 08 листопада 2008 року управлінням ЗАГС Стругокрасненського району Псковської області за № 90, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженцем села Дем`яховщина Псковської області та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженкою села Лозянське Міжгірського району Закарпатської області.
Вказане рішення від 27.09.2010 року, ухвалене в справі № 2-444/2010, вступило в законну силу 08.10.2010 року, копія якого є в матеріалах справи (а.с.12-13).
Та як вбачається з вказаного рішення у справі №2-444/2010, під час вирішення питання про розірвання шлюбу, укладеного між ОСОБА_9 та ОСОБА_2 , судом не вирішувалося питання щодо надання позивачці ОСОБА_5 права на зміну її прізвища на дошлюбне, тобто з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_3 », що вбачається із змісту рішення суду (а.с.13).
Проте, після розірвання шлюбу заявниця змінила прізвище з « ОСОБА_4 » на дошлюбне прізвище « ОСОБА_3 », та отримала паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 31.05.2013 р. Міжгірським РС ГУДМС України в Закарпатській області, на прізвище « ОСОБА_1 » (а.с.18). Вказана зміна прізвища відбулася без видачі ОСОБА_1 свідоцтва про зміну прізвища.
Отже, з паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого 31 травня 2013 року, копія якого є в матеріалах справи, вбачається дівоче прізвище заявника « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.18).
З витребуваного судом повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00045981019 від 13.07.2024 року вбачається, що ОСОБА_7 народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в селі Лозянське Міжгірського району Закарпатської області, про що складено актовий запис № 30 виконавчим комітетом Лозянської сільської ради Міжгірського району Закарпатської області та видано 01.09.2009 року свідоцтво про народження серії НОМЕР_7 . У відомостях про батька вказано - ОСОБА_2 , 1986 року народження, громадянин росії, а у відомостях про матір вказано - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України (паспорт серії НОМЕР_6 від 22.04.2009 року). Державна реєстрація народження проведена відповідно до ст.133 СК України.
Як вбачається з довідки про склад сім`ї № 236 від 10.05.2024 року, виданої Міжгірською селищною радою Хустського району Закарпатської області, за адресою: с.Лозянське буд.391 Хустського району Закарпатської області зареєстрована ОСОБА_1 та син - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_7 ) (а.с.10).
Вирішуючи заяву про встановлення факту родинних відносин, суд виходить з наступного.
За змістом частини першої статті 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з пунктом 5 частини 2 цієї статтісуд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до частини 3статті 294ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Як зазначено у пункті 1 частині 1 статті 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до частини першої статті 319 цього Кодексу у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про доведеність того факту, що заявник ОСОБА_10 (прізвище ОСОБА_11 згідно із свідоцтвом про народження серії НОМЕР_8 ) ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженка с. Бугринівка, Новгород-Сіверського району, Чернігівської області, є дочкою ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , уродженки с. Бугринівка, Новгород-Сіверського району, Чернігівської області, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_10 у с. Редьківка, Чернігівського району, Чернігівської області, встановлення якого необхідно заявнику для оформлення права на спадщину за заповітом після її смерті, що є підставою для задоволення заяви.
За правилом частини 7 статті 294 ЦПК Українипри ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, без сумніву свідчать про те, що заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є матір`ю ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та вищенаведеніобставини усуду сумнівуне викликають,а томуз урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про доведеність наведених у заяві ОСОБА_1 обставин та обґрунтованість поданої та в подальшому уточненої заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, яка підлягає задоволенню у повному обсязі та суд вважає за необхідне встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є матір`ю неповнолітнього ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 259, 263-265, 268, 273, п.7 ч.1 ст.315,318,319ЦПК України,суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міжгірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (громадянка України, уродженка с.Лозянське Міжгірського району Закарпатської області, РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 31.05.2013 року) є матір`ю ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (уродженця с.Лозянське Міжгірського району Закарпатської області, Україна, РНОКПП - НОМЕР_9 ), зазначеного у свідоцтві про народження (серії НОМЕР_7 ).
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя
Міжгірського районного суду
Закарпатської області Ю.В. СИДОРЕНКО
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121061983 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Сидоренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні