Ухвала
від 19.08.2024 по справі 332/4458/24
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Заводський районний суд м. Запоріжжя

69606 Україна м. Запоріжжя вул. Мирослава Симчича 65 тел.(061) 236-59-98

Справа № 332/4458/24

Провадження №: 2/332/2206/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 серпня 2024 р. м. Запоріжжя

Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Ретинська Ю.І., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса), Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району, як орган опіки та піклування про встановлення факту спільного проживання, звільнення від сплати заборгованості по аліментам та припинення стягнення аліментів,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить:

- встановити факт проживання з 08.11.2022 року по теперішній час ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із батьком ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку із самостійним вихованням дитини батьком без участі матері ОСОБА_2 ;

- звільнити з 08.11.2022 року ОСОБА_1 від стягнення на користь ОСОБА_2 заборгованості по оплаті аліментів на утримання сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які стягуються на підставі Рішення Василівського районного суду Запорізької області від 10.05.2017 у справі №311/3455/16-ц по 1/6 частині з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення сином ОСОБА_3 повноліття;

- припинити стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , які стягуються на підставі Рішення Василівського районного суду Запорізької області від 10.05.2017 у справі №311/3455/16-ц.

Подану позовну заяву слід залишити без руху, як таку, що не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме відсутня квитанція про сплату судового збору за вимоги про звільнення від сплати аліментів та звільнення від сплати заборгованості по аліментах.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, на підставі п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Виходячи з вищевказаних вимог закону, в даному випадку позивач не може бути звільнений від сплати судового збору ні за однією з вимог.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Положеннями ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI встановлено пільги щодо сплати судового збору.

Пунктом 3 частини 1 вказаної статті визначено, що від сплати судового збору звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Оскільки вимоги про звільнення від сплати аліментів, звільнення від сплати заборгованості по аліментах не віднесені до категорії справ, за якими позивачі не мають сплачувати судовий збір, при поданні позовної заяви, виходячи з приписів п.п.«1», п.1, ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, має бути сплачено судовий збір.

Як вбачається з заяви позивач звертається до суду із трьома самостійними вимогами: двома вимогами майнового характеру - звільнення від сплати заборгованості по аліментах та звільнення від сплати аліментів, а також однією вимогою майнового характеру - встановлення факту спільного проживання .

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ із внесеними змінами та доповненнями, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 1% ціни позову, але неменше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на дату звернення до суду).

Відповідно до Закону України«Про державнийбюджет Українина 2024рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2024 року становить 3028 гривні, таким чином судовий збір за майнову вимогу становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 1211,20 грн та не більше 15140 грн.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлюється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 1211,20 грн.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Порядок визначення ціни позову регламентовано ст. 176 ЦПК України.

За немайнову вимогу щодо встановлення факту спільного проживання позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 грн, що підтверджується відповідною квитанцією.

Тобто, позивачу потрібно вказати ціну позову та сплатити судовий збір за вимоги майнового характеру та вимогу немайнового характеру та надати суду квитанції про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 3 статті 185 ЦПК України передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

В ухваліпро залишенняпозовної заявибез рухузазначаються недолікипозовної заяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху(ч.2ст.185ЦПК України).

У зв`язку з тим, що позивачем не зазначено ціну позову та не додано документів, що підтверджують сплату судового збору, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, суд залишає позовну заяву без руху.

Враховуючи викладене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків повідомивши, що відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені пунктами 2, 10 ст.175 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175 - 177, 185, 354 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса), Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району, як орган опіки та піклування про встановлення факту спільного проживання, звільнення від сплати заборгованості по аліментам та припинення стягнення аліментів залишити без руху.

Роз`яснити позивачеві, що згідно зі ст.185ЦПК України, позивач повинен усунути виявлені недоліки позовної заяви не пізніше десяти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху. У випадку невиконання ухвали заява вважається неподаною і підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.І. Ретинська

СудЗаводський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення19.08.2024
Оприлюднено20.08.2024
Номер документу121062202
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —332/4458/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Ретинська Ю. І.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Ретинська Ю. І.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Ретинська Ю. І.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Ретинська Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні