Рішення
від 07.08.2024 по справі 449/713/24
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Перемишлянський районний суд Львівської області

вул.Галицька, 67а м. м. Перемишляни Львівський район Львівська область Україна 81200

Справа № 449/713/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" серпня 2024 р.

Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Савчак А.В.,

присяжних: Дідух К.Є., Науменко Н.Я.,

секретаря судового засідання Винницька А.Р.,

заявника ОСОБА_1 ,

заінтересована особа ОСОБА_2 ,

представника заінтересованої особи - Бібрська міська рада- орган опіки та піклування

розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Бібрська міська рада - орган опіки та піклування, ОСОБА_2 , Перемишлянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Львівському районі Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів) про усиновлення,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про усиновлення ним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з посиланням на те, що 06.08.2019р. він уклав шлюб з ОСОБА_2 , яка є матір`ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вони всі разом проживають як одна сім`я в АДРЕСА_1 .

Неповнолітні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 вважає заявника своїм батьком, між ними склалися хороші відносини, заявник відчуває до них батьківські почуття. Рідний батько неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав, з мотивів наведених у заяві просив задовольнити.

Представник заінтересованої особи- Перемишлянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Львівському районі Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів) в судове засідання не з`явився, подали клопотання про розгляд справи у їх відсутності, заперечень по справі не мають.

Представник заінтересованої особи - представник служби у справах дітей виконавчого комітету Бібрської міської ради в судовому засіданні заяву підтримала, не заперечує щодо усиновлення ОСОБА_1 неповнолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні заяву підтримала, не заперечує щодо усиновлення ОСОБА_1 її неповнолітніх синів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , так як бачить, як заявник відноситься до її синів, як до рідних, наслідки розуміє.

Вислухавши пояснення сторін, заслухавши думку дітей, проаналізувавши обставини та документальні докази по справі, суд вважає, що позовна заява обґрунтована і підлягає до задоволення мотивуючи це наступним.

Згідно ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право на звернення до суду для захисту своїх прав.

За змістом ст.ст. 12, 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Статтею 13 ЦПК України визначено, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних та юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і його батьками значяться ОСОБА_6 та ОСОБА_2 .

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 і його батьками значяться ОСОБА_6 та ОСОБА_2 .

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно свідоцтва про одруження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 06.08.2019р. зареєстрували шлюб.

Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов виданого Бібрською міською радою від 13.05.2024р. слідує, що ОСОБА_2 разом з неповнолітніми дітьми ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та чоловіком ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 .

Житлове приміщення за адресою АДРЕСА_1 відповідає санітарним нормам, для виховання та повноцінного розвитку дітей створені всі необхідні умови, що підтверджується актом обстеження умов проживання.

Згідно з виписки з медичної карти про стан здоров`я ОСОБА_1 є здоровим.

ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої та непогашеної судимості не має, в розшуку не перебуває, згідно витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" станом на 10.05.2024 рік.

Висновком виконавчого комітету Бібрської міської ради Львівської області №02-13/504 від 14.05.2024 року, встановлено, що служба у справах дітей Бібрської міської ради вважає за доцільне усиновлення ОСОБА_1 неповнолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до положень частини пункту 1 частини 1 статті 219 СК України, усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони невідомі.

Перешкод, визначених статтею 212 СК України, для усиновлення ОСОБА_1 неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 судом не встановлено.

Заслухані в судовому засіданні діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтвердили, що вони вже значний час проживають з заявником однією сім`єю в с.Свірж. Заявник ставиться до них добре, вони йому допомагають по господарстві і у зведенні будинку. Загалом до їх усиновлення заявником діти ставляться позитивно.

Відповідно до статей 3, 4, 5, 7 Сімейного Кодексу України кожна особа має право на проживання в сім`ї. Сім`я створюється, в тому числі, і на підставі усиновлення. Держава створює пріоритет сімейного виховання дитини. Дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.

Відповідно до статті 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до частини 1 статті 208 СК України, усиновленою може бути дитина.

Згідно з положеннями статті 6 СК України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

У відповідності до статті 211 СК України усиновлювачем може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.

Отже, неповнолітні діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4 можуть бути усиновлені.

Стаття 212 СК України містить перелік осіб, які не можуть юути усиновлювачами. Заявник ОСОБА_1 до жодної з таких категорій не належить.

Згідно положеннями статті 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.

Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.

В даному випадку, орган опіки, зважаючи на захворювання ОСОБА_3 вважав за недоцільним отримувати його згоду на усиновлення. Дійсно, в судовому засіданні ОСОБА_3 поводився дещо скуто, відповідав на запитання суду позираючи на маму. Підтвердив, що проживає з заявником , мамою і братом. Проти усиновлення не заперечував. ОСОБА_4 надав таку згоду і в судовому засіданні проти усиновлення не заперечував.

Мати неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Надала згоду на усиновлення.

Батько неповнолітніх помер у 2018 р.

Висновок органу опіки і піклування про доцільність усиновлення є обґрунтованим та відповідає необхідним вимогам.

Відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги частин 1 - 3 статті 218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.

Суд встановив, що заявник раніше не судимий, на обліку нарколога та психіатра не перебуває, веде здоровий спосіб життя, хронічних захворювань та протипоказань щодо усиновлення дитини не має. Є працездатною особою, має стабільний дохід, житло та належні житлові умови для проживання дитини.

Врахувавши обставини, що мають істотне значення відповідно до положень статті 224 СК України суд вважає, що позов в частині усиновлення неповнолітніх дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підлягає до задоволення.

У відповідності з частиною 1 статті 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Згідно з частинами 2, 3, 4 статті 231 СК України якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім`я та по батькові можуть бути змінені у зв`язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.

З огляду на обставини даної справи, суд вважає за доцільним також задоволити позовні вимоги ОСОБА_1 про зміну запису про батька дітей та прізвища та по-батькові дітей.

Відповідно до статті 234 СК України на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється. Порядок внесення таких змін передбачений відповідними підзаконними нормативно-правовими актами (Правилами державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5; Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року №96/5).

На підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись статтями 2-7, 207, 208, 211, 212, 217, 218, 224, 229, 231, 234 СК України, статтями 12, 13, 258-259, 263-265, 268, 352 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Бібрська міська рада- орган опіки та піклування, ОСОБА_2 , Перемишлянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Львівському районі Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів) про усиновлення - задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , проживаючого в АДРЕСА_1 усиновлювачем дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . , в графі «батько» замінити з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_1 ».

У зв`язку з внесенням змін до актового запису про народження анулювати свідоцтво про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та видати нове свідоцтво про народження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного суду.

Суддя А. В. Савчак

Присяжні: К.Є. Дідух

Н.Я. Науменко

СудПеремишлянський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено21.08.2024
Номер документу121064161
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —449/713/24

Рішення від 07.08.2024

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Рішення від 07.08.2024

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні