Справа № 191/2818/23
Провадження № 2/191/716/23
У Х В А Л А
іменем України
07 серпня 2024 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Порошиної О.О.
за участю секретаря Рибак М. П.
розглянувши згідновимог ч.2ст.247ЦПК України,без фіксування судовогопроцесу задопомогою звукозаписувальноготехнічного засобу у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в особі законного представника ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхове Товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» про стягнення матеріальної та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30.06.2023 року відкрито провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в особі законного представника ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхове Товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» про стягнення матеріальної та моральної шкоди та призначено підготовче судове засідання на 21.08.2023 року.
У підготовче судове засідання призначене судом на 21.08.2023 року позивачі не з`явилися, причини своєї неявки до суду не повідомили. Крім цього у наступні дати судових засідань, а саме 02.11.2023 року, 23.11.2023 року, 31.01.2024 року, 09.04.2024 року, 16.05.2024 року позивачі також не з`явилися, хоча належним чином були повідомлений про дату, місце і час розгляду справи. Відповідно до ст. 187 виклик позивачів, здійснювався через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України. Заяви про розгляд справи без участі позивача суду не надано.
Відповідно дост. 257 ЦПК Українисуд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його не з`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Крім того, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях наголошує, що кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Згідно ч.2ст.43 ЦПК Україниучасники справи зобов`язані: виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідност. 44 ЦПК Україниучасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Судом встановлено, що дана цивільна справа знаходиться в провадженні Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області з 26.06.2023 року.
Відповідно до ч.1, ч. 2, ч. 3 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд таучасники судовогопроцесу зобов`язанікеруватися завданнямцивільного судочинства,яке превалюєнад будь-якимиіншими міркуваннямив судовомупроцесі. Основними засадами (принципами) цивільного судочинства окрім іншого, є розумність строків розгляду справи судом.
Згідно ст. 121 ЦПК України, суд маєвстановлювати розумністроки длявчинення процесуальнихдій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.
Суд, при вирішенні справи, кожного разу враховував можливість та необхідність відкладення розгляду справи та оголошення перерви в судовому засіданні відповідно до ст. 240 ЦПК України, як слідує з матеріалів справи.
Зважаючи на тривалий час розгляду справи в суді, а також враховуючи дотримання прав та обов`язків, що визначені процесуальним законом, позивач повинен продемонструвати свою зацікавленість в оперативному провадженні у справі, зобов`язаний належним чином виконувати процесуальні дії, які стосуються його і утримуватися від тактики зволікань для скорочення строків провадження, заявляти про значущість, яку мають для заявника питання, що вирішуються у спорі.
Відповідно, в п. 116 рішення ЄСПЛ від 12.03.2009 року у справі «Вергельський проти України» зазначено: «…розумність тривалості провадження має оцінюватися у світлі конкретних обставин справи та з урахуванням таких критеріїв, як складність справи, поведінка заявника та відповідних органів».
Враховуючи,що позивачіна викликисуду усудове засіданняне з`являються,їх відсутністьперешкоджає розглядусправи, без їх пояснень неможливо об`єктивно вирішити спір, суд вважає позовну заяву слід залишити без розгляду, що узгоджується з нормами діючого цивільного процесуального законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.223, ч.3, 257,353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в особі законного представника ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхове Товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» про стягнення матеріальної та моральної шкоди, залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу, що після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, він має право звернутися до суду повторно.
На ухвалу протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду може бути подано апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо ухвала не буде скасована, вона набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Суддя О. О. Порошина
Суд | Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121065863 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Порошина О. О.
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Порошина О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні