Справа № 188/2652/23
Провадження № 2/188/595/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 січня 2024 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 в, до ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Служба у справах дітей Агрономічної сільської ради, код ЄДРПОУ 43979101, місцезнаходження: 23233, Вінницька область, Вінницький район, с. Бохоники, вул. Незалежності, буд. 43а, про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду України № 1/0/9-22 від 06.03.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» територіальну підсудність справ Лисичанського міського суду Луганської області визначено за Петропавлівським районним судом Дніпропетровської області.
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Служба у справах дітей Агрономічної сільської ради (далі - третя особа) про позбавлення батьківських прав.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 25.04.2009 між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 був укладений шлюб, зареєстрований відділом РАЦС Лисичанського міського управління юстиції Луганської області, актовий запис № 155. Від спільного подружнього життя у них народилася донька, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Лисичанського міського управління юстиції Луганської області 23 жовтня 2009 року.
Спільне життя позивача з відповідачем не склалося, позивач з відповідачем фактично припинили шлюбні відносини одразу після народження доньки. Рішенням Лисичанського міського суду Луганської області у справі 2-7241/10 від 11.11.2010 шлюб між ними було розірвано. Дитина весь час проживала з матір`ю, відповідач з дитиною не спілкується та не бачиться, дитина батька не пам`ятає. Відповідач ніяким чином не піклується про дитину, не проявляє заінтересованості в її подальшій долі, не цікавиться успіхами та станом здоров`я, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини; не спілкується з дитиною взагалі; не забезпечує дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяє засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляє інтересу до її внутрішнього світу; не створює умов для отримання нею освіти тощо.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст.ст. 185-186 ЦПК України відсутні.
Відповідно до ст. 178 ЦПК України відзив, у якому відповідач викладає заперечення проти позову, подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Згідно з ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; тому справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 Сімейного кодексу (далі - СК) України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
За приписами ч. 5 ст. 19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Позивач у позові вказала в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради.
Згідно із ч. 7 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи, що справи цієї категорії розглядаються за обов`язкового вивчення висновку органу опіки та піклування, суд вважає за потрібне витребувати висновок про доцільність чи недоцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав.
На підставі викладеного, ст. 19 СК України, ст.ст. 19, 81, 148, 175, 177, 178, 187 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Служба у справах дітей Агрономічної сільської ради, про позбавлення батьківських прав та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче засідання на 09 годину 00 хвилин 16 квітня 2024 року за адресою: АДРЕСА_3 , в залі судових засідань № 2, в яке викликати учасників справи.
Зобов`язати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради надати висновок про доцільність чи недоцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 до Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що на підставі п. 4 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається через веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://ptr.dp.court.gov.ua/assignments/.
Встановити третім особам десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання пояснення щодо позову, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя П. О. Бурда
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121073594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні