Єдиний унікальний номер судової справи 462/6535/24
Номер провадження 1-кп/462/562/24
ВИРОК
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2024 року Залізничний районний суд м. Львова у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши у порядку спрощеного провадження, без проведеннясудового розглядуу судовомузасіданні завідсутності учасниківсудового провадження обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12024142390000388 від 09.08.2024 року про обвинувачення:
ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с-ща Запитів, Кам`янка-Бузького р-ну, Львівської обл., українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України (далі КК України),
встановив:
Рух справи в суді.
15.08.2024 року (вх. № 19036) з Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області у Залізничний районний суд м. Львова надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12024142390000388 від 09.08.2024 року відносно ОСОБА_2 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, до якого долучено реєстр матеріалів досудового розслідування, розписки про отримання копії матеріалів дізнання кримінального проступку, розписки про отримання обвинувального акта та реєстру матеріалів досудового розслідування, письмова заява ОСОБА_2 від 15.08.2024 року щодо визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні та цифровий носій.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.08.2024 року для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю ОСОБА_1 .
Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним.
ОСОБА_2 ,діючи впорушення нормативнихактів,які регулюютьпитання видачіта обмінупосвідчення водіяна правокерування транспортнимизасобами натериторії України,а саме:Постанови КабінетуМіністрів України№ 340від 08.05.1993року «Прозатвердження Положенняпро порядоквидачі посвідченьводія тадопуску громадяндо керуваннятранспортними засобами»,Інструкції «Пропорядок прийманняіспитів дляотримання правакерування транспортнимизасобами тавидачі посвідченьводія»,затвердженої наказомМВС Українивід 07.12.2009року №515«Про затвердженнядеяких нормативно-правовихактів,що регламентуютьпорядок підготовки,перепідготовки іпідвищення кваліфікаціїводіїв транспортнихзасобів узакладах,що проводятьтаку діяльність,їх державнуакредитацію таатестацію спеціалістів,а такождопуску громадяндо керуваннятранспортними засобами,видачі (обміну)посвідчень водія»,спільного наказуМОЗ таМВС Українивід 31.03.2013року №65/80«Про затвердженняПоложення промедичний оглядкандидатів уводії таводіїв транспортнихзасобів», маючи злочинний умисел, направлений на використання завідомо підробленого документу, а саме: медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом 10 серія НОМЕР_1 від 26.08.2022 року, виданої медичним центром Львівською філією ТОВ «Лаян Віннер» «Оздоровчо-лікувальний центр святителя Луки» (ЄДРПОУ: 37415512), достовірно знаючи про те, що 26.08.2022 року він не проходив медичний огляд щодо придатності до керування транспортним засобом у медичному центрі Львівської філії ТОВ «Лаян Віннер» «Оздоровчо-лікувальний центр святителя Луки» використав завідомо підроблений документ, за наступних обставин.
Так, 19.08.2023 року, близько 12 год. 38 хв. ОСОБА_2 , знаходячись у ТСЦ № 4641 РСЦ ГСЦ МВС у Львівській області, за адресою: м. Львів, вул. Данила Апостола, 11, що є територіальним органом з надання сервісних послуг МВС на території м. Львова, звернувся з метою отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом до уповноваженої на те особи та розуміючи протиправність своїх дій, використовуючи завідомо підроблений документ, пред`явив медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом 10 серія НОМЕР_1 від 26.08.2022 року медичного центру Львівська філія ТОВ «Лаян Віннер» «Оздоровчо-лікувальний центр святителя Луки» достовірно знаючи, що вказана медична довідка щодо придатності керування транспортним засобом є підробленою, тим самим використав завідомо підроблений документ.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_2 обвинувачується у використанні завідомо підробленого документа, тобто у скоєнні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Позиція сторін кримінального провадження та інших учасників судового провадження.
Щодо позиції сторони обвинувачення.
До обвинувального акта, який надійшов у Залізничний районний суд м. Львова 15.08.2024 року (вх. № 19036) прокурором Франківської окружноїпрокуратури м.Львова Львівськоїобласті ОСОБА_3 долучено письмове клопотання про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні,таке обґрунтоване,зокрема тим,що підозрюваний ОСОБА_2 беззаперечно визнавсвою винуватість,не оспорюєвстановлені досудовимрозслідуванням обставиниі погодивсяна розглядобвинувального актаза йоговідсутності,тому проситьсуд розглянутиобвинувальний актза обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, у спрощеному порядку без проведення судового розгляду у судовому засіданні.
Щодо позиції обвинуваченого.
Обвинувачений ОСОБА_2 надав письмову заяву від 15.08.2024 року, у якій зазначає, що свою вину у вчиненні кримінального проступку беззаперечно визнає, згідний із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, а також згідний з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду у судовому засіданні.
Також, у вказаній заяві зазначив, що йому роз`яснено та зрозуміло зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також про його обізнаність у тому, що в разі надання згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку він буде позбавлений права оскаржувати вирок у апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Щодо позиції сторони захисту.
У вказаній письмовій заяві, захисником ОСОБА_2 адвокатом ОСОБА_4 , засвідчено добровільність та беззаперечність визнання винуватості підозрюваного, підтверджено згоду із встановленими у результаті досудового розслідування обставинами і згоду на розгляд обвинувального акту за його відсутності.
Застосоване судом законодавство, мотиви та висновки суду.
Згідно вимог ст. 302, 381, 382 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) суд розглядає обвинувальний акт у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження. Вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Враховуючи наведенінорми тадослідивши матеріалисправи,суд вважаєможливим розглянутиобвинувальний актвідносно ОСОБА_2 у вчиненні кримінального проступку у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, що узгоджується з приписами ч. 2 ст. 381 КПК України.
Згідно положень ч. 2 ст. 381, ч. 2, 3 ст. 382 КПК України суд не досліджує докази на підтвердження встановлених обставин.
Органом досудового розслідування встановлено обставини вчинення кримінального правопорушення, які підтверджують обставини, встановлені судом, та не оспорюються учасниками судового провадження.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 12 КК України кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини. Кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Вина обвинуваченого у вчиненому доведена у повному обсязі поза розумним сумнівом.
Так,суд засвоїм внутрішнімпереконанням,яке ґрунтуєтьсяна всебічному,повному йнеупередженому дослідженніусіх обставинкримінального провадження,керуючись законом,дійшов висновку,що підчас розглядуобвинувального актупідтверджено фактскоєння ОСОБА_2 кримінального проступку,дії обвинуваченоговірно кваліфікованіза ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.
Призначення покарання.
Відповідно до правових орієнтирів, визначених у ст. 50, 65 КК України метою покарання є як кара, так і виправлення засуджених та запобігання вчинення нових кримінальних правопорушень. Досягнення вказаної мети є однією з форм реалізації визначених у ч. 1 ст. 1 КК України, завдань кримінального кодексу України, як правового забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від кримінально-протиправних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання кримінальним правопорушенням.
Згідно роз`яснень п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року із змінами та доповненнями «Про практику призначення судами кримінального покарання», досліджуючи дані про особу обвинуваченого, суд повинен з`ясувати його вік, стан здоров`я, поведінку до вчинення кримінального правопорушення як у побуті, так і за місцем роботи чи навчання, його минуле (зокрема, наявність не знятих чи не погашених судимостей, адміністративних стягнень), склад сім`ї (наявність на утриманні дітей та осіб похилого віку), його матеріальний стан, а також із особливостей конкретного кримінального правопорушення й обставин його вчинення (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності, роль кожного зі співучасників, якщо злочин вчинено групою осіб, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали) тощо.
Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченому суд, виходить з принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.
Так, відповідно до ст. 65 КК України суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального проступку, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують його покарання.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає його щире каяття.
Обставин, які б обтяжували покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Відповідно суд, враховуючи дані про особу обвинуваченого, раніше не судимий (а.с. 40 матеріалів кримінального провадження), на обліку у наркологічному та психоневрологічному диспансерах не перебуває (а.с. 42 матеріалів кримінального провадження), а також ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, а саме, класифікацію за ст. 12 КК України (яке є кримінальним проступком), особливості й обставини вчинення: форму вини, мотив і мету, спосіб, стадію вчинення, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали, поведінку під час та після вчинення протиправних дій, вважає за необхідне призначити покарання у межах санкції статті у виді штрафу, що відповідатиме поняттю та меті покарання.
Інші питання, які вирішуються судом при ухваленні вироку.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.
Запобіжний захід обвинуваченому на момент ухвалення вироку суду не обраний, підстав для його обрання суд не вбачає.
Питання про долю речових доказів слід вирішити у відповідності до ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 302, 368-371, 373-374, 376, 381-382 КПК України, суд -
ухвалив:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Речові докази у кримінальному провадженні:
-медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом серії 10 серія НОМЕР_1 від 26.08.2022 року, видана медичним центром Львівською філією ТОВ «Лаян Віннер» «Оздоровчо-лікувальний центр святителя Луки» на ім`я ОСОБА_2 (а.с. 31, 32 матеріалів кримінального провадження) залишити у матеріалах кримінального провадження.
Порядок оскарження вироку, набрання ним законної сили та отримання копії вироку.
Вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд міста Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У відповідності до ч. 1 ст. 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок суду складений та підписаний суддею у нарадчій кімнаті 16.08.2024 року.
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121075060 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Галайко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні