14.08.2024
УКРАЇНА
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇОБЛАСТІ
справа № 361/7924/24
провадження № 2/361/4733/24
УХВАЛА
14 серпня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Петришин Н.М. перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Великодимерської селищної ради про скасування рішення сільської ради, свідоцтва про право на спадщину та визнання права власності на спірну земельну ділянку,-
в с т а н о в и в:
У серпні 2024 року до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла зазначена позовна заява, в якій ОСОБА_1 просить:
- визнати протиправним та скасувати Рішення «Про передачу земельних ділянок громадянам у власність» № 227 від 28.03.2008, яким безоплатно передано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку в АДРЕСА_1 , розміром 0,25 га;
- скасувати свідоцтво про право на спадщину за законом № 3-1714, видане 20.09.2022 Другою Броварською державною нотаріальною конторою на ім`я ОСОБА_2 ;
- визнати право власності на нерухоме майно, реєстраційний номер 288978532212, а саме земельної ділянки (кадастровий номер: 3221288001:01:024:0095), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява не відповідає вимогам законодавства та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Майновий позов(позовназаява майновогохарактеру)-це вимогапро захистправа абоінтересу,об`єктомякої виступаєблаго,що підлягаєгрошовій оцінці.Тобто будь-якиймайновий спірмає ціну,а категоріюмайнових спорівскладають,зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майномі будь-якіформи йоговикористання надоговірній чипозадоговірній основі. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.
Таким чином, позовні вимоги про визнання права власності, витребування або повернення майна, виділ у натурі частки майна є майновими, оскільки за своєю правовою природою пов`язані з підтвердженням прав на майно (постанова ВС від 24.01.2018 року у справі № 916/1220/17, ухвала ВС від 04.03.2019 року у справі № 923/441/18, ухвала ВС від 30.03.2023 року у справі № 591/3750/20).
З огляду на викладене, зазначена у позові представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Чубаровим Д.В. інформація стосовно того, що позов не містить вимог майнового характеру, не відповідає змісту заявлених вимог.
Крім того, вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Документом,що міститьвисновки провартість майната підтверджуєвиконані процедуриз оцінкимайна суб`єктомоціночної діяльності суб`єктомгосподарювання відповіднодо договору,є звітпро оцінкумайна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
Таким чином, належними доказами на підтвердження вартості майна, із якої необхідно визначити ціну позову та відповідно розмір судового збору, є, зокрема, звіт прооцінку майназ висновкомпро йоговартість (станомсаме надату поданняпозову досуду), дані загальнодоступних джерел стосовно ринкової вартості аналогічного майна в районі місцезнаходження спірного майна тощо.
Згідно квитанції про сплату від 08 серпня 2024 року позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2906,88 грн.
Заявлена вимоги про визнання права власності на спірну земельну ділянку є вимогою майнового характеру, тому судовий збір має бути сплачений позивачем відповідно до положень Закону України «Про судовий збір» за ставками судового збору, що встановлені для позову майнового характеру, виходячи з ціни позову, яка визначається вартістю майна, якого стосуються позовні вимоги.
Проте, позивачем не надано належного доказу - звіту про оцінку майна, складеного суб`єктом оціночної діяльності, з висновком про вартість земельної ділянки станом саме на дату подання позову до суду,а такожне визначено ціни позову.
Таким чином, суд позбавлений можливості перевірити правильність сплати судового збору.
Крім того, за правилами ч. 6 ст. 177 ЦПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
Зі змісту позовних вимог видно, що ОСОБА_1 оспорює свідоцтво про право на спадщину за законом № 3-1714, видане 20.09.2022 Другою Броварською державною нотаріальною конторою на ім`я ОСОБА_2 .
Проте, позивачем не додано до вказаного вище оспорюваного документа.
Отже, позивачу необхідно подати до суду звіт про оцінку майна з висновком про його вартість станом на дату подання позову до суду,визначити цінупозову,виходячи здійсної ринковоївартості земельноїділянки,та відповіднодосплатити судовийзбір (уразі потреби),а такожнадати копіюоспорюваного свідоцтва про право на спадщину чи подати відповідне клопотання про його витребування.
Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
З огляду на викладені обставини, виходячи зі змісту позовних вимог, позивачу необхідно усунути вказані недоліки у позові, визначивши ціну позову.
На підставі викладеного, та керуючись ч. 1 ст. 185, ст. ст. 260, 261 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10-ти днів з дня отримання позивачем ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Наталія ПЕТРИШИН
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121087058 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Петришин Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні