Справа № 442/760/24
Провадження № 2/442/452/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" серпня 2024 р. Дрогобицький міськрайонноий суд Львівської області
в складі: головуючої - судді : Гарасимків Л.І.
при секретарі : Петрів В.М.
розглянувшивприміщенні ДрогобицькогоміськрайонногосудуЛьвівської області заяву представника позивача ОСОБА_1 про закриття провадження у справі, подану в межах цівільної справи запозовом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, від імені якого діє адвокат Грачов Д.І. до ОСОБА_2 , Дрогобицької міської ради Львівської області про витребування майна з чужого незаконного володіння,-
в с т а н о в и в :
Позивач Дрогобицький державний педагогічночний університету імені Івана Франка, від імені якого діє адвокат Грачов Д.І., звернувся із позовом до ОСОБА_2 , Дрогобицької міської ради Львівської області про витребування майна з чужого незаконного володіння.
20.08.2024р. від представника позивача ОСОБА_1 надійшла заява про закриття провадження у справі, у зв`язку із відсутністю предмета спору ( проведення державної реєстрації права постійного користування земельної ділянки площею 0,1004 га за адресою: АДРЕСА_1 , що належить позивачу на підставі Акту постійного користування належить ЛВ № 002932), тому відповідно до вимог ч.2 ст.247, ч.2 ст.372 ЦПК України, справу розглянуто у відсутності учасників справи без фіксування судового процесу звукозаписувальним технічним засобом.
Розглянувши заяву, подану в межах цівільної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до наступних висновків.
У відповідності до п.2 ч.1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Пунктом 2 частини першої статті 255 ЦПК України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Поняття «юридичного спору» має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття «спір про право» (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття «спору про право» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Предмет спору - це об`єкт спірного правовідношення, з приводу якого виник спір. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу, тобто, правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
З урахуванням викладеного, відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.
Наслідки закриття провадження у справі передбачені ст.256 ЦПК України стороні позивача відомі та зрозумілі, що стверджується письмовою заявою, підстав для відмови у задоволенні клопотання не встановлено, а тому, суд вважає, що у відповідності до п. 2 ч. 1 ст.255 ЦПК України провадження у справі слід закрити.
Відповідно до ч.2 ст. 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Керуючись п.2 ч.1 ст. 255 ЦПК України, суд
у хв ал ив :
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про закриття провадження у справі, подану в межах цівільної справи запозовом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, від імені якого діє адвокат Грачов Д.І. до ОСОБА_2 , Дрогобицької міської ради Львівської області про витребування майна з чужого незаконного володіння, задоволити.
Цивільну справу за позовом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, від імені якого діє адвокат Грачов Д.І. до ОСОБА_2 , Дрогобицької міської ради Львівської області про витребування майна з чужого незаконного володіння, провадженням закрити.
Відповідно до ч.2 ст. 261 ЦПК України, ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції може бути подано протягом п`ятнадцяти днів після її проголошення до Апеляційного суду Львівської області.
Суддя Л.І.Гарасимків
С
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121091154 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Гарасимків Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні