Справа №295/12111/24
1-кс/295/5173/24
УХВАЛА
Іменем України
14.08.2024 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянув у кримінальному провадженні за № 12024060400002433 від 02.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, клопотання слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів,-
ВСТАНОВИВ:
В клопотанні слідчий зазначив, що СВ Житомирського районного управління ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024060400002433 від 02.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
Досудове розслідування розпочато за заявою ОСОБА_4 та ОСОБА_5 які є засновниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », щодо можливого шахрайського заволодіння саджанцями чорниці та лохини, що належали товариству, на суму що встановлюється.
В своїй заяві останні зазначають, що засновниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є Фермерське господарство « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (20% статутного капіталу), ОСОБА_6 (10,5%), ОСОБА_7 (20%), « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (28%). ОСОБА_5 (1,5% статутного капіталу) та ОСОБА_4 (20% статутного капіталу).
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює свою діяльність на підставі Статуту, керівником товариства с ОСОБА_8 .
Безпосередньо виробничу діяльність, пов?язану із вирощуванням зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур, ягід. горіхів, інших плодових дерев і чагарників, товариство здійснювало на земельній ділянці загальною площею 49,3908 га, кадастровий номер 1825683200:05:000:0139, розташованої за межами с. Дівочки Черняхівського району Житомирської області.
Варто зазначити, що керівник товариства ОСОБА_8 упродовж 2023 року та у поточному році повністю уникає зустрічей із засновниками товариства ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , умисно ухиляється від надання інформації щодо господарської діяльності товариства та інформації щодо майна товариства.
Також, у відповідності до письмових повідомлень директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_8 , які надійшли засновникам товариства ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , повідомлено про проведення загальних зборів учасників товариства, яке повинно було відбутись у період з 08.02.2024 по 11.02.2024 за фактичним місцем розташування товариства.
У порядку денному вказаних загальних зборів учасників товариства повинні були розглянути низку питань, у тому числі пов?язаних із майном товариства.
Однак, в жоден із вказаних днів збори учасників товариства не відбулись з невідомих обставин, жодних офіційних повідомлень з приводу обставин не проведення зборів не надходило.
В той же час, у ході моніторингу відкритих реєстрів обтяжень рухомого майна засновниками товариства ОСОБА_4 та ОСОБА_5 встановлено, що 15 березня 2024 року приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_9 внесені відомості до Державного реєстру обтяжень рухомого майна про заставу рухомого майна ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме холодильної камери, на підставі договору застави від 15 березня 2024 року № 1655 укладеного між вказаним товариством та ФГ « ОСОБА_10 ». Хоча, жодних рішень з даного приводу не приймалось, про підстави вчинення такого правочину засновникам товариства не повідомлялось та таке рішення прийняте директором одноособово за відсутності належного обґрунтування.
Крім того, згідно із даних розміщених у відкритих реєстрах обтяжень рухомого майна містяться дані, які вказують на незаконний вивід майна товариства у власність юридичної особи-засновника товариства ФГ « ОСОБА_10 », без відповідного рішення засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Так, згідно із інформацією розміщеною у вказаних реєстрах 28.03.2024 вищевказаним приватним нотаріусом внесені відомості про заборону відчужувати ФГ « ОСОБА_10 » саджанців чорниці у кількості 36000 штук вартістю 800000 гривень, хоча до березня 2024 на балансі даного фермерського господарства такі послини не перебували, натомість вони були на балансі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та розміщувались на земельній ділянці на підставі договору суборенди укладеного між ФГ « ОСОБА_10 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Підставою для заборони відчуження даного майна є договір застави № 1896 від 28.03.2024 укладений між ФГ « ОСОБА_10 » та ОСОБА_6 , тобто обтяжувачем є один із засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
За аналогічною схемою заборонено відчужувати кущі лохини у кількості 24100 штук вартістю 326000 гривень та кущі лохини у кількості 145000 штук вартістю 196000 гривень.
Така заборона накладена на підставі договору застави № 1894 від 28.03.2024 укладеного між ФГ « ОСОБА_10 » та ОСОБА_7 , тобто обтяжувачем також є засновник товариства.
Таким чином, директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вчинив незаконні дії із майно товариства, які полягають у безпідставній передачі майна товариства іншій юридичній особі, а саме ФГ « ОСОБА_10 » без відповідного рішення засновників товариства.
Всі дії щодо вищевказаних незаконних правочинів спрямованих на безпідставне та незаконне відчуження майна товариства вчиненні службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою здійснення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_9 , а саме: АДРЕСА_2 .
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла обґрунтована необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, а саме до документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_9 , а саме:
Договорів № 1655 від 15.03.2024, № 1896 від 28.03.2024 та № 1894 від 28.03.2024, документів які стали підставою для їх укладення та були надані сторонами, та інших документів що стосуються виконання вище вказаних договорів.
Відповідно до даних Єдиного реєстру нотаріусів, ОСОБА_9 є приватним нотаріусом, номер свідоцтва НОМЕР_1 , регіон Житомирська обл., місце здійснення діяльності - АДРЕСА_3 .
За результатом тимчасового доступу до вказаних документів можливо отримати відомості, що можуть бути використанні в якості доказів у кримінальному провадженні.
При цьому, для встановлення необхідних обставин, органу досудового розслідування достатнім є отримати тимчасовий доступ до реєстраційної справи з можливістю вилучення копій документів, що у ній зберігаються.
У той же час враховуючи, що документи, що містяться у вказаній реєстраційній справі, можуть містити в собі інформацію, що становить таємницю нотаріальних дій, конфіденційну інформацію або іншу таємницю, отримати доступ до них у інший спосіб не представляється можливим.
В обгрунутування заявленого клопотання, вказано що з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, беручи до уваги, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Оскільки у поданому клопотанні наводяться відомості про обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а їх характер виявляє необхідність доступу до запитуваних у клопотанні речей і документів як значимих в розрізі забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування, при цьому, отримання таких речей і документів як доказів в інший спосіб є утрудненим, слідчий суддя, виходячи з принципу дотримання співмірності між заходами втручання та потребами досудового розслідування, вважає необхідним задовольнити клопотання, надати доступ до речей і документів у заявленому обсязі.
Відомості про місце перебування запитуваних речей і документів є ґрунтовними.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів, слідчим слідчого відділу Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , зокрема до Договорів № 1655 від 15.03.2024, № 1896 від 28.03.2024 та № 1894 від 28.03.2024, документів які стали підставою для їх укладення та були надані сторонами, та інших документів що стосуються виконання вище вказаних договорів, які, перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_9 за адресою: АДРЕСА_2 з можливістю вилучення копій документів (копіювання).
Встановити строк дії ухвали до 13.09.2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121092808 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні