Ухвала
від 20.08.2024 по справі 466/8151/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/8151/24

Провадження № 2/466/2414/24

У Х В А Л А

20 серпня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м.Львова Н.Л. Луців-Шумська, ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Логвиненко Сергій Сергійович, до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів, -

в с т а н о в и л а :

05.08.2024 ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Логвиненко Сергій Сергійович, звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів. Третіми особами вказує: орган опіки та піклування Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, орган опіки та піклування Мирноградської міської ради.

На виконання ухвали судді від 06.08.2024 недоліки позовної заяви усунуті.

Вимоги позивачки про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів підлягають роз`єднанню в самостійні провадження, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Позивачка в позовній заяві об`єднала в одне провадження дві вимоги: позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 щодо дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та зміну розміру аліментів, що стягаються з нього на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до положень ч.3 ст.166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Проте, відповідач зобов`язаний сплачувати аліменти на дитину відповідно до судового наказу Димитровського міського суду Донецької області від 20.09.2022р. Тому, заявлені позивачкою вимоги не мають ознак похідних вимог, необхідних для їх об`єднання з основною вимогою, визначених ч.1 ст.188 ЦПК України.

Відповідно до ч.6 ст.188 ЦПК України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання цивільного судочинства.

Спори стосовно позбавлення батьківських прав відносяться до сфери особистих немайнових прав та обов`язків батьків і дітей. Для вирішення таких категорії спорів необхідним є залучення органу опіки та піклування і отримання відповідного висновку. Ця вимога розглядається у загальному позовному провадженні з призначенням підготовчого засідання.

Вимога про зміну розміру аліментів ґрунтуються на виконанні батьками обов`язків утримання дитини. Ця вимога розглядається у спрощеному позовному провадженні, що сприяє швидшому їх розгляду з метою захисту інтересів дитини.

Таким чином, позовні вимоги про позбавлення батьківських прав і зміну розміру аліментів підлягають роз`єднанню в окремі провадження.

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав щодо дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підлягають виділенню в окреме провадження з передачею в канцелярію суду для реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду.

Позовна заява в частині зміни розміру аліментів відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України та підсудна Шевченківському районному суду м.Львова. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Справу належить розглядати в спрощеному позовному провадженні з повідомленням сторін.

Керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 188, 274, 277, 279 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА :

Роз`єднати позовні вимоги ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає як ВПО за адреслою: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ) про позбавлення батьківських прав та позовні вимоги про зміну розміру аліментів на дитину в самостійні провадження.

Виділити з матеріалів справи в самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає як ВПО за адреслою: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ) про позбавлення батьківських прав і передати в канцелярію суду для реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду.

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає як ВПО за адресою: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ) про зміну розміру аліментів на дитину.

Розглядати справу в спрощеному позовному провадженні з повідомленням сторін.

Перше судове засідання призначити на 17 вересня 2024 року на 14год.45хв. в приміщенні Шевченківського районного суду м. Львова за адресою м. Львів вул. Січових Стрільців, 12).

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали та матеріалів позову для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 4 ст.178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) відповідачем іншим учасникам справи. До відзиву надаються докази на підтвердження заперечень та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що згідно п.4 ст.187 ЦПК України право на подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у п`ятиденний строк з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-сайті Шевченківського районного суд м.Львова sh.lv.court.gov.ua.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачу, копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Н. Л. Луців-Шумська

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено21.08.2024
Номер документу121097594
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —466/8151/24

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Луців-Шумська Н. Л.

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Луців-Шумська Н. Л.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Луців-Шумська Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні