ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/1393/24
2/0187/394/24
У Х В А Л А
про витребування доказів
"20" серпня 2024 р. селище Петриківка
Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Говорухи В.О., за участю секретаря судового засідання Єрмолаєвої О.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Петриківської селищної ради, третя особа Державний нотаріус Могильна Людмила Григорівна, про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
01.08.2024 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява від представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Щербини М.В. до Петриківської селищної ради, третя особа Державний нотаріус Могильна Людмила Григорівна, про визнання права власності на спадкове майно, в якій позивач та його представник просять суд:
1) Визнати право власності на 1/1 частину спадкового майна померлої ОСОБА_2 , за її сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) до складу якого входить:
- Земельна ділянка, розташована: Дніпропетровська обл., Дніпровський (Петриківський) район, Петриківської селищної ради, кадастровий номер: 1223755100:01:060:0056, для ведення особистого селянського господарства, площею 0.29 га, вартістю 71 578.00 (сімдесят одна тисяча п`ятсот сімдесят вісім) гривень 00 копійок;
2) В порядку підготовки справи до розгляду викликати в якості свідків:
- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
З урахуванням положень ч.3 ст. 14 ЦПК України справа передана для розгляду головуючому судді Говорусі В.О.
Ухвалою судді від 01.08.2024 відкрито провадження у даній справі та визначено справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
В підготовчому судовому засіданні адвокат Щербина М.В. заявив клопотання про витребування доказів, а саме: витребувати у державного нотаріуса Петриківської державної нотаріальної контори (51800, Дніпропетровська область, Дніпровський район, селище Петриківка, проспект Петра Калнишевського, буд. 71), завірені копії матеріалів спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Представник відповідача Петриківської селищної ради не заперечувала проти витребування нотаріальної справи.
Представник третьої особи Державний нотаріус Могильна Людмила Григорівна у судове засідання не з`явилась.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч.7ст.81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
З огляду на вищезазначене суд вважає, що для всебічного та об`єктивного розгляду справи необхідно витребувати у Державного нотаріусаПетриківської державноїнотаріальної конториДніпропетровської областіЛюдмили Могильної належним чином завіренукопію спадковоїсправи,заведеної післяпомерлої ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_2 .
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 76, 81, 260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача адвоката Щербини Максима Володимировича задовольнити.
Державному нотаріусуПетриківської державноїнотаріальної конториДніпропетровської областіЛюдмилі Могильній надіслати наадресу Петриківськогорайонного судуДніпропетровської області завірену копію спадкової справи, заведену після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 .
У випадку неможливості надання витребуваних доказів, повідомити письмово суд про причини неможливості подання таких доказів чи їх відсутності.
Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:В. О. Говоруха
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121099079 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Говоруха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні